У власників старих радянських квартир у процесі ремонту, напевно, виникало питання, чи можна клеїти шпалери на фарбу.
Саме цим обробним матеріалом часто покриті стіни в хрущовках, а от готувати пофарбовану поверхню – досить непросте завдання, на яку доведеться витратити багато сил і енергії. Давайте подивимося, чи можна клеїти полотна, не очищаючи від стіни старого масляного або водоемульсивного покриття.
Подумайте, чи бажаєте ви ризикнути якістю свого ремонту і поклеїти нове покриття безпосередньо на пофарбовану стіну? Згодом можуть виникати проблеми, пов'язані з частковим відставанням полотна від основи, появою міхурів і нерівностей на полотнах або ж повним відходом листів від стіни, що спричинить за собою необхідність повторного ремонту і вкладення додаткових коштів.
Звісно, повне очищення стіни від оздоблювальних матеріалів – це проблемне заняття, вам доведеться витратити багато часу і сил. Дійсно, чи не простіше клеїти шпалери на фарбу?
Колірна гамма оздоблювальних матеріалів
Щоб виконати обклеювання якісно, в першу чергу, вам необхідно визначити тип покриття, використаного на ваших стінах.
Класифікація:
Щоб зрозуміти, чи можна наклеїти шпалери на фарбу і як це зробити, спробуйте зняти частину покриття за допомогою шпателя. Олійна буде відпадати шматками, акрилова ж – міцно триматися і зніматися лише невеликими частинами.
Шпаклювання
Коли виникають труднощі з визначенням, можна скористатися перевіреними способами, універсальними для будь-якого покриття.
Якщо ви не знаєте, як клеїти шпалери на фарбу, і не хочете шпаклювати і грунтувати стіни, скористайтеся найпростішим методом.
Візьміть якісний клей, а також будь-які шпалери, крім вінілових. Обклеювальна площину просто повинна бути чистою. Природно, якість роботи не гарантується.
Використання якісного Грунту допоможе вирішити питання, як клеїти шпалери на фарбу. Нанесіть грунтовку і ретельно загрунтуйте всю стіну, у разі використання хорошого матеріалу, можна буде навіть укладати плитку на плитку, не кажучи вже про поклейці полотен на шар старої обробки. Після грунтовки бажано зашпаклювати нерівності.
Акрилове покриття
Отже, чи можна клеїти шпалери на акрилову фарбу? Для цього нам доведеться підготувати поверхню, обробивши її сумішшю розчинника і грунтовки. Такий склад вбереться в стіни, створивши штучні западинки, в яких зможе закріпитися клей.
Після висихання обробіть стіну грунтом повторно. Додатково нанесіть шар сильно розведеного клею. Завершивши роботу з цими шарами і можна починати клеєння шпалер.
Можливі фактури масляного покриття
А чи можна клеїти шпалери на масляну фарбу? Тут у нас є цілих два способи підготовки стіни. Перший – більш простий, але і менш надійний.
Бетонна поверхня з нерівностями
Раз вже ми заговорили про засади нестандартних, варто згадати звичайну бетонну стіну в якості основи. Чи можна клеїти шпалери на бетон? Звичайно, проведення підготовчих заходів здається зайвим, а навіщо, якщо полотна і так будуть триматися.
Вирівнювання бетонної стіни
Варто зауважити, що шпалерне полотно, особливо дорогі тканинні і натуральні примірники, дуже вимогливо до рівності стін, а бетонна основа являє собою площину, суцільно вкриту рытвинками і горбиками – про яку якість може йти мова?
Щоб підготувати бетонну стіну до обклеювання, її вирівнюють цеглою, це дозволяє згладити основні нерівності. Потім настає етап зачистки основи наждачним папером і видалення пилу і бруду.
Після висихання стіну слід обштукатурити і зробити Грунтовку якісним складом, що відповідає необхідним технічним параметрам. Обрана грунтувальна маса повинна мати високий рівень вологостійкості, забезпечувати захист від плісняви та грибка і, звичайно ж, надійно скріплювати полотна з площиною.
Зверніть увагу! Поклейка шпалер на бетонну стіну може проводитися тільки в приміщеннях з низьким рівнем вологості і повним відсутність протягів.
Тепер ви знаєте, як наклеїти шпалери на фарбу, і готові застосовувати свої знання на практиці. Удачі в ремонті!
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.