» » Правильна топка для лазні своїми руками

Правильна топка для лазні своїми руками



Лазня і Сауна

Правильна топка для лазні – запорука якісного і швидкого обігріву лазні і комфортної температури в парній. Тому до початку робіт необхідно вивчити кожен нюанс виготовлення топки своїми руками і правильно вибрати не тільки конструкцію і матеріал, але і оригінальний дизайн, щоб створити в приміщенні особливу атмосферу, яка забезпечить максимум задоволення від банних процедур.

Правильна топка для лазні – гарантія того, що в парній буде підтримуватися необхідна температура, а красивий елемент, виготовлений своїми руками, гармонійно доповнить загальний дизайн приміщення. Головне при виборі креслень – знайти той варіант топки, який буде відповідати сучасним дизайнерським і технологічним вимогам:

  1. максимально можлива тепловіддача при повному і раціональному спалюванні палива;
  2. довговічність – конструкція повинна зберігати міцність в умовах високих температур протягом тривалого терміну служби;
  3. естетичний зовнішній вигляд – елемент інтер'єру повинен ідеально вписатися у єдину концепцію дизайну.

Правильна топка – надійна конструкція, яка не потріскається і не деформується протягом усього терміну служби і забезпечить не тільки потрібну температуру в парній, але і обігріє суміжні приміщення. Крім того, найважливіша частина печі повинна вміщувати достатню кількість палива, забезпечувати повітря в зоні горіння і зберігати високу температуру.

Топка для лазні: сталева або чавунна?

Чавун і сталь – найпопулярніші матеріали для виготовлення топки в сучасній лазні. Тому перше, що потрібно вирішити, з якого матеріалу виготовити конструкцію? Загальні принципи вибору:

  • Чавунна топка – довговічна конструкція, яка не схильна до корозії і підкреслить цікавий дизайн парної, якщо прикрасити виріб литим орнаментом. Однак така топка довго прогрівається, а її установка пов'язана з необхідністю додаткового посилення будівельних конструкцій із-за значної ваги чавунного виробу.
  • Сталева топка забезпечить швидкий прогрів парної, оптимальний режим спалювання палива і легко піддається як конструктивної модифікації, так і ремонту. Недоліки: менший термін служби, схильність корозії при тривалому простої.

Головні переваги сталевий топки в порівнянні з чавунними виробами – простота обробки, що особливо важливо при виготовленні своїми руками, і доступна ціна. Тому при виборі матеріалу фахівці рекомендують врахувати всі аргументи «за» і «проти» і підібрати оптимальний варіант.

Конструкція і дизайн топки: що потрібно знати?

Конструкція топки – запорука підтримки потрібної температури і комфортної експлуатації печі. Загальний принцип вибору – чим більший обсяг, тим більше теплова продуктивність. Однак при виборі значних розмірів топки необхідно пам'ятати, що значний обсяг вимагатиме збільшення конструкції печі і більшого перерізу димоходів. Хоча при великому об'ємі топки не потрібно часто завантажувати паливо, відволікаючись від банних процедур.

Важливий конструктивний елемент топки – спеціальна дверцята: оптимальний розміри виробу складають 3/4 ширини внутрішнього простору і повинні забезпечувати зручну і безперешкодну завантаження палива. Дизайн топки може бути будь-яким і залежить від смакових переваг і стилю дизайну. Так, наприклад, у просторому приміщенні красиво виглядають витончені і легкі сталеві вироби, конструкція яких дозволить споглядати палаюче полум'я.

Топка своїми руками: покрокова інструкція

Дров'яна піч – традиційне облаштування російської лазні, яке популярне і в сучасних будівлях. Способи виготовлення топки залежать від конструкції та матеріалу виготовлення печі: з бочки (горизонтальна піч)

горизонтальна піч

або труби (вертикальна).

піч для лазні з труби

Порядок робіт:

  1. для виготовлення конструкції печі необхідно придбати металеву трубу висотою 1,8 м;
  2. відрізати від труби 0,9 м на топку і кам'янку і 0,2 м – для дверцята топки і піддувала;
  3. виконати в металевому виробі виріз 20х6 см;
  4. приварити пластину над піддувалом;
  5. встановити дверцята.

Для виготовлення топки в кам'янці потрібно вирізати отвір 300х200 мм для дверцят, приварити пластину з вирізаним центром і укласти металеві бруски. Фахівці рекомендують для виготовлення кам'янки придбати готові колосникові решітки і особливу увагу приділити розташуванню топки: встановити піч так, щоб конструктивний елемент розташовувався навпроти входу, а дверцята була спрямована в приміщення парної.



Похожие предложения
Дата добавления: 21-06-2017, 18:27
Статьи по теме
Груша колоновидна: характеристики плодів найпоширеніших сортів
Деякі фруктові дерева вирощують не тільки для отримання урожаю, але і в якості...
Підмостки з бруківки своїми руками: технологія будівництва, етапи робіт
Всім, хто має приватне домоволодіння, важливо знати, що міцний фундамент є запорукою...
Верес: види та властивості рослин, особливості посадки і догляду у відкритому грунті
Вирощування квітів на дачі — улюблене заняття дачників. Навіть після довгого...
Как помочь пожилым людям справиться с потерей независимости
С возрастом многие пожилые люди сталкиваются с физическими и когнитивными изменениями,...
Салат з маринованими опеньками: різноманітні рецепти з куркою, шинкою, картоплею
Дуже багато людей люблять салати з маринованими опеньками. Вони чудово підійдуть не...
Вирощування ніжною тропічної маранти в домашніх умовах
Любителям кімнатних рослин, а саме маранти, стане корисним дізнатися про види цієї...
Особливості зовнішнього утеплення фасадів від компанії Тепла Квартира
Зовнішнє утеплення є поширеною практикою у квартирах, а саме в квартирах. Зовнішня...
Вітальня-спальня: зонування, дизайн інтер'єру, інструкція з оформлення, відео і фото
Дизайн вітальні-спальні вимагає до себе особливого підходу. Адже в підсумку приміщення...
Сірий ламінат в інтер'єрі
Ламінат - це найпопулярніший тип покриття для підлоги, який підходить для будь-якого...