» » Вирощування кавунів у відкритому грунті

Вирощування кавунів у відкритому грунті



Вирощування кавунів у відкритому грунті насінням і розсадою

Вирощувати кавуни можна за допомогою насіння і розсади. Звичайно, щоб у підсумку зросли гарні і смачні плоди, слід виконувати правильно технологію висадки.

Крім цього, подальший догляд за рослиною багато в чому позначається на якості дозрілих плодів. Тому краще заздалегідь ознайомитися з усіма секретами вирощування кавунів за допомогою насіння і розсади.

Місце для посадки

Для вирощування кавуна вибирають піщану або супіщаних грунт. Кислотність її повинна бути 6-7 одиниць.

Оскільки кавуни теплолюбна рослина, місце для посадки слід вибирати тепле, сонячне, щоб воно постійно прогрівалося. Висаджують в прогріту грунт до показників +12 +15 градусів.

Кавуни будуть добре рости після наступних культур:

  • картопля;
  • капуста;
  • морква;
  • бобові культури.

Ні в якому разі не садіть рослина на місця, де до цього росли пасльонові або баштанні культури, оскільки у цих рослин є загальні шкідники.

Важливо знати: готувати ділянку для арбузов рекомендується з осені, його потрібно прокапати і розпушити. Тоді на вскопанной землі ягода буде добре рости і дасть відмінний урожай.

Перекопування землі слід робити спільно з перепрілим гноєм або перегноєм. На 1 квадратний метр вносять таку кількість добрив – 5-6 кг перегною або перепрілого гною, суперфосфат 50 грам, калійна сіль 35 грам і сульфат амонію 40 грам.

В утяжеленную грунт засипають пісок – 2 відра на 1 м2. Для добрива не бажано використовувати свіжий гній. При перекопці видаляють бур'яни і коріння, тому що кавун не любить цих неприємних сусідів».

Можливо, Вас зацікавить стаття про те, як правильно доглядати за середньоранніми та середньостиглими сортами кавуна.

Цікаву статтю про користь і шкоду кавуна читайте в нашій статті.

Пропонуємо почитати статтю про те, як виростити найбільший кавун у Світі.

Якщо подальша посадка буде проводитися під плівкою, то також слід придбати необхідний матеріал та вкрити їм грунт.

Посадка кавуна

3

Висаджувати кавуни можна двома способами:

1. Безрозсадним способом.

Для посадки арбузов у відкритий грунт слід вибирати холодостійкі насіння з періодом дозрівання 90 днів. Відмінно підійдуть сорти — «Вогник», «Подарунок північ», «Холодок».

Перед посадкою насіння слід замочити у воді. Температурний режим води повинен бути не менше 50 градусів. Замочувати необхідно до того часу, поки насіння не наклюнутся.

Потім їх висаджують у грунт. Грунт повинна бути прогрітій до +12 +15 градусів. Висаджують зазвичай на початку травня, до моменту проростання насіння стане тепліше, і грунт буде прогріватися сонцем.

Це цікаво: вирощування розсади найкраще робити в невеликих стаканчиках, діаметр яких не менше 10 см. Це допоможе уникнути травми коренів рослини при посадці. В стаканчик рекомендується саджати дві насінини.

Через 8-10 днів повинні з'явитися перші паростки. Якщо ж земля буде холодною, то проростання затягнеться на тривалий період, і в підсумку насіння можуть загинути.

Варто відзначити: перед посадкою обов'язково звертайте увагу на погодні умови. Якщо на початку травня буде прохолодно, то посадку слід перенести на кінець місяця.

4

Для того, щоб виростити хороший урожай, слід дотримуватися наступну технологію висадки:

  • кожна лунка наповнюється сумішшю золи, землі, перегною і нітроамофоска (1 ч. ложку). На лунку слід засипати 1 ст. ложку суміші. Це в майбутньому допоможе підвищити врожайність;
  • далі закладаємо насіння в грунт на глибину 6-9 см;
  • присипаємо перегноєм, щоб зверху не утворювалася кірка. Ця кірка може нашкодити паросткам при виході на поверхню, і вони загинуть.

Нижче, ми пропонуємо Вам подивитися відео про те, як пересаджувати розсаду кавуна у відкритий грунт:

2. Вирощування розсади.

Висаджують насіння для розсади в кінці квітня — початку травня. Бажано, щоб у приміщенні підтримувалась температурний режим +25 +30 градусів.

Проростання насіння починається при температурному режимі від + 17 градусів, але щоб вони плідно росли і розвивалися, рекомендується підтримувати в денний час не менш 25 градусів, а вночі від +18 градусів. Пікіровку розсади проводити не потрібно.

Грунт, в якій росте розсада, слід додавати добрива. Це забезпечить швидке зростання паростків. За весь час Грунту потрібно удобрювати два рази, в якості підгодівлі використовують мінеральні добрива.

Важливо пам'ятати: при висаджуванні розсади можна повністю засипати грунтом. На поверхні слід залишати паростки на 3-4 див.

Паростки не повинні стикатися один з одним, інакше при висаджуванні їх можна сильно нашкодити. Тому слід спостерігати за паростками, і по мірі зростання стаканчики слід відсувати. У готових до висаджування відростків має бути не менше 3 листків.

Розсада кавуна, на 10 день після пересадки

Розсада кавуна, на 10 день після пересадки

Розсада висаджується в грунт в кінці травня або на початку червня. Обов'язково дотримуйтесь технологію посадки. Пророщена розсада висаджується в підготовлені грядки на глибину 9-11 див.

В лунку висаджується один або два відростка. Якщо у лунку висаджуються 2 відростка, то їх розводять по різних сторонах, щоб їх батоги не перепліталися.

Перед посадкою в лунку засипають до двох кілограм компосту або перегною і заливають водою. Висаджувати слід в кашку з Грунту і добрив, присипаючи сухим грунтом.

Догляд

7

Крім висадки, потрібно дотримуватися правил догляду. Саме від правильного догляду залежить подальший урожай.

Догляд складається з наступних дій:

1. Укриття. Для того щоб прискорити ріст рослини, можна використовувати укривні матеріали. Під плівкою зберігається підвищена температура і за рахунок цього рослина починає рости швидше.

Крім цього, плоди з'являться на 2-3 тижні раніше. Також укривний матеріал забезпечить захист від різних шкідників. Для укриття плівкою можна зробити з боків не високі стійки і вже на них покласти укривний матеріал. Знімати його слід на початку червня і бажано в похмурий день, інакше рослини можуть згоріти під палючим сонцем.

2. Поливні процедури. Оскільки у кавуна дуже потужна коренева система, яка може йти на глибину більше 1 метра, поливати його слід не дуже часто. В тиждень одного разу достатньо. Відсутню вологу він отримати сам з землі.

Є цікава стаття про те, як виростити кавун в домашніх умовах.

Якщо Вас цікавить як солити і маринувати кавуни, тоді докладну статтю Ви можете прочитати тут.

3. Підживлення грунту. Перша підгодівля робиться через 7 днів після висаджування розсади або насіння. Наступні дві роблять з проміжками 2-3 тижні. Для першого підживлення в якості добрив можна використовувати наступні – розчин аміачної селітри, 20 грамів на 10 літрів води. Для наступних підгодівлі краще всього використовувати мінеральні добрива.

4. Роботи з формування кущів. Плоди формуються на головному стеблі. Для того щоб вони швидко визрівали, на стеблі рослини найкраще залишати не більше 6 зав'язей, решта рекомендується видалити.

Також не варто забувати і про розпушуванні грунту. Грядки з кавунами слід періодично розпушувати. Бажано це робити після дощу або поливу.

Розрослися батоги можна прив'язати на спеціальні стійки або злегка присипати землею. Це захистить їх від вітру і прискорить ріст плодів.

Збір урожаю

8

Приблизно в серпні починається збір плодів. Перед тим як розрізати кавун, перевірте його на зрілість. Зазвичай стиглий плід має глянсову шкірку і хвостик у нього засохлий.

На плодоніжках відсутні волоски. Зазвичай при стукоті про плід лунає глухий звук. Всі ці ознаки є умовними, тому їх рекомендується використовувати в сукупності.

Вирощування кавунів — це досить трудомісткий процес, тому до нього варто підійти відповідально. Обов'язково добре підготуйте місце для висадки, попередньо прокопайте грунт і удобрити підгодівлею.

Не варто забувати і про подальшому догляді за рослиною. Саме від правильної технології вирощування залежить майбутній урожай.

Пропонуємо подивитися відео про те, як правильно садити насіння кавуна на розсаду:



Похожие предложения
Дата добавления: 16-05-2017, 15:44
Статьи по теме
Вогкість на стелі, методи усунення вогкості
Оздоблення стелі Ви часто помічаєте вогкість на стелі в своєму домі? Якщо ні, значить,...
Шумоізоляція з піноплекс: особливості матеріалу і поетапний технологічний процес
Сучасна людина пред'являє досить високі вимоги до комфортності проживання. Бетонні...
Розпилювачі до обприскувачів: види​ та класифікація за продуктивністю
Обприскувачі - це ключові інструменти в сучасному сільському господарстві, що...
Інтер'єр кухні 10 кв м, а так само 4, 5, 7, 10 і 12 метрів: підбираємо відповідний варіант
Значним незручністю при ремонті обертається маленька площа ремонтованого приміщення,...
Как правильно выбрать скатерть: советы и рекомендации по выбору домашнего текстиля
Декор и аксессуары играют ключевую роль при оформлении любого жилого пространства....
Догляд за газоном: корисні поради та рекомендації
Ландшафтний дизайн Кожен хоче мати рівний газон без найменших дефектів. Він буде...
Стельові балки в інтер'єрі дизайн
Дизайн інтер'єру Багато домовласники віддають перевагу нестандартним стелям. Якесь...
Внутрішня обробка лазні: стеля, обшивка, підлога
Лазня і Сауна Внутрішня обробка – важливий етап будівництва лазні. Єдино можливим...
Як вибрати бак для води у лазню
Лазня і Сауна Бак для води – важлива складова комфортного прийому банних процедур і...