» » Дизайн кухні-вітальні: оформлення інтер'єру маленького приміщення, їдальні, проект, відео і фото

Дизайн кухні-вітальні: оформлення інтер'єру маленького приміщення, їдальні, проект, відео і фото



Дизайн кухні - вітальні – невеликої кімнати, об'єднаної з великим простором – потрібно продумувати гранично скрупульозно. Вся справа в тому, що контакт двох настільки різних приміщень вимагає особливої уваги, інакше замість очікуваного виграшу по площі ми отримаємо суттєве зниження комфорту, і про час, витрачений на ремонт, доведеться пошкодувати.

І все ж процес об'єднання кухні з житловим приміщенням можна зробити практично безболісним. Природно, для цього необхідно продумати всі дрібниці ще на етапі підготовки.

З тісної кухоньки і маленького залу цілком реально зробити комфортну вітальню

З тісної кухоньки і маленького залу цілком реально зробити комфортну вітальню

Загальні принципи об'єднання

Отвір для арка на вході в кухню

Отвір для арка на вході в кухню

Перш ніж приступати до будівельних робіт, варто вирішити, як саме ми будемо проводити об'єднання – частково або повністю? Різниця між цими ситуаціями добре видно при аналізі таблиці нижче:

Тип объединенияОсобенности реализацииЧастичноеДизайн-проект кухні-вітальні передбачає видалення дверей і дверної коробки та облаштування на їх місці арки або широкого портального входу. Формально приміщення залишаються розділеними, але при цьому забезпечується максимально вільний доступ і перехід.

Іноді частина широкої арки перегороджується стільницею або комодом, який також використовується в якості горизонтальної робочої поверхні.ПолноеПри повному об'єднання стіна між приміщеннями видаляється повністю, і кімнати відбуваються в єдиному стилі. Також об'єднуються і комунікаційні системи приміщень.

Коли проектується кухня-вітальня – дизайн інтер'єру зазвичай передбачає візуальне розділення простору на окремі зони. Для таких дій необхідно отримати відповідний дозвіл

Для таких дій необхідно отримати відповідний дозвіл

Треба зазначити, що перший варіант може реалізовуватися практично в будь-якій ситуації – лише б двері не перебувала в стіні, що несе значне навантаження. А от для повного об'єднання потрібна наявність дозвільних документів, і отримати їх можна не завжди.

Висока ймовірність, що знесення стіни або її частини негативно вплине на міцність будівлі в цілому, так що перш ніж починати роботи, необхідно проконсультуватися з фахівцями.

Рада! Зносити стіни до отримання дозволу в надії, що перепланування буде узаконена пізніше, не варто. У кращому випадку ви відбудетеся досить суттєвим штрафом з вимогою відновити зруйновану конструкцію, в гіршому – будівля дійсно може обрушитися або, як мінімум, дати тріщину.

В ситуації, коли реалізується дизайн проект - кухня-вітальня повинна бути обладнана окремою системою комунікацій. Найбільш трудомісткою буде прокладка водопроводу і каналізації: якщо в звичайній кухні труби зазвичай приховували за гарнітуром, то тут може знадобитися виконати в стінах і підлозі штроби для прихованого монтажу.

Поради по плануванню

Зонування простору

Коли проектується кухня-вітальня - дизайн повинен бути універсальним. З одного боку, це означає єдність стилю на обох дільницях, але з іншого – необхідність поділу простору на функціональні зони.

Візуально відокремити зону відпочинку від зони приготування їжі можна декількома способами:

  1. Очевидне, і тому найбільш поширення рішення – установка стільниці, барної стійки або повноцінного обіднього столу між кухнею і вітальнею. В цьому випадку меблі грає роль своєрідної межі, позначаючи, де закінчується одна зона і починається інша.
Варіант оформлення входу в «кухонну» частина

Варіант оформлення входу в «кухонну» частина

  1. Альтернативою такому «бар'єра» буде облаштування подіуму. При цьому кухню з усім обладнанням ми розміщуємо на невеликому – 5-10 см – підвищенні. Цей маленький підйом ніяк не впливає на функціональність приміщення, але все ж відмінно розмежовує зони.

Рада! Усередині подіуму зручно приховувати комунікації, але тоді в кутку потрібно обов'язково зробити ревізійний люк для забезпечення доступу до труб.

Використання подіуму для зонування

Використання подіуму для зонування

  1. Якщо дизайн кухні + їдальні + вітальні не передбачає таких масштабних робіт, то цілком можна провести кордон по підлозі. Для цього в «частини кухонної» укладаємо плитку з кераміки або штучного каменю, а в «зоні відпочинку» в якості підлогового покриття вибираємо або лінолеум, або немаркий ковролін. На стику двох матеріалів маємо плоский поріжок, який і буде виконувати функцію кордону.
  2. Нарешті, можна просто встановити складну або переносну ширму, що закриває кухонний гарнітур. Сама ширма, до речі, теж може стати цілком гідним аксесуаром, вписується в стиль приміщення.
«Кухонний острів» в об'єднаному приміщенні

«Кухонний острів» в об'єднаному приміщенні

Важливо! Ніяка ширма не захистить вітальню від проникнення специфічних кухонних запахів (вони не завжди приємні) і диму. Так що без витяжки з хорошим запасом продуктивності точно не обійтися.

Підбір меблів

Дизайн інтер'єру кухні – вітальні починаємо планувати з підбору кухонного гарнітура:

  1. Оскільки планування приміщення, у нас змінилася, то нам доведеться відмовитися від традиційних рішень. Хорошим вибором буде установка шафок і робочих поверхонь уздовж торцевої стіни, а також винесення мийки й холодильника в один з кутів.
Г-подібний стіна з обіднім столом

Г-подібний стіна з обіднім столом

  1. Також непоганим варіантом для об'єднаного приміщення вважають так званий «кухонний острів». Він являє собою стільницю з вбудованою мийкою або варильної поверхнею, яка розміщується в центрі кухні. Для «островів» більшість приміщень в типових будинках недостатньо просторі, а ось об'єднана кімната із збільшеною площею буде в самий раз.

Важливо! Над «островом» не вийде повісити шафки, тому місце для зберігання продуктів і кухонних дрібниць потрібно виділити на одній з стін або в коморі. У другому випадку доступ в комору потрібно організувати максимально зручним способом, інакше все, що зберігається тим, з часом перекочує на столи.

  1. Обідній стіл встановлюємо або в самій вітальні, або на кордоні з кухнею. Його бажано робити розсувним – так він підійде і для сімейного вечері, і для торжества з кількома запрошеними гостями.
  2. У самій вітальні обладнаємо зону відпочинку – куточок з диваном і декількома кріслами. Тут же буде доречний журнальний столик на коліщатках (все одно їсти і пити чай ви будете перед телевізором).
Зона відпочинку з м'яким куточком і журнальним столиком

Зона відпочинку з м'яким куточком і журнальним столиком

  1. до Речі, про телевізорі. Розташовувати його потрібно таким чином, щоб екран було видно і з кухні. Звичайно, приймати їжу краще в тиші, а ось під час готування фонова трансляція анітрохи не завадить.
  2. Всі предмети меблів у вітальні бажано підбирати з таким розрахунком, щоб вони гармоніювали з кухонним гарнітуром. При цьому повна ідентичність буде, швидше, шкодити: велика кількість одноманітних деталей робить інтер'єр досить нудним.

Освітлення та інші нюанси

Важливим аспектом у поділі простору кухні-вітальні на окремі функціональні зони буде планування освітлення:

  1. Над робочою поверхнею або кухонним «островом» необхідно встановити лампи місцевого освітлення – так ми забезпечимо собі комфортні умови при готуванні.
  2. Загальна люстра вішається в центрі вітальні – її включають під час прийому їжі, коли сім'я збирається за обіднім столом.
Комбінація загального і місцевого освітлення

Комбінація загального і місцевого освітлення

  1. Нарешті, в зоні відпочинку потрібно встановити торшер або кілька настінних світильників. Їх можна використовувати для читання, занять рукоділлям і т. д.
  2. За природне освітлення зазвичай відповідають вікна. Вікно, що виходить безпосередньо на кухню, краще закрити компактними ролетами або встановити жалюзі, а ось у вітальні доречні будуть тюль і щільні портьєри.
  3. Окремої згадки варті аксесуари. Як правило, вони підбираються в єдиному стилі, але все ж для частини кухонної кімнати для вітальні потрібно робити різницю: так ми зможемо переключати увагу з одного виду діяльності на інший, що буде сприяти більш комфортному відпочинку.
Весь інтер'єр бажано витримати в єдиній стилістиці

Весь інтер'єр бажано витримати в єдиній стилістиці

Висновок

Дизайн маленької кухні-вітальні вимагає особливої уваги: при об'єднанні кімнат доводиться враховувати безліч різних чинників, так що тільки ретельно планування може привести до успіху. Починаючи роботу, уважно вивчіть наведені у статті поради, а всі виникаючі питання озвучте в коментарях нижче – так ви гарантовано отримаєте необхідну інформацію.



Похожие предложения
Дата добавления: 5-05-2017, 20:52
Статьи по теме
Гідроізоляційні матеріали: проникаючі, обмазувальні і інші види, класифікація, відео і фото
Всі ці склади не потребують захисному огородженні. Вони дають можливість механізації їх...
Огляд кращих сортів абрикоса для середньої смуги Росії: особливості вирощування та догляду
Абрикос – деревне рослина сімейства «розоцвіті» поширювалося з Китаю країн з жарким...
Применение и особенности использования металлочерепицы
Металлочерепица – кровельный материал в виде профилированных листов, изготавливаемый из...
Ремонт в хрущовці: красива обробка кухні, спальні, вітальні, приклади, відео і фото
Можливий гарний ремонт в хрущовці? Так. Незважаючи на те, що такі квартири свого часу...
Як зробити лопату для прибирання снігу: матеріали та інструкція по самостійному виготовленню
Навіть незважаючи на те, що в світі глобальне потепління, в більшій частині нашої...
Як вибрати біотуалет на дачу: хімічний, торф'яної, електричний, індикатор заповнення, фото, відео
Автономні туалетні системи можуть бути самими різними Вибрати біотуалет для дачі в...
Плитка для басейну: інструкція з укладання облицювальної матеріалу своїми руками, відео і фото
Найбільш поширені розміри мозаїчного модуля: 29,7×29,7 см; 30×30 см; 32×32 см; 32,5 х...
Стовп для електрики на дачі: ціна, правила установки і підключення
В даний час нас оточує повсякденна суєта і всі «принади» міського життя. Шум...
Дерев'яна опалубка для стрічкового фундаменту: будова і функції, матеріали, технологія робіт
Зробити і встановити опалубкдля стрічкового фундаменту зможе будь-хто, хто вміє...