Сорт вишні Любська не випадково отримав широке поширення в Росії, так як володіє рядом перевагою порівняно з іншими сортами. Саджанці досягають у висоту не більше 2, 5 метрів. Крона розкидистої форми. Однорічні гілки трохи вигнуті, коричневого відтінку, мають сріблясте напилення. Узкоовальные листя щільні, темно-зелені. За характером плодоношення сорт відноситься до кустовидным вишням, які плодоносять на однорічних гілках (ви можете прочитати також про такі сорти вишні, як Харитоновская, Шоколадниця, Диво, Повстяна).
Маса плоду досягає від 4 і більше грамів, округла верхівка, трохи притуплена, форма – серцеподібна, сік плоду – насичено-червоний. Кісточка буває, як середніх, так і великих розмірів: вільно відділяється від м'якоті, важить 0,3 р.
Плоди при повному дозріванні не обсипаються з гілок. М'якоть дуже соковита, апетитна, ніжна. Після посадки рослини починають плодоносити вже на 2-3 рік. Продуктивність зростає досить швидко.
Ягода має приємний кисло-солодкий смак. Можна їсти, як свіжі, так і застосовувати для виготовлення: варення, компотів, сушіння, джему, вина, для швидкого заморожування. Плоди дозрівають до середини літа – кінець липня, перша половина серпня.
Корисно знати: період цвітіння становить 5-8 днів, залежить від погодних умов і відбувається в середньопізні строки.Сорт Любська відрізняється високою продуктивністю, так як з дерева можна зібрати близько 25 кг ягід. Морозостійкість середня. Скелетні гілки часто підмерзають. Плоди допускається зберігати до 1 місяця у свіжому вигляді. Одне з достоїнств відмінна транспортабельність плодів. Тривалість життєдіяльності дерева до 25 років.
Сорт вишні Любська любить догляд, органічні і мінеральні добрива. До достоїнств сорти можна віднести: високу продуктивність, привабливий вигляд плоду, смакові якості, хорошу транспортабельність.
Щоб виростити даний сорт, слід врахувати, що саджанці не люблять, як сирі грунту, так і кислі. Необхідний дренаж ділянки. У пристовбурні кола необхідно періодично додавати доломітове борошно.
Візьміть на замітку: сприятливий час для садіння саджанців – весна. Відстань між деревами має становити не менше 3 метрів. Дерева поливають після посадки акуратно. Кожного саджанця потрібно до 2 відер води. Сорт не використовують в північних широтах, так як переносить заморозки досить погано.Формуючу обрізку саджанців виконують на 2 рік. Можна вкоротити гілки вишні на бічну нирку, поки вона не почала плодоносити. Світлолюбні дерева. Саджанці потребують обприскуванні навесні, яке захищає дерева від шкідників, грибкових захворювань (про можливі хворобах вишні читайте в цій статті).
Для цих цілей можна використовувати фунгіциди, інсектициди. Повністю обрізати слід прив'ялі гілки дерев. Боротися потрібно з кореневою порослю, а інакше сад перетвориться в джунглі.
Згідно з відгуками садівників, дає великий урожай вже 3 рік до 20 кг з дерева, радуючи своїм смаком, і не потребує особливого догляду.
Як правильно обрізати вишню, дивіться у наступному відео: