Диня по праву вважається царицею полів. І це абсолютно не дивно, адже ця ягода має неперевершені смакові якості.
Але крім незрівнянного солодко-медового смаку диня має ще й лікувальні властивості (про користь дині для організму людини Ви можете прочитати тут).
Лікарі рекомендують вживання цього плоду при наступних захворюваннях: туберкульоз, бронхіт, ожиріння, артрит, захворювання шлунково-кишкового тракту та ін. Такі якості дині не залишають байдужими багатьох городників, які мріють виростити на своїх земельних ділянках такий унікальний плід.
Як відомо, хороші врожаї динь можна отримати в тих землях, в яких вона спочатку зростала. У цій статті ми докладно розповімо про те, як правильно вирощувати диню в південних областях Росії, а також опишемо найбільш сприятливі сорти для посадки у відкритий грунт Чорнозем'я.
Вже восени слід підготувати місце для весняної посадки
Щоб зібрати хороший урожай дині, необхідно серйозно підійти до обробітку ділянки землі, на якому буде посаджено це рослина.Бажано, щоб попередниками дині на обраному ділянці були наступні культури:
Але в той же час, абсолютно не рекомендується висаджувати диню після таких культур, як:
Підготовка Грунту для посадки дині відбувається в два етапи:
Розпушування грунту
Варто знати: норма внесення перегною повинна становити 4-5 кг на 1 м2.Внесення добрив у Грунт під посадку дині
Таким чином, грунт під вирощування дині буде оптимально підготовлена, і можна сміливо переходити до підготовки насіння.
Диня сорту Мирон F1
Сучасний ринок насіння дині широко насичений палітрою різноманітних сортів. Для південних регіонів Чорнозем'я Росії найбільш сприятливими для посадки є такі сорти дині:Диня сорт Лада
Найбільш оптимальними середньостиглими сортами є:Серед сортів, які оптимально підходять для вирощування в Черноземье, можна виділити найбільш популярні серед дачників південній частині країни:
Проклюнутые насіння дині
Вибравши вподобаний сорт дині, необхідно перейти до підготовки насіння до посіву. Існує кілька варіантів виконання цієї операції, серед яких можна виділити наступні важливі методи обробки посівного матеріалу:Вимочені таким способом насіння, загортають у вологу тканину і кладуть у тепле місце до появи перших росточков.
зауважте: посівний матеріал дині можна замочити в соляному розчині до тих пір, поки не з'являться паростки.Як бачимо, існує багато способів обробки насіння, і кожен дачник може вибрати собі той метод, який йому оптимально підходить.
Посів насіння дині в відкритий грунт
Порядок посадки насіння здійснюється в такій послідовності:Система крапельного зрошення дині
Щоб згодом зібрати прекрасний урожай дині, необхідно правильно здійснювати всі роботи по догляду за рослиною під час вегетативного росту. До таких операцій слід віднести наступні види робіт:Прополка, як правило, проводиться по мірі необхідності. Інакше кажучи, це вид роботи здійснюється в тому разі, коли баштан починає стрімко заростати бур'янами.
Підживлення здійснюється для того, щоб дині швидше росли і дозрівали. Перше внесення добрив повинно здійснюватися приблизно через два тижні після появи сходів. Найбільш оптимальним добривом для підгодівлі дині є настій пташиного посліду або коров'яку.
Також можна використовувати і мінеральні добрива, серед яких можна виділити речовини на основі фосфорної, які оптимально сприймають дині. Регулярність проведення підживлень здійснюється не частіше, ніж раз у два тижні.
Зверніть увагу: процес підживлення динь закінчується тоді, коли плоди починають наливатися і дозрівати.При здійсненні поливу потрібно чітко розуміти, що диня не любить зайвої вологи. Тому рослину потрібно поливати один раз на тиждень при жаркій погоді, а в період цвітіння – двічі. А якщо вранці випала хороша роса, то рослина не потрібно поливати зовсім. Полив потрібно здійснювати вкрай обережно, бажано, щоб вода не потрапляла на листя і стебла, а йшла безпосередньо до кореневої системи.
Варто також відзначити, що найбільш ефективним поливом динь є крапельне зрошення (про те, як зробити систему крапельного поливу самому Ви можете прочитати тут).
Запам'ятайте: полив дині треба припинити під час дозрівання плодів з тією метою, щоб ягода набралася цукристості.Особливість рослини дині полягає в тому, що на основному стеблі, як правило, знаходяться чоловічі квітки, а на бічних відростках квітки жіночої природи. Тому, щоб досягти максимальної зав'язі плодів, виконують прищипування. Інакше кажучи, після появи 5-6 справжніх листків на основному стеблі, його прищипують. Таким чином, розвиваються бічні пагони, які добре насичені жіночими квітками.
Схема прищипування рослин дині
Штучне запилення здійснюється у тому разі, коли помічено, що комахи неефективно здійснюють цей процес. Ця операція здійснюється наступним чином: зривається чоловічий квітка з основного стебла, і доторкається до квіткам на бічних відростках. Таким способом можна досягти максимальної зав'язі плодів.
Штучне запилення дині
Боротьба з шкідниками є практично однією з головних операцій по догляду за вегетативним ростом дині. Якщо не вчасно обробити рослини дині від паразитів, то можна втратити весь врожай на корені. До основних шкідників дині можна віднести таких паразитів і такі захворювання:
Таким чином, дотримуючись усіх порад і рекомендацій, викладених в цій статті, ви зможете виростити прекрасний урожай дині на присадибній ділянці. Сподіваємося, що наша інформація стала для вас корисною.
Дивіться пізнавальне відео про вирощування дині: