Стартова і фінішна гіпсова шпаклівка — це одні з найпоширеніших матеріалів для вирівнювання поверхонь. Але в чому полягають їх переваги і якими взагалі властивостями вони володіють? Я постараюсь докладно відповісти на ці питання.
Шпаклівка на основі гіпсу дозволяє отримати ідеально гладку білу поверхню стін або стель
Шпаклівка на основі гіпсу являє собою порошкоподібну або пастоподібну суміш. В ідеалі вона має білосніжний колір, однак вітчизняні виробники найчастіше використовують для цих цілей гіпс місцевого походження, у результаті чого покриття набуває злегка жовтуватий відтінок.
Полімери і модифікатори покращують еластичність та інші характеристики шпаклівки
Крім гіпсу в склад шпаклівки додають модифіковані водорозчинні полімери, а також мінеральні добавки. В якості останніх найчастіше застосовується кварцовий пісок або мармурова мука.
Від розмірів фракції наповнювача залежить товщина шару шпаклівки. За цим параметром шпаклівка ділиться на два типи:
Стартова шпаклівка наноситься товстим шаром — 1-1,5 см
Товщина фінішного шару не перевищує 4-5 мм
Універсальну шпаклівку можна використовувати для закладення стиків листів гіпсокартону
Ще один обов'язковий компонент гіпсових шпаклівок — це модифікатори і пластифікатори. Вони впливають на основні характеристики матеріалу, такі як еластичність, швидкість висихання, міцність, а також запобігають осипання покриття, розтріскування та ін
Треба сказати, що склад цих добавок і їх кількість виробники тримають у секреті, тому якість і властивості матеріалу у різних виробників можуть відрізнятися.
Гіпс, з якого виготовляють шпаклівку, абсолютно безпечний для здоров'я
Гідності. Шпаклівки на цементній основі володіють величезною популярністю завдяки таким своїм позитивним якостям:
Гіпсова шпаклівка добре наноситься на бетонні та цементні поверхні
Гіпсове покриття легко шліфується
Недоліки. Головний мінус гіпсової шпаклівки полягає в її гігроскопічності. З цієї причини застосування гіпсової шпаклівки дещо обмежено — її можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, тобто у ванних кімнатах і на кухнях.
Шпаклівки на основі гіпсу мають невеликий термін придатності — 6-12 місяців. Після його закінчення вони втрачають свої якості. Тому перед покупкою обов'язково приділіть увагу дату виготовлення матеріалу.
останнім часом на ринку з'явилися полімерні шпаклівки, які конкурують з гіпсовими. Тому багато домашні майстри цікавляться, яка краще шпаклівка — гіпсова або полімерна?
Полімерні шпаклівки можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю
Відразу скажу, що полімерні покриття виграють за багатьма показниками. Зокрема, вони ще більш еластичні, завдяки чому з ними простіше працювати. Головне їх достоїнство полягає в тому, що вони не бояться вологи і взагалі більш довговічні.
Разом з тим полімерні шпаклівки мають два серйозні недоліки:
Таким чином, не можна однозначно сказати, що якась шпаклівка краща, а якась-гірша. Тому визначитися з вибором ви повинні самі.
На вітчизняному ринку найбільшою популярністю користуються такі бренди, які добре себе зарекомендували:
Далі коротко ознайомимося з особливостями всіх цих шпаклівок.
Гіпсова шпаклівка Кнауф в країнах СНД користується найбільшою популярністю. Це пов'язано з її високою якістю і доступною вартістю. Особливо добре себе зарекомендували такі суміші:
HP start можна наносити шаром товщиною до 1 см
З особливостей можна виділити високу міцність і довговічність. Крім того, покриття не розтріскується, навіть у разі забивання в штукатурку цвяхів.
Час роботи з сумішшю становить близько 40 хвилин, повне ж затвердіння наступає через добу;
HP finish успішно застосовується будівельниками протягом багатьох років
Треба сказати, що ця шпаклівка швидко тужавіє — час роботи з нею становить 15-20 хвилин. Час повного затвердіння, в залежності від температури в приміщенні, становить 15-24 години;
На фото Rotband finish — сучасна фінішна шпаклівка з поліпшеними характеристиками
Гіпсовою шпаклівкою Кнауф Уніфлот можна закладати стики гіпсокартону без армірувальної стрічки
Існує спеціальна гіпсова шпаклівка Кнауф Уніфлот, призначена виключно для закладення швів гіпсокартону. У разі її використання, не потрібно застосування армуючої стрічки.
Вартість:
Марка смесиЦена в рублях за мішок 25 кгНР start240HP finish300Rotband finish400Сeresit СТ 126 — фінішна шпаклівка підвищеної пластичності
Сeresit — це ще одна німецька марка, що випускає будівельні суміші, яка отримала широке поширення на вітчизняному ринку. Зокрема, добре себе зарекомендувала фінішна шпаклівка на гіпсовій основі СТ 126.
Покриття можна наносити на наступні види поверхонь:
Сeresit СТ 126 можна наносити поверх гіпсокартону
Склад можна наносити шаром завтовшки не більше 3 мм для ідеального вирівнювання стін і стель. Крім того, склад підходить для забивання маленьких тріщин і раковин.
Особливість цієї шпаклівки полягає в підвищеної пластичності, який досягається завдяки тексотропному ефекту. Нагадаю, що це властивість характеризується здатністю суміші стає більш рідкою і пластичною під час механічного на неї впливу.
Робочий час шпаклівки становить одну годину. Повне висихання настає через добу з моменту нанесення, однак, приступати до шліфування можна через 4 години після нанесення.
Вартість мішка шпаклівки СТ 126 в середньому становить близько 580 рублів за мішок.
Шпаклівка BergaufFinishGips не розтріскується і не всідається
Бергауф — це один з найбільших німецьких брендів, що володіє в Росії кількома виробничими майданчиками. Одна з найбільш відомих сумішей від даного виробника — це Finish Gips:
При заутворі сухої суміші вкрай важливо додати правильне кількість води і ретельно її розмішати, щоб у розчині не було дрібних грудок. Детальна інструкція по приготуванню шпаклівки зазвичай мається на упаковці.
Перед шпаклюванням стіни обов'язково потрібно прогрунтувати
Також від себе додам, що Finish Gips дуже вимоглива до підготовки поверхні. Стіни або стелю попередньо потрібно ретельно очистити від пилу і якісно прогрунтувати, в іншому випадку шпаклівка буде скочуватися.
Якщо ви наносите шпаклівку у два шари, необхідно дочекатися висихання першого шару, і потім прогрунтувати його. Всі негативні відгуки про цю суміші, які іноді можна зустріти в мережі, пов'язані з неправильною підготовкою поверхні.
Основні переваги цього матеріалу, за запевненням виробника, полягає в повній відсутності усадки і тріщиностійкості.
Вартість шпаклівки Finish Gips так само цілком доступна – близько 350 рублів за мішок.
Forman-22 — якісна шпаклівка від вітчизняного виробника нітрохи не гірше продукції більш дорогих конкуруючих марок
Forman — це сухі суміші від вітчизняного виробника. Останнім часом вони набули популярності завдяки невисокій вартості і непоганим якостям.
Найбільш поширена шпаклівка з цієї серії — Forman-22, яка позиціонується виробником як універсальна. Вона може використовуватися як для закладення швів гіпсокартону, і тріщин, так і для вирівнювання поверхонь. Склад можна наносити товщиною до 5 мм, при цьому мінімальна товщина шару може становити 0,2 мм, завдяки мінімальної фракції наповнювача.
Робочий час матеріалу становить 90 хв. Повне висихання настає через 24 години з моменту нанесення при температурі 20 градусів.
У процесі роботи зі шпаклівкою виробник рекомендує періодично її перемішувати. Крім того, щоб уникнути передчасного схоплювання слід зачиняти суміш в чистому посуді.
Перемішуйте шпаклівку за допомогою електродрилі з насадкою
Вартість мішка суміші Forman-22 знаходиться в межах 300 рублів.
Крім вищеописаних брендів, існують і інші, які непогано себе зарекомендували. До таких відноситься Волма, Старателі, Гифас, Ветоніт та ін.
Тепер ви знайомі з усіма основними якостями гіпсових шпаклівок. Що стосується вибору суміші, відмінне рішення — гіпсова шпаклівка Кнауф або будь-яка інша з описаних вище. Додатково рекомендую переглянути відео в цій статті.
З будь-якими питаннями щодо гіпсової шпаклівки ви можете звернутися до мене в коментарях, і я з радістю вам відповім.