Алюмінієві стелі – вдалий винахід виробників підвісних конструкцій: поверхню над головою виглядає красиво, додає приміщенню респектабельний зовнішній вигляд, а для її монтажу особливих навичок не потрібно. Тому тим, хто прийняв рішення оригінально оформити стелю, достатньо вибрати потрібний вид підвісної конструкції і вивчити особливості монтажу.
Алюмінієвий стеля – це єдина площина, яка зібрана з однотипних елементів: рейок, касет. Відмінні характеристики підвісної конструкції – довговічність, екологічність, влаго - і вогнестійкість, легкий вага, простота догляду і монтажу, презентабельний зовнішній вигляд і можливість реалізувати неординарні дизайнерські пасажі своїми руками, заощадивши на оплату праці кваліфікованих фахівців. Головне при виборі алюмінієвої стелі – правильно визначити тип кріплення і дотримуватися послідовність монтажу.
Всі алюмінієві стелі незначно відрізняються один від одного, тому для вибору виду конструкції необхідно приділити увагу деталям. Класифікація асортименту на два основних види здійснюється за геометричними параметрами облицювання:
Зверніть увагу! Будь-який вид стельової конструкції – не тільки ефектне прикраса інтер'єру, але і вельми вигідне придбання. Пов'язано це з тим, що стеля відрізняється підвищеним світловідображення і дозволяє зменшити витрати на електроенергію!
Вигляд стелі може бути будь-яким і залежить від смакових уподобань. Однак при виборі рейок необхідно врахувати, що надійність стелі залежить від товщини панелей: оптимальним параметром вважається 0,5 мм. Крім того, важливо приділити увагу увазі рейок:
Популярним рішенням в сучасних інтер'єрах є комбінування рейок і касет різних кольорів, що дозволяє створювати цікаві поєднання. Заворожуюче і незвично виглядає рейкова стеля, якщо зібрати з елементів підвісної конструкції криволінійні поверхні або встановити куполоподібний і шатровий стелю.
Головне, що потрібно визначити до початку робіт – спосіб кріплення траверсів (поздовжні шини, на які замикаються профілі): на систему підвісів або кріпильні куточки. У невеликому просторі (туалет, ванна) досить укласти траверси на кріпильні куточки, а для приміщень шириною від 150 мм рекомендується використовувати підвіси.
Після цього необхідно продовжити складання стелі до заповнення усієї площини, а останню рейку заправити в направляючий профіль. У процесі складання рейок монтуються в стелю світильники (не обов'язково), потім виконується установка плінтуса – і красива стеля готовий до експлуатації!