Всього налічується близько 250 видів шипшин, серед них є як декоративні сорти, так і садові, що вирощуються для отримання плодів.
Лікувальні властивості шипшини були відомі ще з XVI століття. Шипшина – це справжнє джерело вітаміну C, B1, B2, B9, B12, E, K, P.
Крім того, він багатий на вуглеводи, дубильні речовини, каротин, органічними кислотами та іншими корисними речовинами.
Існує думка, що шипшина невибаглива, але, для того щоб отримати хороший урожай, рослині необхідно забезпечити повноцінний догляд.
Щоб отримати багатий врожай і великі плоди садових культур, підтримувати гарний і доглянутий вид декоративного рослини, необхідно правильно формувати шипшина, так як він росте дуже швидко.
Правильне формування шипшини можна побачити на фото.
Зверніть увагу: доросле рослина до п'ятирічного віку має складатися приблизно з 15 різновікових правильно розташованих гілок.Формувати шипшина потрібно за наступною схемою:
На це питання немає однозначної відповіді. Обрізку необхідно проводити в період спокою рослини. Багато хто вважає, що кущі слідують обрізати восени, після збору врожаю.
Проте досвідчені садівники радять робити обрізку навесні. Може так статися, що кущі шипшини, обрізані восени, не перенесуть морозів.
Особливо рекомендується робити обрізку навесні в північних регіонах з суворими зимами. Мається на увазі саме рання весна, щоб встигнути до розпускання бруньок.
Також зручно обрізати шипшина взимку, так як відмінно видно всі сухі і загиблі гілочки куща.
Роблячи обрізку кущів шипшини потрібно дотримуватися кількох правил:
Виконується по тій же техніці, що і для троянд:
З такого куща зручно збирати врожай і легко доглядати. Підтримуючи всі умови, можна отримувати стабільний урожай протягом 10 років. Якщо у вас залишилися сумніви з приводу обрізки рослини, рекомендуємо подивитися відео з цієї тематики.
Незважаючи на те, що шипшина дуже корисний для людини і вважається лікарською рослиною, не кожен садівник береться його вирощувати у своєму саду.
Вважається, що за ним складно доглядати із-за того, що вона швидко розростається, і, крім того, обрізка рослини ускладнюється наявністю колючок.
Коли потрібно просто вкоротити довжину гілок, це не так складно зробити за допомогою секатора, проявляючи при цьому обережність, щоб не поранитися.
А от коли потрібно відрізати старі гілки під корінь чи кореневі пагони, особливо у старого і великого куща, це перетворюється на справжнє катування.
зауважте: для того щоб спростити таку обрізку необхідно придбати садовий секатор на довгих ручках.З ним дуже легко, не торкаючись куща, на відстані видаляти сухе та непотрібні гілочки. Завдяки довгим ручкам збільшується сила тиску на гілку, і вона легко зрізається.
Не варто забувати про те, що шипшина – це світлолюбна рослина, і якщо вас турбує невеликий урожай, не поспішайте обрізати кущ до підстави. Можливо, шипшина просто росте в тіні, і йому не вистачає сонячного світла.
Крім того, рослина потребує в помірному поливі і підгодівлі перегноєм або компостом. Дотримуючи правильний догляд за шипшиною, можна отримувати багатий урожай протягом 10-12 років.
Дивіться відео, в якому досвідчений садівник показує, як правильно обрізати шипшина: