Власники дерев'яних будинків на стадії будівництва або в процесі експлуатації часто приходять до думки про проведення утеплення дерев'яного будинку, хоча саме дерево є природним матеріалом з хорошими теплоізоляційними властивостями.
Сучасний будівельний ринок пропонує використовувати для теплоізоляції мінеральну вату, пінопласт, ековату, але безсумнівним лідером серед матеріалів став пеноплекс. При дотриманні технології кріплення, сучасний утеплювач забезпечить комфортний клімат будь-якого дому.
Пеноплекс — сучасний теплозолятор
Вибір піноплекс серед теплоізоляторів вважається оптимальним з причини його незаперечних переваг:Детальніше про технічні характеристики піноплекс можна дізнатися з цієї статті.
Утеплення нових будинків проводиться у зв'язку з прагненням оптимізувати витрати на електроенергію, тобто обходитися без включення опалювальних приладів і кондиціонерів.
Ті, хто давно заселився в дерев'яні будинки, з плином часу виявляють з'явилися в зрубі тріщини і щілини в місцях з'єднань або кутках. Це пояснюється частковою усадкою будинку через дії погодних чинників.
Порушення герметичності призводить до того, що, незважаючи на загальний сприятливий клімат, тепло поступово йде назовні.
Можливо, Вас зацікавить стаття про те, як утеплити стелю піноплекс.Як утеплити підлогу в приватному будинку своїми руками, читайте тут.
Утеплення будинку зовні
Вирішення питання про утеплення дерев'яного будинку можливо без запрошення спеціалістів, достатньо основних навичок роботи з будівельними матеріалами. Важливо, що проведення теплоізоляції з допомогою піноплекс можливо як зсередини будівлі, так і зовні.Але практика показує, що кращим є зовнішнє, або зовнішнє, утеплення будинку з ряду причин:
природних факторів.
Зі шкільної програми відомо, що деревина має властивість «дихати», а в умовах повітряної ізоляції через деякий час почнеться процес гниття. Якщо забезпечити деревині приплив повітря, то якісні характеристики дерева збережуться на десятиліття.
Зверніть внмание: утеплення дерев'яних стін будинку, в тому числі піноплекс, вимагає дотримання правил вентильованого фасаду.Це означає, що між стіною будинку і утеплювачем повинно зберегтися повітряний простір, або вентиляційний зазор. Якщо не дотримуватися таке правило, то з часом конденсація вологи призведе до гниття дерева і утеплювача.
При роботі з піноплекс рекомендується зберігати технологічний процес і дотримуватися послідовність основних видів робіт:
При наявності цвілі особливо ретельно просочити місця ураження антибактеріальними засобами.
Решетування встановлюється з розрахунком на те, що плити піноплекс будуть розміщені щільно між брусами. Висота решетування, або каркаса, повинна відповідати товщині плит, а відстань між вертикальними брусами потрібно робити менше на 0,5 см, ніж ширина піноплекс, для забезпечення щільності прилягання.
Про те, який вибрати клей для піноплекс, читайте тут.
Фахівці звертають увагу на наступні фактори:
Основна рекомендація фахівців — суворе дотримання технології утеплення піноплекс. Відхилення від них можуть призвести до утворення холодних полюсів, появи конденсату або грибковим інфекціям.
Порядок внутрішнього утеплення
Зверніть увагу: рекомендації виробників піноплекс можна знайти на упаковці: буквеними позначеннями вказано призначення плит та основні параметри.Знання особливостей зовнішнього та внутрішнього утеплення стін будівлі з урахуванням вимог щодо монтажу піноплекс дозволить зробити атмосферу будинку комфортною в будь-який час року.
Як утеплити дерев'яний (каркасний будинок піноплекс, дивіться у відео: