» » Правильна топка для лазні своїми руками

Правильна топка для лазні своїми руками



Лазня і Сауна

Правильна топка для лазні – запорука якісного і швидкого обігріву лазні і комфортної температури в парній. Тому до початку робіт необхідно вивчити кожен нюанс виготовлення топки своїми руками і правильно вибрати не тільки конструкцію і матеріал, але і оригінальний дизайн, щоб створити в приміщенні особливу атмосферу, яка забезпечить максимум задоволення від банних процедур.

Правильна топка для лазні – гарантія того, що в парній буде підтримуватися необхідна температура, а красивий елемент, виготовлений своїми руками, гармонійно доповнить загальний дизайн приміщення. Головне при виборі креслень – знайти той варіант топки, який буде відповідати сучасним дизайнерським і технологічним вимогам:

  1. максимально можлива тепловіддача при повному і раціональному спалюванні палива;
  2. довговічність – конструкція повинна зберігати міцність в умовах високих температур протягом тривалого терміну служби;
  3. естетичний зовнішній вигляд – елемент інтер'єру повинен ідеально вписатися у єдину концепцію дизайну.

Правильна топка – надійна конструкція, яка не потріскається і не деформується протягом усього терміну служби і забезпечить не тільки потрібну температуру в парній, але і обігріє суміжні приміщення. Крім того, найважливіша частина печі повинна вміщувати достатню кількість палива, забезпечувати повітря в зоні горіння і зберігати високу температуру.

Топка для лазні: сталева або чавунна?

Чавун і сталь – найпопулярніші матеріали для виготовлення топки в сучасній лазні. Тому перше, що потрібно вирішити, з якого матеріалу виготовити конструкцію? Загальні принципи вибору:

  • Чавунна топка – довговічна конструкція, яка не схильна до корозії і підкреслить цікавий дизайн парної, якщо прикрасити виріб литим орнаментом. Однак така топка довго прогрівається, а її установка пов'язана з необхідністю додаткового посилення будівельних конструкцій із-за значної ваги чавунного виробу.
  • Сталева топка забезпечить швидкий прогрів парної, оптимальний режим спалювання палива і легко піддається як конструктивної модифікації, так і ремонту. Недоліки: менший термін служби, схильність корозії при тривалому простої.

Головні переваги сталевий топки в порівнянні з чавунними виробами – простота обробки, що особливо важливо при виготовленні своїми руками, і доступна ціна. Тому при виборі матеріалу фахівці рекомендують врахувати всі аргументи «за» і «проти» і підібрати оптимальний варіант.

Конструкція і дизайн топки: що потрібно знати?

Конструкція топки – запорука підтримки потрібної температури і комфортної експлуатації печі. Загальний принцип вибору – чим більший обсяг, тим більше теплова продуктивність. Однак при виборі значних розмірів топки необхідно пам'ятати, що значний обсяг вимагатиме збільшення конструкції печі і більшого перерізу димоходів. Хоча при великому об'ємі топки не потрібно часто завантажувати паливо, відволікаючись від банних процедур.

Важливий конструктивний елемент топки – спеціальна дверцята: оптимальний розміри виробу складають 3/4 ширини внутрішнього простору і повинні забезпечувати зручну і безперешкодну завантаження палива. Дизайн топки може бути будь-яким і залежить від смакових переваг і стилю дизайну. Так, наприклад, у просторому приміщенні красиво виглядають витончені і легкі сталеві вироби, конструкція яких дозволить споглядати палаюче полум'я.

Топка своїми руками: покрокова інструкція

Дров'яна піч – традиційне облаштування російської лазні, яке популярне і в сучасних будівлях. Способи виготовлення топки залежать від конструкції та матеріалу виготовлення печі: з бочки (горизонтальна піч)

горизонтальна піч

або труби (вертикальна).

піч для лазні з труби

Порядок робіт:

  1. для виготовлення конструкції печі необхідно придбати металеву трубу висотою 1,8 м;
  2. відрізати від труби 0,9 м на топку і кам'янку і 0,2 м – для дверцята топки і піддувала;
  3. виконати в металевому виробі виріз 20х6 см;
  4. приварити пластину над піддувалом;
  5. встановити дверцята.

Для виготовлення топки в кам'янці потрібно вирізати отвір 300х200 мм для дверцят, приварити пластину з вирізаним центром і укласти металеві бруски. Фахівці рекомендують для виготовлення кам'янки придбати готові колосникові решітки і особливу увагу приділити розташуванню топки: встановити піч так, щоб конструктивний елемент розташовувався навпроти входу, а дверцята була спрямована в приміщення парної.



Похожие предложения
Дата добавления: 21-06-2017, 18:27
Статьи по теме
Обприскувач для дерев: огляд моделей, характеристики та поради при покупці
Здоров'я дерев безпосередньо пов'язане з їх красою і плодоношенням. Ураження листя...
Як виглядає ліщина: фото дерева і листя, опис і особливості агротехніки
Ліщина у народі називається ліщиною. Це назву дерево отримало з-за особливої форми...
Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку
Для автономного обігріву будинку недорогим рішенням залишаються газові котли: природний...
Обсадна труба для свердловини - що це таке?
При бурінні будь-яких свердловин в землі утворюється незахищене від обвалів отвір. Для...
Вишня Володимирська: опис, способи посадки і догляд за саджанцями
Сорт вишні Володимирська вважається одним із старовинних сортів. Свою назву отримала...
Як зробити декоративний місток на дачі
Ландшафтний дизайн Декоративні містки поширені лише на тих ділянках заміських будинків,...
Особенности установки и ремонта люстр в современных интерьерах
Светильники являются одним из важнейших элементов интерьера. Кроме своего прямого...
Обробка лазні своїми руками: як правильно обробити приміщення всередині, фундамент, відео і фото
Напевно, кожен власник заміського житла хотів би мати у себе на ділянці власну баню,...
Грунт для розсади перцю - як підготувати землю для посіву
Майбутній урожай перцю залежить не тільки від розсади, але й від землі, в якій його...