Еркер – винесений вперед засклений виступ – зустрічається не тільки в заміських будинках, але і в квартирах. Нерідко він розташовується на кухні, збільшуючи це приміщення, роблячи його більш світлим і функціональним. Таке планування властива будинках серії П-44Т кінця 70-х років минулого століття. Візьмемо її за основу, щоб подивитися, яким різноманітним та цікавим може бути дизайн кухні студії.
Еркер дає можливість виділити у приміщенні окрему функціональну зону
Якщо порівнювати звичайні кухні і ті, у яких є виступ незвичайної форми, то останні багато в чому виграють.
А якщо мова йде про приватний будинок, то еркер чудово прикрашає його фасад
Саме дизайнерськими ідеями оформлення таких кухонь-студій ми і хочемо з вами поділитися. Розповісти, як використовувати еркер для більш зручного розміщення кухонного гарнітура або для влаштування в ньому функціонально іншої зони, не призначеної для приготування їжі.
Це важливо! Перш ніж приступати до планування простору та декорування, необхідно вирішити задачу опалення і вентиляції винесеного за межі приміщення простору. Продумайте всі варіанти, починаючи з звичайного радіатора і закінчуючи пристроєм теплої підлоги або монтажу інфрачервоного обігрівача на стелю.
Незалежно від форми виступу, який у різних проектах може бути трапецієподібним, круглим, трикутним або якимось іншим, дизайн кухні П 44 дозволяє задіяти його по-різному.
Отже, давайте подивимося, яким може бути дизайн інтер'єру кухні-студії в залежності від призначення будинку.
Її можна винести на еркер, якщо вікна в ньому знаходяться вище рівня стільниці. У цьому випадку під ними встановлюються кухонні шафи, мийка, вбудована посудомийна машина, морозильна шафа.
Дизайн кухні П44Т з винесеною робочою зоною
Це дуже оригінальне і цікаве, але не саме практичне рішення, так як вам доведеться тягнути в цю частину кімнати труби водопостачання та каналізації. І якщо з першими проблем не виникне, то другі вимагатимуть дотримання правильного нахилу, а в результаті крайня точка виявиться досить високо.
Рада. Такі проекти повинні складати фахівці-сантехніки в тісній взаємодії з виробниками кухонних меблів.
Це найпоширеніше рішення для таких кухонь. Робоча зона може зливатися з обідньою і бути оформленою в одному стилі з нею, як на наступному фото.
Об'єднана кухня-їдальня
Але часто чинять інакше, візуально розмежовуючи приміщення. Зробити це можна за допомогою барної стійки, невисокого стелажа або прямокутного столу, встановленого поперек кімнати, або використовуючи такі декораторські прийоми, як дворівневий підлогу, інша обробка стін і т. д
Обідня зона чітко позначена барною стійкою і поділом на стелі, а також, відмінними від основних шпалерами та підлоговим покриттям
Попереднє фото – відмінний приклад того, яким може бути дизайн кухні в квартирі-студії, в якій більше немає інших житлових приміщень. Якщо для прийому їжі використовувати барну стійку, эркерная зона може служити вітальні, а з розкладеним диваном – спальнею.
Таку розкіш можуть дозволити собі тільки власники великої квартири. Саме в цій виступає її частини найкраще будуть почувати себе кімнатні рослини, отримуючи достатньо світла і тепла.
Ідеальне місце для зимового саду
Якщо еркер невеликий, а багато рослин, розмістити їх можна на стелажах, багаторівневих підставках, широких підвіконнях.
Рада. Використовуйте цю площу для вирощування городньої зелені – кропу, петрушки, базиліка, м'яти. І красиво, і смачно, і корисно.
У кожного з нас є свої захоплення. І якщо час для них вдається знайти, те місце – не завжди. Те ж стосується людей, які працюють віддалено з будинку або тих, хто часто бере на будинок додаткові завдання.
В цьому відношенні дуже пощастило тим, хто живе в будинках серії П 44Т – дизайн кухні в них можна «підігнати» під свої потреби, організувавши в еркері робочий куточок.
Кабінет на кухні – не найгірше рішення
Реалізація може бути різною від установки простого письмового столу до монтажу вбудованої меблів, зробленої на замовлення і є продовженням кухонного гарнітура. В останньому випадку кабінет часто маскують, при необхідності ховаючи оргтехніку або інструменти для рукоділля у висувні ящики або за кришку столу.
Коли немає необхідності у використанні кожного вільного метра для обладнання функціонального простору, еркер стає затишною і комфортною зоною відпочинку на кухні.
Її дизайн залежить від того, як саме ви любите відпочивати.
Зона відпочинку на кухні
Одним словом, орієнтуйтеся в першу чергу на свої потреби і бажання, і тоді навіть щоденні обов'язки по кухні стануть приносити більше задоволення.
Сьогодні, освоївши нескладні планувальні програми, можна самостійно створити дизайн кухні П 44 Т або будь-якого іншого приміщення, експериментуючи не тільки з розміщенням меблів, але і за матеріалом, кольором, фактурою стін, підлоги і стелі.
Але в цих програмах зазвичай використовуються стандартні елементи, які важко вписати в приміщення такої складної форми. Тому рекомендуємо не витрачати час на пошуки підходящої меблів, а замовити її виготовлення за індивідуальним проектом, в якому будуть враховані всі кути, повороти і розміри.
Тепер що стосується кольору, світла і текстилю. Вони важливі нітрохи не менше, ніж красиві і зручні меблі та її грамотна розстановка.
Як правило, еркер пропускає багато світла всередину, тому колірне оформлення може бути будь-якою, без обмежень. Але дизайнери все ж не рекомендують захоплюватися темними і занадто насиченими відтінками, якщо вони застосовуються до всього приміщення в цілому.
Їх використання можливо, коли кухня ділиться на зони – тут якраз допускається гра контрастів
Особливу увагу слід приділити оформленню вікон. Вибір штор залежить як від розмірів заскленої поверхні, так і від призначення еркерний зони, адже дизайн кухні-вітальні-їдальні все ж відрізняється від оформлення зимового саду або кабінету.
Призначення эркераПодходящий фасон шторРабочая зонаЖалюзи, короткі підйомні штори, рулонні або римські. Якщо під вікном розташована варильна поверхня, використання легкозаймистих матеріалів заборонено. Вибирайте тканини, за якими легко доглядати.Їдальня, гостинаяВозможны будь-які варіанти, що відповідають стилю інтер'єру. Наприклад, класичні довгі штори з драпіруванням, пишні французькі або прості римські, а також їх комбінації.Зимовий садЛучше всього рослини будуть виглядати на тлі простих за фасоном і спокійних за кольором штор – римських, рулонних. Вони захистять ваш сад від спеки і яскравих сонячних променів влітку, а взимку не завадять їх проникненню в кімнату. Доповнити їх можна легким тюлем.КабинетОриентируйтесь на свій смак і зручність. Головне – практичність і функціональність фіранок: вони не повинні торкатися робочого столу, чіплятися за які стоять на ньому приналежності. Їх призначення – захистити вас від сторонніх поглядів ввечері і не перешкоджати проникненню світла вдень.Куточок отдыхаРекомендации ті ж, що і у випадку з їдальні-вітальні. Тут важлива не форма, а колір, що створює потрібний настрій.Нарешті, необхідно добре продумати освітлення вашої кухні-студії. Не важливо, що буде розташовано в виступаючої зоні, вона повинна мати автономне освітлення, яке можна відключати і включати незалежно від основного.
Приклад вдалого дизайну кухні-студії: в еркері об'єднані зона відпочинку і обідня група
А ось вигляд і розташування світильників підбирається конкретно під ваші цілі. Це може бути підвісна люстра над обіднім столом, точкові джерела світла над робочою зоною, торшер у дивана або рухливий світильник на кронштейні в кабінеті.
Так як будинків такого типу побудовано багато і чимало приватних забудовників активно використовують будинку з еркерами, то дизайнери добре знайомі з подібною плануванням кухні. Вони охоче діляться фотографіями і малюнками реалізованих проектів. Деякі з них ви бачили тут, при бажанні можна знайти й інші, щоб зрозуміти, якою ви хочете бачити свою кухню.
Ви теж можете поділитися з нашими читачами тим, як ви вирішили цю задачу, або обговорити ваші питання в коментарях.