» » Шипшина: формування і обрізка рослини для одержання багатого врожаю

Шипшина: формування і обрізка рослини для одержання багатого врожаю



Всього налічується близько 250 видів шипшин, серед них є як декоративні сорти, так і садові, що вирощуються для отримання плодів.

Лікувальні властивості шипшини були відомі ще з XVI століття. Шипшина – це справжнє джерело вітаміну C, B1, B2, B9, B12, E, K, P.

Крім того, він багатий на вуглеводи, дубильні речовини, каротин, органічними кислотами та іншими корисними речовинами.

Існує думка, що шипшина невибаглива, але, для того щоб отримати хороший урожай, рослині необхідно забезпечити повноцінний догляд.

Як підтримувати доглянутий вигляд

045636140dЩоб отримати багатий врожай і великі плоди садових культур, підтримувати гарний і доглянутий вид декоративного рослини, необхідно правильно формувати шипшина, так як він росте дуже швидко.

Правильне формування шипшини можна побачити на фото.

Зверніть увагу: доросле рослина до п'ятирічного віку має складатися приблизно з 15 різновікових правильно розташованих гілок.

Формувати шипшина потрібно за наступною схемою:

  1. Формування куща необхідно починати відразу після посадки, всі гілочки слід обрізати до 10 см, залишивши по парі нирок.
  2. Через 2 роки потрібно видалити всі слабкі і поламані гілки і розрослися прикореневі пагони. Інші гілочки потрібно обрізати на висоті приблизно 15 див.
  3. Коли гілки відростуть до 70 см, їх потрібно прищипнути для утворення бічних відгалужень, на яких утворюються квіткові бруньки.
  4. На четвертий рік шипшина почне плодоносити. Необхідно контролювати кількість гілок, якщо їх буде занадто багато, почнеться затемнення, а шипшина – це світлолюбна рослина. Також потрібно видаляти слабкі і невдало розташовані гілки.
  5. На 5-7 році падає врожайність чагарнику. Слід щорічно вирізати старі гілки до основи, залишаючи на заміну молоді пагони. Для посилення розгалуження і стимулювання плодоношення, залишилися гілки вкорочують до 70 см.
Рада садівника: дуже старі гілки плодоносять гірше, тому в кущі повинні бути гілки різного віку з різницею до 7 років, які треба періодично замінювати на молоді.

Коли краще обрізати

8_cr1На це питання немає однозначної відповіді. Обрізку необхідно проводити в період спокою рослини. Багато хто вважає, що кущі слідують обрізати восени, після збору врожаю.

Проте досвідчені садівники радять робити обрізку навесні. Може так статися, що кущі шипшини, обрізані восени, не перенесуть морозів.

Особливо рекомендується робити обрізку навесні в північних регіонах з суворими зимами. Мається на увазі саме рання весна, щоб встигнути до розпускання бруньок.

Також зручно обрізати шипшина взимку, так як відмінно видно всі сухі і загиблі гілочки куща.

Як правильно

2012-04-17_185203Роблячи обрізку кущів шипшини потрібно дотримуватися кількох правил:

  • не варто сильно укорочувати кущ, так як на наступний рік почне активно зростати молода поросль і можна залишитися без врожаю;
  • вирізати слід гілки старше 5 років, так як вони, хоча і будуть плодоносити, але врожай буде істотно менше, до того ж вони можуть призвести до сильного загущення куща;
  • шипшина потребує щорічної санітарної обрізки, коли видаляються всі слабкі, недорозвинені, хворі та поламані гілки чагарнику;
  • зайву прикореневу поросль слід вирізати, так як вона позбавляє рослину поживних речовин і надає йому неохайного вигляду.
Слід врахувати: якщо кущ запущений і давно не обрізався, то краще зрізати всі гілки до підстави і почати заново його формувати. До цього способу варто вдатися і в тому випадку, коли шипшина починає давати маленький урожай.

В один стовбур

originalВиконується по тій же техніці, що і для троянд:

  • навесні висаджується гілка шипшини з двома нирками;
  • восени з'являться нові пагони, які також обрізаються до двох нирок;
  • з отриманих чотирьох гілочок на наступний рік за тією ж схемою виростають вісім гілочок;
  • сформований кущ, головне тепер просто підтримувати це кількість гілок: слабкі гілки видаляти, а довгі вкорочувати, завжди має залишатися дві нирки.

З такого куща зручно збирати врожай і легко доглядати. Підтримуючи всі умови, можна отримувати стабільний урожай протягом 10 років. Якщо у вас залишилися сумніви з приводу обрізки рослини, рекомендуємо подивитися відео з цієї тематики.

rose1Незважаючи на те, що шипшина дуже корисний для людини і вважається лікарською рослиною, не кожен садівник береться його вирощувати у своєму саду.

Вважається, що за ним складно доглядати із-за того, що вона швидко розростається, і, крім того, обрізка рослини ускладнюється наявністю колючок.

Коли потрібно просто вкоротити довжину гілок, це не так складно зробити за допомогою секатора, проявляючи при цьому обережність, щоб не поранитися.

А от коли потрібно відрізати старі гілки під корінь чи кореневі пагони, особливо у старого і великого куща, це перетворюється на справжнє катування.

зауважте: для того щоб спростити таку обрізку необхідно придбати садовий секатор на довгих ручках.

З ним дуже легко, не торкаючись куща, на відстані видаляти сухе та непотрібні гілочки. Завдяки довгим ручкам збільшується сила тиску на гілку, і вона легко зрізається.

Не варто забувати про те, що шипшина – це світлолюбна рослина, і якщо вас турбує невеликий урожай, не поспішайте обрізати кущ до підстави. Можливо, шипшина просто росте в тіні, і йому не вистачає сонячного світла.

Крім того, рослина потребує в помірному поливі і підгодівлі перегноєм або компостом. Дотримуючи правильний догляд за шипшиною, можна отримувати багатий урожай протягом 10-12 років.

Дивіться відео, в якому досвідчений садівник показує, як правильно обрізати шипшина:



Похожие предложения
Дата добавления: 12-07-2017, 10:15
Статьи по теме
Гарний інтер'єр кухні: допоможемо створити оформлення в стилі модерн в заміському будинку
Одним з найбільш відвідуваних нами місць у домі є кухня. Тут ми проводимо великий...
Закладаємо щілини в дерев'яній підлозі
Все про влаштування підлог Старий добрий дерев'яна підлога не лише екологічно чисте,...
Укладання паркету: підготовка і технологія укладання
Все про влаштування підлог На відміну від ламінату – технологія укладання паркету більш...
Кріплення гіпсокартону до стіни без каркасу: відео-інструкція з монтажу своїми руками, як обшити, приклеїти, ціна, фото
У деяких випадках обшивка стін гіпсокартоном без каркасу є необхідністю. Найчастіше...
Засолювання хрумких огірків на зиму: секрети смачного соління
Солоні огірочки в Росії є самостійною закускою вже давно. Вони є обов'язковим...
Сорт перцю Волове вухо - опис, відгуки та фото
Серед овочів, які часто можна зустріти на столах росіян, гідне місце займає солодкий...
Сорти абрикоса Ананасний, Мелітопольський ранній і пізній, Королівський
Абрикос – теплолюбна високе дерево. У нього солодкі плоди, які просто неможливо не...
Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом
Болгарський перець, також званий паприкою, має яскраві смакові якості і велика...
Обробка саду восени від шкідників і хвороб: препарати та порядок робіт
Доглядати за рослинами необхідно не тільки в теплу пору року, але і восени після збору...