» » Мульчування грунту: види мульчі і як правильно їх застосовувати

Мульчування грунту: види мульчі і як правильно їх застосовувати



Мульчування являє собою метод створення в Грунті найкращих умов для росту і родючості посаджених в ній культур.

Цей процес являє собою важливий спосіб, що дозволяє поліпшити не тільки зовнішній вигляд грунту, але і його якості і мінеральний склад.

Найчастіше, мульчування здійснюють перегноєм, щоб розмістити великий шар органічних добрив, що покривають рослину.

Це робиться для зменшення кількості бур'янів на ділянці і поліпшення структури Грунту, відповідно і кращого росту рослин.

Функції мульчіосновному функцій такого процесу можна віднести:

  • утримання вологи в Грунті;
  • стримування росту бур'янів;
  • захист рослин в холодну пору від морозів і у тепле від перегріву коренів;
  • утримання в землі поживних речовин;
  • захист грунту від забруднення;
  • прикраса ділянки (у разі декоративної мульчі).

Усі зазначені властивості, які має мульчування, дають можливість садівникам менше витрачати часу на залицяння за культурами. Для цієї процедури застосовують безліч видів матеріалів.

Так, це можуть бути органічні, а також неорганічні матеріали. Суперечок з приводу того, що краще, безліч, однак у кожного виду є свої переваги. Головне полягає в тому, щоб в кожному конкретному випадку вибирати найбільш підходящий тип мульчі.

Деякі види мульчування є невідповідними для городу, однак при цьому будуть відмінно виглядати на хорошій клумбі і навпаки. Наприклад, якщо ви будете застосовувати чорну плівку на своїй клумбі з трояндами, виглядати це буде вельми плачевно. Плівка в таких випадках є не більш ніж допоміжним засобом.

Органічний

Функції мульчіНайчастіше в органічному мульчуванні використовується:

  1. Скошена трава, солома, листя.
  2. Тирсу, а також дрібна стружка.
  3. Торф, зрілий компост, а також перегній.
  4. Кора, хвоя сосни і паперові вироби (без фарби).

Після перегнивання органічні матеріали збільшують вміст у Грунті поживних речовин. Завдяки цьому власне і поліпшується її родючість. Саме це робить органічну мульчу найбільш корисною для грунту.

Важливо знати: під час перегнивання певних видів матеріалів їм потрібно азот, який міститься в Грунті. Він і використовується для процесу гниття.

Це стосується насамперед тирси, кори, а також дрібних стружок. А з-за нестачі азоту в грунті, може значно сповільниться зростання рослин, як і їх врожайність.

Тому перед тим, як здійснювати мульчування грунту такими матеріалами, необхідно обробити його гноєм. Розглянемо використання деяких матеріалів для мульчування докладно.

Деревна тріска і листя

мульча тріскиДалеко не в кожному випадку можна використовувати деревну тріску і листя, отримані від не плодових культур. Це особливо стосується дуба і берези.

Причина в тому, що в них містяться дубильні речовини, а коли вони потрапляють у грунт, це негативно впливає на ріст рослин. Проте використовувати ці ж матеріали для мульчі хвойних рослин в самий раз.

Справа в тому, що їм не страшні ці дубильні речовини, а закислення Грунту, яке здійсниться при цьому, для них досить сприятливо. За рахунок повільного зростання їх потреба в добриві не настільки висока.

Сіно і трава

мульча сіно траваДля дерев, так само як і для городу, відмінно підходить мульчування з сіна, трави і навіть соломи. За рахунок того, що коріння дерев йдуть глибоко в грунт, їм не може нашкодити поверхнева мікрофлора.

Важливим моментом тут є не закривати кореневу шийку дерева, так як це найбільш вразливе місце. Тому містити його необхідно відритим і у сухому стані.

Якщо ж говорити про застосування таких органічних матеріалів на городі, то, перебуваючи на відкритій місцевості, трава за рахунок сонця швидко підсихає, і її розкладання відбувається більш повільно, поки стоїть тепла погода.

Рада садівника: в осінньо-зимовий період користь від мульчі у вигляді сіна і трави полягає ще і в тому, що грунт весь цей час буде захищена від морозів.

Цей процес починає інтенсивно відбуватися тільки в період осінніх дощів, а за зиму, коли на городі нічого немає, вона встигає перегнити і перетворитися на добриво.

Компост

мульча сіно компостКраще всього використовувати зрілий компост. Справа в тому, що він володіє максимальною кількістю поживних елементів і при цьому має рихлу структуру.

Проте його темний колір притягує світло, тому його рекомендується застосовувати для рослин люблять тепло. Для дерев також можна використовувати крім компосту задерніння.

Воно являє собою практично звичайний газон, що має аналогічні властивості з мульчуванням, але при цьому він захищає Грунт, від появи в ній ерозії.

Листя

мульча листяЗ листям варто бути дуже обережним, так як якщо дерево заразилися грибковим захворюванням, його листя можуть поширити вірус по всьому саду.

Однак при цьому, вони містять величезну кількість корисних речовин. Найкраще застосовувати їх для створення компосту, який вже надалі буде застосовуватися для мульчування.

До закладки листя в загальну купу їх бажано обробити, щоб позбутися від грибка.

Неорганічне

мульча щебіньДо даної категорії можна віднести використання:

  • чорної плівки різної щільності;
  • керамзиту;
  • щебеню.

Так, галька може бути різної фракції, а також кольору. При цьому вона не буде перегнивати, за рахунок чого досить тривалий час буде зберігати свій вигляд. Але її застосування обГрунтовано лише на декоративних клумбах, так як на городі вона буде тільки заважати.

Зверніть увагу: такі види матеріалів, як керамзит, щебінь і чорна плівка є інертними. Іншими словами, вони можуть використовуватися для мульчування, однак вони не будуть утворювати гумус і не насичують поживними речовинами грунт.

Що стосується гравію, щебеню, а також керамзиту, то і їх використовують виключно для декоративної мульчі. Самим недовговічним є керамзит, який через пару років буде розсипатися.

Здійснення мульчування чорною плівкою дозволяє довго утримувати в грунті вологу, а також зменшувати рівень росту бур'янів. Однак вона робить дуже важким полив, який навіть у цьому випадку не вимагається. Для його здійснення необхідно або укладати краплинний полив, або ж вручну лити воду в кожен отвір для рослини.

Чорна плівка для мульчуванняАле найбільшим недоліком в плівці є те, що під час частих перегрівів через спеку вона буде окислюватися, за рахунок чого дуже швидко розкладатися. З-за цього на наступний рік її використовувати не рекомендується.

Дуже часто чорну плівку застосовують, щоб знизити ріст бур'янів і непотрібних рослин в альпінаріях. При цьому зверху її накривають камінням, щоб оформити декоративний вигляд і знизити швидкість її руйнування.

Якщо ви все ж вирішите використовувати на городі черню плівку, її потрібно буде прикрити соломою, щоб зменшити негативний вплив сонця. При всіх позитивних і негативних сторонах кожного виду мульчування грунту, важливо починати цей процес тільки після прогріву землі.

Якщо це робити на непрогрітій грунті, то результатом буде повністю протилежний ефект. Хоча, бувають і виключення, наприклад, після посадки картоплі його потрібно мульчувати органікою відразу. Більш наочно вивчити процес мульчування можна, подивившись відео.

Як правильно мульчувати грунт, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 18-05-2017, 11:59
Статьи по теме
Как прочистить канализационную трубу: советы и особенности
Засор в канализации явление не столь уж редкое, особенно в домах старой постройки....
Потрібно обрізати багаторічні квіти на зиму: рекомендації по догляду, фото і відео
Багаторічними називають переважно трав'янисті рослини, листя і стебла яких відмирають з...
Гіпсова шпаклівка для стін і стель: інструкція по вибору і застосуванню, відео і фото
Стартова і фінішна гіпсова шпаклівка — це одні з найпоширеніших матеріалів для...
Обробка лазні своїми руками: як правильно обробити приміщення всередині, фундамент, відео і фото
Напевно, кожен власник заміського житла хотів би мати у себе на ділянці власну баню,...
Современный дизайн окон в гостиной - вдохновение для модных и элегантных решений
Современные интерьеры характеризуются простотой и минимализмом, а также открытыми...
Як приклеїти і чим пофарбувати молдинг: правила монтажу, рекомендації по фарбуванню, фото і відео-інструкція
Капітальний або косметичний ремонт не обходиться без застосування накладних...
Опис елітних літніх сортів груші: Видна, Красуля, Кафедральна
Як та яблуня, груша в наші дні поширена практично у кожному куточку Росії. Клімат і...
Як садити виноград - поради по вирощуванню і догляду, відео
Саджанець – це основа успіху у вирощуванні смачних і соковитих плодів винограду. До...
Замки для вхідні дверей
Двері і вікна Кожен з нас знає, щоб потрапити до себе додому потрібно відкрити замок...