» » Варіанти укладання керамічної плитки

Варіанти укладання керамічної плитки



Все про влаштування підлог

Існують стандартні правила укладання керамічної плитки, які завжди слід дотримуватися. Плитку обов'язково потрібно укладати на міцну основу, наприклад, для підлог це може бути цементно-стружкова плита завтовшки 15 мм

Якщо плитка укладається у ванній, основа повинна бути водонепроникною. І вам слід заздалегідь розрахувати, якої ширини плитка виявиться по краях. І якщо по краях шматочки плитки виходять занадто вузькими, необхідно трохи змінити розташування. Але крім незмінних правил, існує чимало варіацій розташування та дизайну плитки на підлозі або стінах. Про вінілової плитки можете прочитати тут, ознайомиться, що з себе представляє італійська плитка можна тут.

Перед укладанням керамічної плитки, з самого початку треба підготувати поверхню стін. Необхідно, що б вона була рівною, твердою, чистою і сухою. Якщо є фарба, то її необхідно видалити, якщо повністю не вдається це зробити, то необхідно скористатися зубилом і молотком, за допомогою яких зробити зарубки на ній для кращого зчеплення. При наявності вм'ятин і отворів, їх закладають алебастром або гіпсовою штукатуркою, які ретельно шліфують перед укладанням. Якщо стіни не вирівняти, то укладання керамічної плитки буде дещо ускладненою, а готовий результат мати не дуже привабливий вигляд.

Кілька рекомендацій по вирівнюванню стін:

  1. Спочатку потрібно приготувати поверхню стін до нанесення штукатурки. Очищають їх від пилу, бруду і різних відшарувань. Тепер потрібно приготувати суміш. Уважно Читайте інструкцію на упаковці. Найголовніше, не налити в суміш занадто багато води. Інакше, штукатурка стане розтікатися.
  2. Установка маяків. Перед самим штукатуренням стін потрібно встановити маяки за допомогою штукатурної суміші. Кутовий захисний профіль фіксують на зовнішніх кутах.
  3. Далі наноситься сама штукатурка, за допомогою шпателя. Коли вона трохи просохне, видаляються маяки.
  4. Повністю висохла поверхня обробляється грунтовкою.

Коли стіни остаточно висохнуть, можна починати саму укладання керамічної плитки (див. «Облицювальні роботи керамічною плиткою«). Сучасний ринок пропонує великий асортимент даної продукції. Різноманіття декорів, забарвлень і форм дозволяє створити неповторний інтер'єр кухні.

Існує декілька способів укладання:

найпоширенішим способом є традиційний метод. Базовий метод передбачає паралельне укладання керамічної плитки щодо стін, де сама вона стикається одна з одною. Для цього підійде квадратна або прямокутна форма виробів.

Стандартний спосіб укладання керамічної плитки фото

При комбінуванні декількох кольорів, така укладання виглядає досить оригінально. До того ж – це найлегший метод, не вимагають спеціальних навичок і майстерності.

Щоб одержати рівномірний малюнок, потрібно зберігати вертикальні і горизонтальні лінії швів, можна контролювати за допомогою рівня.

Діагональний малюнок

Це досить складний метод укладання керамічної плитки, але в теж час він виглядає дуже красиво і незвично.

Діагональний спосіб укладання плитки фото

Тут весь спектр малюнка перевернуть під кутом 45°. Підходить тільки квадратна форма плитки. За допомогою такого способу з'являється велика можливість приховати нерівності стін і візуальне збільшення розміру кімнати. Дуже красиво виглядає укладання з використанням шахового малюнка.

Спосіб цегляної кладки

Досить часто використовується укладка керамічної плитки «в розбіг». Тут краще брати прямокутну з однотонним забарвленням. За допомогою такого способу, приміщення придбає зовсім інший дизайн, не схожий ні на який інший.

цегельний спосіб кладки плитки фото

Для кухні, такий спосіб підходить як не можна краще. За своєю трудомісткості, укладання «в розбіг» не набагато складніше «базової». Її може зробити кожен господар самостійно.

Спосіб укладання «ялинка»

Це досить складний спосіб укладання керамічної плитки, який схожий на укладання паркету. Але результат перевершить сам себе.

Укладання плитки ялинкою малюнок

Такий метод підходить для стін, які мають неправильну форму. Краще використовувати однотонну прямокутну плитку, яка має забарвлення «під дерево».

Комбінація способів укладання плитки

Якщо хочете створити свій власний інтер'єр як можна цікавіше, використовуйте кілька способів укладання. Наприклад, на підлозі можна укласти плитку «базовим» методом, а стіни «по діагоналі». Використовуючи при цьому відповідне комбінування кольорів.

Модульна укладання

Такий спосіб ідеально підійде для невеликих приміщень. Він візуально розширить простір і додасть ефектності дизайну. Для початку, потрібно зробити проект передбачуваної уладки, а тільки потім приступати до роботи.

модульна кладка керамічної плитки фото

Тут можна дати волю своїй фантазії, адже для малюнка можна використовувати кілька видів плитки різних форм і забарвлень. Виробники цього матеріалу пропонують придбати вже готові плиткові набори для такої укладки.

Бордюр з плитки з заокругленим краєм

Виключенням з правила початку укладання плитки від центру кімнати буде той випадок, коли потрібно облицювати лише частину стіни, закінчивши, не доходячи до самого краю. У цьому випадку облицьований плиткою ділянка повинна бути обрамлений бордюром із спеціальної плитки з заокругленим краєм, який буде утворювати плавний перехід від плитки до іншої стіни. Адже у звичайної плитки прямі і не оброблені краї, оскільки вони все одно повинні ховатися під затіркою для швів. У цьому випадку укладання плитки потрібно починати від лінії, де ви збираєтеся робити бордюр, потім просуватися до іншого краю стіни або підлоги. Ретельно виміряйте, щоб вам не довелося закінчувати роботу тоненьким шматочком плитки у далекого краю, це буде виглядати непривабливо. Краще трохи посуньте лінію бордюру в ту або іншу сторону.

При такому великому виборі способів укладальних робіт, а також різноманіття форм і відтінків кераміки, кожен може створити власну «казку» на своїй кухні.



Похожие предложения
Дата добавления: 19-05-2017, 10:24
Статьи по теме
Як вибрати бак для води у лазню
Лазня і Сауна Бак для води – важлива складова комфортного прийому банних процедур і...
Стрічкова пилорама: пристрій і принцип роботи конструкції, як зробити своїми руками, відео і фото
У даній статті я розповім, як виготовляється стрічкова пилорама своїми руками, а також...
Як вибрати міжкімнатні двері: підбір матеріалів, кольорової гами та якості, відео та фото
Міжкімнатні двері мають одночасно і функціональне та естетичне значення. У зв'язку з...
Як клеїти шпалери: відео поклейки, робимо правильно
Фотошпалери давно стали популярним матеріалом, використовуваним для декору інтер'єрів....
Установка водонагрівача: проточні, накопичувальні види, інструкція з монтажу, відео і фото
Установка водонагрівача своїми руками здається складним завданням? Я вмію це робити,...
Корневін: ефективний і недорогий стимулятор росту коренів
Дачники, вирощуючи на своїх заміських ділянках овочі, ягоди, плодові дерева, завжди...
Плитка для басейну: інструкція з укладання облицювальної матеріалу своїми руками, відео і фото
Найбільш поширені розміри мозаїчного модуля: 29,7×29,7 см; 30×30 см; 32×32 см; 32,5 х...
Гідроізоляція стрічкового фундаменту своїми руками: для чого потрібна і як правильно зробити
Дуже часто недосвідчені будівельники після зведення фундаменту нехтують його...
Паркан з сітки для дачної ділянки: натяжні та інші огорожі, інструкція як зробити, відео і фото
Якщо ви вирішили розібратися, як зробити паркан із сітки рабиці, то можете...