Як же все-таки приємно мати власний заміський будиночок або дачу з красивими зеленими газонами і рівними доріжками з тротуарної плитки.
Якщо у вас не так багато засобів для того, щоб придбати цей елемент декору, то ви можете докласти трохи зусиль і змайструвати вібростіл для виготовлення тротуарної плитки своїми руками.
Ця нехитра конструкція, за допомогою якої виготовляється плитка різних розмірів і форм. Його можна зробити своїми руками, використовуючи підручні засоби.
Для виготовлення даного саморобного пристрою нам знадобляться: двигун (можна використовувати двигун від пральної машини), креслення, які можна завантажити з інтернету, пружини і кілька куточків і швелерів.
У загальних рисах це пристосування виглядає так: металеву основу, зверху якого з допомогою пружин закріплена верхня плита і внизу електромагнітний двигун, який буде приводити в рух плиту.
Вібрація потрібна для видалення із суміші повітряних бульбашок і порожнечі, що дає відмінну якість готової продукції.
Порада: віброверстат нормально працював, і вироблена на ньому продукція мала високу якість, вибирайте ідеально рівний матеріал для стільниці і стабільно працюючий вібромотор.Якщо упустити ці два моменти з уваги, то пристрій буде виробляти нерівні плитки навіть у спеціально куплених формочках.
При самостійному виготовленні вібростолу вам знадобиться зварювальний апарат і вміння ним користуватися. Ось найбільш оптимальні розміри: ширина - 70 см, висота - 80 см, довжина - близько 200 див.
Для виготовлення ніжок столу використовуйте прямокутну профільну трубу, так як в процесі виготовлення тротуарної плитки ніжки з-за роботи вибромотора будуть використовувати великі навантаження. Приблизно через 30 сантиметрів приварите поперечки для більш жорсткої конструкції.
Зверніть увагу: рекомендуємо вам зробити універсальний вібростіл, який підійде не тільки для виготовлення плитки, але і для інших цілей (єврозабори тощо).В якості матеріалу для стільниці використовується сталевий лист з розмірами 2х0,7 м і товщиною від 5 мм На підрамник і основну раму вібростолу наварювалися по 4 склянки з кожної сторони і за допомогою болтів закріплюють у них пружини, з'єднуючи між собою рами, столи і стільниці.
Якщо склянки мають висоту більше ніж 2 см, то пружини в закріпленні їх болтами не потребують. Є випадки, коли виготовляють вібростіл без використання склянок для пружин.
По виготовленню така конструкція безсумнівно простіше - пружини відразу приварюються до основної рами і до рами стільниці. Але вона має кілька вагомих мінусів:
Завантажити креслення, фотографії або схему можна безкоштовно в інтернеті, або подивитися відео про виготовлення вібростолу. Середина підрамника є найбільш навантаженою частиною, так як до неї за допомогою кронштейнів кріпиться електродвигун. Саме він і буде приводити в роботу наш стіл, зроблений в домашніх умовах.
Важливо знати: двигун необхідно розмістити так, щоб його вал був уздовж довжини столу.На кінці вала електродвигуна закріплюється будь-ексцентрик, який буде у вас під рукою. Непоганим рішенням стане фланець, в якому є отвори для кріплення на одній стороні вантажу.
На жаль, дізнатися точну вагу вантажу відразу не вийде - так як існує маса варіантів застосовуваних двигунів в споруді вібраційного столу. Кожен грузик необхідно підбирати індивідуально, виходячи від кількості обертів двигуна і його потужності.
Важливо не переборщити з вагою вантажу, інакше сильна вібрація швидко виведе з ладу електромотор і його доведеться замінити. Вантажі відносно дешеві і їх можна купити б/у за кілька сотень рублів.
Подбайте про встановлення спеціального захисту в місці кріплення ексцентрика на випадок, якщо він раптом від'єднається від валу двигуна. Зробіть отвір на краях по ширині вібростолу і встановіть знімні борти для зручності виготовлення бруківки.
На самому кінці ніжок приварите кріплення для кріплення вібростолу до основи (наприклад - бетонна підлога). В якості прокладки можна використовувати гумову подушку або лист фанери.
Швидше за все - це самий відповідальний момент у процесі виготовлення вібростолу.
Як уже писалося вище, дуже добре підходить двигун від старої пральної машини, але його недолік - недовговічність: він дуже швидко приходить в непридатність, максимум тягне близько 30 робочих циклів. Як правило, у нього або клинить підшипник, або розхитується вал.
Якщо підійти відповідально до виготовлення вибробункера, то рекомендуємо встановити потенціометр, за допомогою якого можна регулювати частоту вібрації. Це допоможе вам налаштувати ту частоту коливань, яка підходить для потрібного типу розчину.
Візьміть на замітку: ідеальним рішенням буде вібратор ІВ-99. Він коштує близько 6000 рублів, що в принципі не так вже й багато. В прикладеній інструкції написано, як підготувати даний двигун до роботи.Невеликі хитрощі у виготовленні вібростолу:
Отже, у вас вийшло виготовити свій міні верстат по виробництву тротуарної плитки в домашніх умовах. Ви не тільки заощадили свої кошти (на покупку нового столу пішло б у кілька разів більше грошей), але й отримали можливість виготовляти плитку тих розмірів і форм, яка вам до душі.
Як зробити вібростіл своїми руками, дивіться інструкцію в наступному відео: