» » Верес: види та властивості рослин, особливості посадки і догляду у відкритому грунті

Верес: види та властивості рослин, особливості посадки і догляду у відкритому грунті



Вирощування квітів на дачі — улюблене заняття дачників.

Навіть після довгого трудового дня приємно нахилитися до клумбі і прибрати засохлі бутони або вирвати кілька бур'янів, вдихаючи неповторний аромат квітучих бутонів.

Останнім часом велику популярність отримали почвопокривні рослини вічнозелені вересові.

Що за рослина

article62615

В дикій природі цей вид зустрічається:

  • на болотах;
  • колишніх, заростаючих після лісових пожеж, гарі;
  • в чистих змішаних лісових масивах.

Батьківщиною вересу можна вважати регіони Південно-східної Азії. Широке поширення отримав в Європейській частині Росії, на півдні Сибірського регіону, прижився на Американському континенті і північних районах Африки.

Вічнозелений сланкий чагарник сподобався садівникам почвоукрывными властивостями, став помітно популярним при виникненні інтересу до хвойним рослинам. Добре виглядає на тлі свого родича — рододендрона.

Варто відзначити: верес виростає від 30 до 80 див. Дрібні, вузькі листочки суцільно покривають підняті вгору гілочки. Цвіте в залежності від сорту з середини червня до пізньої осені.

1989p8290063a

Деякі види, виведені селекціонерами, відрізняє різноманітність забарвлень кори гілок, листя і квітів.

Можна побачити кущ вересу з листами, пофарбованими від коричневого, яскравого мідного до відтінків срібла або сірого кольору. Квіти можна зустріти найрізноманітнішого забарвлення: ліловою і бузкового, білою і жовтою. Селекціонери працюють над отриманням нових відтінків.

Аромат і яскравість кольорів приваблює безліч бджіл, кущ є відмінним медоносом. Під час цвітіння кущ покритий суцвіттями, зібраними по 20-30 штук.

У лісі, при зростанні в дикій природі, розмножується сам по собі відводками або насінням. Може розростатися більш трьох-п'яти метрів у діаметрі. Цвісти починає в 5-7 літньому віці.

Зазвичай росте на болотах, де багаті гумусом грунту, найчастіше кислі, тому при посадці і догляду за вересовими рослинами на дачних ділянках слід зазначити деякі особливості.

На дачах, у відкритому грунті, кущі можна посадити, як відмінний фоновий елемент в альпінаріях або як грунтопокривна рослини в пристовбурні кола великих плодоносних дерев.

Можна посадити у великий вазон і вирощувати взимку, як кімнатний квітка, а на літній період переносити на дачну галявину.

зауважте: виведених сортів вересу можна нарахувати більше п'яти сотень з різноманітними за формою і відтінку листям і квітами, а також висоті чагарнику.

Сорту чагарнику

original-2

Всі вересові можна розділити на три групи:

  1. Карлики — широко розростаються, невисокі кущики (від 5 до 10 см). Утворюють майданчика у вигляді яскравих килимків на Грунті. Відмінно виглядають в альпінаріях, висадженими між великими валунами або на березі водойм;
  2. Сорти з середньрослими рослинами — заввишки від 20 до 30 див. Утворюють неймовірної краси куртину, коли висаджені сорти з різним забарвленням листя і квітконосів;
  3. Сорту високорослої селекції — утворюють зарості з висотою окремих кущів до 60 см. Добре виглядають як в індивідуальних посадках, так і в верещатниках або великих альпінаріях. Гарний кулястий яскраво квітучий кущ відмінно виглядає на тлі темних ялинових або соснових посадок.
Зверніть увагу: в Росії в основному вирощують морозостійкі сорти, тому при покупці необхідно поцікавитися виглядом, сортом вересу і переносимістю морозних зим.

Вибір місця

original-1

Для того щоб отримати добре зростаючий кущ, необхідно подбати про це ще при виборі місця для посадки вересу. Самим оптимальним варіантом для посадки будуть кислі, добре зволожені і досить пухкі грунту.

В природному середовищі верес любить селитися на заболочених ділянках або в хвойних лісах, де в Грунті переважають перепревшая хвоя, яка дає підвищену кислотність.

Варто врахувати: верес вважається досить невибагливим, але для нього підійдуть не всі Грунти. Він не приживеться чи погано цвісти на нейтральних і лужних Грунтах.

Довговічність куща сортового виду на заміській ділянці може бути близько 20-25 років, тому необхідно вибрати ділянку з урахуванням довговічності і масштабу розростання його в діаметрі.

Рада садівника: рослина погано переносить пересадку, тому до вибору постійного місця варто підійти відповідально.

Якщо грунт на обраному ділянці не відповідає вимогам росту куща, то її варто замінити в посадковій ямі.

Для цього готується субстрат:

  • торф'яна крихта або розбиті торфобрикети — 3 частини;
  • лісова грунт з-під хвойних дерев — 1 частина;
  • грубозернистий річковий пісок — 1 частина;
  • старі, перезимували тирсу листяних або хвойних порід — 1 частина;
  • у суміш додається 70-80 грамів сірки і все добре перемішується.

На місці, де буде рости верес, знімають дернину і грунт на глибину багнета лопати. Весь майданчик злегка ущільнюють і рясно проливають підкисленою водою. Так можна закисляти грунт і дати можливість рослині добре прижитися і розвиватися в подальшому.

Розчин готують, додаючи до води оцет, лимонну або щавлеву кислоту. Для приготування 10 літрів рідини, досить додати 100 грам 6-7% оцту на відро відстояної води.

Після поливу місце майбутньої посадки заповнюють приготовленим субстратом.

Висаджувати рослину потрібно або на сонячне місце, або легку півтінь. Кущі вересу не люблять густу постійну тінь, тому потрібно уникати глухих тіньових місць для посадки на ділянці або продувають холодними вітрами.

Агротехніка

veresk-v-konteynerakh

Якщо на ділянці вирішено розвести верещанник, то рослини висаджуються з кроком не менше 30 см між рослинами.

Краще це робити в шаховому порядку. Виходячи з кольору чагарнику і часу цвітіння, можна підібрати оригінальну композицію.

Купивши рослина в контейнері, варто відзначити, що воно зазвичай буває з корінням, згорнутими в спіраль. Тому перед посадкою, верес в контейнері, рясно поливають і намагаються розгорнути і розправити всі кореневі відростки.

Якщо цього не зробити, то корінці самі не в змозі розпрямитися і рослина може загинути від нестачі поживних речовин і вологи, так як всі корені в природних умовах зростання розташовані в горизонтальній площині.

Посадку проводять в заздалегідь підготовлені неглибокі ямки, після чого землю злегка ущільнюють, намагаючись не пошкодити кореневу систему саджанця, поливають водою і мульчують торфом, старими тирсою або подрібненої корою хвойних дерев.

У догляді верес не вибагливий. Якщо місце для посадки підготовлено за всіма правилами і його зрідка поливають підкисленою водою, то йому достатньо весняного підживлення повним мінеральним добривом, внесених врозкид під кожен кущ, з подальшим мульчуванням тими ж матеріалами, що і при посадці.

зверніть увагу: поливи проводять раз у два тижні.

До догляду за рослиною можна віднести і процедуру обрізання. Зазвичай її проводять ранньою весною для формування гарного куща і як поштовх до розвитку нових розгалужених відростків. Прищипують усі минулорічні пагони наполовину або 2/3 приросту.

dsc06975

Особливої зимостійкістю селекційні сорти не відрізняються, тому кущ перед настанням холодів необхідно вкривати. Особливо це стосується молодих рослин.

Погано переносять зимову холоднечу кущі з жовтим забарвленням листя, але краще вкрити всі рослини.

Процедура проводиться пізньої осені, шляхом насипання толстого мульчуючого шару (старі тирсу, торф'яна крихта, хвоя).

Товщина шару має бути не менше 5 см. Зверху укладається подвійний укривний матеріал і притискається підсобними засобами, щоб його не віднесло вітром до встановлення снігового покриву.

Якщо недалеко від ділянки ростуть ялини і сосни, то можна укривний матеріал замінити лапником. Навесні, коли хвоя осиплеться, це послужить доповненням до закислення грунту.

Як розмножується

posadka-obrezka-razmnozhenie-vereska

Для розмноження вересу існує кілька способів:

  1. найпоширеніший метод — діленням відводками. У цьому випадку поряд з гілкою, призначеної для відведення, викопують ямку, поливають. Вибрану гілку зачищають від листя, крім верхівки. Укладають, згинаючи так, щоб верхівка залишалася над землею. Пришпилюють металевою дужкою і засипають грунтом. Верхню частину випрямляють і прив'язують до опори. Через пару тижнів відводок дасть корінці.
  2. Верхівковими живцями розмножують верес в кінці сезону. Задерев'янілі гілки зрізують і прикопують в простому квітковому горщику, регулярно поливаючи і підгодовуючи. Навесні рослина буде з корінцями і готовий до пересадки. При зберіганні живців, температура не повинна перевищувати 18 градусів.
  3. Розмножити верес саджанцями можна, купивши посадковий матеріал в авторитетному розпліднику або ботанічному саду.
  4. Діленням кореневищ розмножувати верес потрібно з особливою обережністю. В кінці сезону викопують кущ і, не очищаючи від земляної грудки, зрізавши всі старі пагони, ділять його на необхідну кількість частин.

Дивіться відео, в якому експерт по рослинам розповідає про догляд за вересом — дуже невибагливість вічнозеленому чагарнику:



Похожие предложения
Дата добавления: 31-05-2017, 16:01
Статьи по теме
Идеи интерьера для детской комнаты
Оформление комнаты для ребенка – серьезное занятие, требующее творческого подхода....
Як зробити полицю для вина своїми руками: матеріали, оригінальні ідеї, фото
Всім відомі корисні властивості натурального вина. Келих хорошого, витриманого напою не...
Покупка частного дома в Харькове: критерии и обзор популярных районов
Собственный участок или дом – потаённая мечта жителей больших городов, жизнь которых...
Кавун: користь і шкода для організму людини
Кавун – неймовірно солодка, соковита, ароматна ягода, споживання якої приносить...
Ремонт ванної кімнати своїми руками швидко і недорого: інструкція як зробити, відео і фото
Вітаю, камради! За своє життя мені кілька разів довелося робити ремонт ванної кімнати —...
Як і чим пофарбувати дерев'яні сходи: вибір фарби, технологія фарбування
Дерев'яні сходи може стати відмінним елементом інтер'єру будинку, а також яскравою...
Двері з масиву вільхи і їх характеристики
Масив вільхи - затребуваний матеріал для створення якісних і довговічних виробів. Двері...
Як виростити кавуни в теплиці: вибір теплиці і насіння, підготовка розсади, особливості посадки і догляду, відео-інструкція
Ні для кого не секрет, що в теплицях можна вирощувати величезна кількість теплолюбних...
Як виростити кавун в Ленінградській області: поради по вирощую розсади і вибір місця для посадки
Дині і кавуни, як відомо, люблять тепло, дозрівають під відкритим небом. У...