Тривимірна картина на підлозі здатна буквально перетворити приміщення
Готовий посперечатися — якщо ви хоча б раз бачили наливні підлоги 3Д, то хоча б на хвилину задумалися «а чи не зробити мені такі ж?». І правда, за зовнішнім виглядом у таких покриттів конкурентів, мабуть, і ні — ваше бажання цілком зрозуміло.
Ну, а якщо таке бажання з'явилося і стало досить сильним — варто розібратися, чи можна залити підлогу самому, і якщо так — що для цього потрібно? Про це докладно і розповім.
Для початку розберемося з самим матеріалом. Наливні підлоги 3Д — це багатошарові покриття, які наносяться на основу в рідкому вигляді і поступово полімеризуються. Тривимірний ефект досягається за рахунок різної прозорості шарів: на кольорову основу з декором укладається шар прозорого лаку, що додає всій підлозі візуальну глибину.
Схема, що показує структуру підлогового покриття
3Д підлогу зазвичай такої структури:
Ідеальну основу для заливки — рівна стяжка
На однотонне покриття можна наносити будь-декор
Декор з дрібної гальки зустрічається рідше, але виглядає теж непогано
Від декору безпосередньо залежить вартість. При замовленні у фахівців квадратний метр одноколірного покриття обійдеться вам приблизно в 2,5 тис. рублів, декорування блисками — близько 3 тис., а тривимірний варіант з орнаментом чи фотореалістичним зображенням — 5 тисяч і більше. Тепер ви розумієте, чому варто навчитися заливати покриття своїми руками ?
Приклад використання монет в якості декору
Шар поліуретанового лаку захищає зображення і надає поверхні блиск
В залежності від складу наливні підлоги діляться на епоксидні, поліуретанові та епоксидно-уретанові. Остання різновид мені подобається найбільше, оскільки вона поєднує високу еластичність з хорошим запасом міцності і зносостійкості. Крім того, поверхня такої підлоги виходить менш слизькою.
Коротко перерахую полюси наливних підлог:
Можливості для декорування дійсно величезні
Висока міцність дозволяє заливати такі підлоги не тільки житлових, але і в господарських приміщеннях
Майже абсолютна вологостійкість робити наливні поліуретанові покриття ідеальними для заливки в ванну , санвузол або інше вологе приміщення. Завдяки відсутності швів підлогу виграє навіть у кахлю, так що протікання можна не боятися.
Гладку поверхню, як на цьому фото, легко очистити від будь-яких забруднень
В результаті ми отримуємо досить універсальне покриття, до недоліків якого можна віднести хіба що теплопровідність і високу вартість. Втім, другий мінус можна частково компенсувати, виконавши заливку самостійно.
Для пристрою тривимірного наливного покриття нам будуть потрібні такі матеріали:
ІлюстраціїМатеріалНабір інструментів:
Мінімальний перелік інструментів для роботи з полімерними наливними сумішами
Також потрібно мати на увазі, що при роботі підлогу слід захистити від пилу і волосся, тому бажано працювати в спеціальних комбінезонах і головних уборах.
бажано Працювати в спеціальному комбінезоні — так волосся, ворсинки не потраплять в розчин
Не зайвими будуть вентиляція приміщення і респіратори: дуже багато двокомпонентні складу вельми токсичні.
Інструкція по заливці тривимірного підлоги може бути умовно розділена на три етапи. Починаються роботи з підготовки підстави.
Вирівнювання підлоги стяжкою виконуємо так:
ІлюстраціїЕтап роботиЗ підстави видаляємо стару стяжку, після чого виконуємо ремонт тріщин і стиків підлоги зі стіною.
На знепилену поверхню наносимо проникаючу грунтовку.Замішування розчину.
Використовуючи дриль з насадкою-міксером, замішуємо стяжка цементний розчин. Підбираємо консистенцію так, щоб склад легко розтікався.Заливка стяжки.
Після висихання Грунтовки виливаємо самовирівнюється розчин на перекриття. Кількість розчину підбираємо з урахуванням характеру основи: його повинно вистачити для усунення всіх нерівностей.Розрівнювання стяжки.
Правилом на довгій ручці рівномірно розподіляємо розчин по приміщенню.
Після вирівнювання обробляємо поверхню стяжки голчастим валиком для видалення втягнутого повітря і підвищення щільності розчину.Шліфування поверхні.
Після висихання стяжки (термін залежить від використовуваного складу) ретельно затираємо поверхню.
В ідеалі бажано обробити підлогу шліфувальною машинкою, а потім видалити пил.
Коли рівну основу готове, можна переходити до заливці підлоги.
Базові шари заливаємо так:
ІлюстраціїЕтап роботиІ грунтовка, і основний шар замішуються за єдиною схемою. У ємність з основним складом заливаємо затверджувач, після чого ретельно перемішуємо отриманий розчин.
Використовувати його потрібно відразу після приготування, так як процес полімеризації йде досить швидко.Грунтовка статі.
З допомогою валика на поверхню стяжки наносимо епоксидну грунтовку. Матеріал потрібно укладати тонким шаром, без пропусків і патьоків.Сушка Грунтовки.
Грунт висушуємо протягом 24 годин при постійній температурі. Бажано захистити поверхню від протягів і вологи.Нанесення основи.
Поверх заГрунтованій стяжки наливаємо епоксидну основу, змішану з затверджувачем. Використовуючи широкий шпатель, максимально рівномірно розподіляємо матеріал по всій площі приміщення.Шліфування епоксидного шару.
Використовуючи тертку з дрібним абразивом (фінішна сіточка), обробляємо полимеризовавшуюся епоксидну поверхню. У процесі шліфування видаляємо найменші нерівності.Знепилювання підстави.
З допомогою пилососа прибираємо дрібну епоксидну пил, що утворилася при шліфуванні.
Кілька разів протираємо підлогу вологою ганчіркою, після чого ретельно його висушуємо.
Фінальний етап — декорування. Тут нам доведеться нанести кольоровий шар, наклеїти зображення і захистити його фінішним покриттям.
Виконуємо роботи по декоруванню так:
ІлюстраціїЕтап роботиЕпоксидний або поліуретановий двокомпонентний склад змішуємо з колерований компонентом. Ретельно розподіляємо колер за розчину для одержання однорідної забарвлення.Нанесення декоративного шару.
Підготовлений склад виливаємо на підлогу і рівномірно розподіляємо за допомогою зубчастих шпателів і валиків.
Висушуємо нанесений шар, стежачи, щоб на поверхню не потрапляла пил і дрібне сміття.Підготовка декору.
Роздрукований на вініловій плівці орнамент або інше зображення розкладаємо на підлозі і залишаємо на деякий час для температурної деформації і розправлення складок.Наклеювання декору.
Наклеюємо зображення на поверхню підлоги, використовуючи самоклеючий шар. Для підвищення якості наклеювання вінілову плівку можна акуратно прогрівати будівельним феном і трохи розтягувати — так на зображенні не утворюються складки.Усунення дефектів.
Видаляємо дефекти — складки, заломи, бульбашки повітря і т. д. Дрібні деталі орнаменту приклеюємо окремо, знімаючи захисний шар і при необхідності виконуючи підрізування гострим лезом.Лакування поверхні.
Поверх наклеєного зображення виливаємо двокомпонентний поліуретановий склад, який захистить декор від вологи і механічних навантажень.Вирівнювання фінішного шару.
Акуратно розрівнюємо поліуретан з допомогою шпателів і голчастих валиків.
Не піддаємо залитий підлогу навантажень до повної полімеризації захисного шару.
Після полімеризації фінішного покриття у нас виходить красивий і при цьому майже вічний підлогу!
Приблизно так буде виглядати готове покриття в інтер'єрі
Наливні підлоги 3D коштують дорого — але при цьому ми можемо непогано заощадити, виконавши заливку самостійно. Як це зробити, ви вже знаєте, а для з'ясування нюансів і деталей варто вивчити відео в цій статті. Крім того, в коментарях нижче ви можете отримати відповідь на будь-яке питання, що стосується цього виду підлогових покриттів.