Натяжні стелі впевнено утримують лідерство на ринку оздоблювальних матеріалів, а фотодрук визнана кращим досягненням стельового мистецтва. Тому тим, хто цінує креативні ідеї в інтер'єрі та стежить за модними трендами дизайну, необхідно вивчити основні етапи виготовлення унікальних зображень і прикрасити поверхню над головою стильним і незвичайним видом обробки.
Фотодрук на натяжній полотні – це унікальне зображення, яке наноситься на спеціальному принтері сольвентним або ультрафіолетовим методами. Відмітна особливість фотодруку – можливість реалізувати сміливий авторський задум і надати поверхні над головою будь-який вид: екстравагантний, неординарний, чарівний, незвичайний. У будь-якому випадку полотно з фотодруком не залишить байдужих, а при правильному підборі зображень дозволить реалізувати неповторні 3-D ефекти.
Сучасні технології дозволяють наносити зображення на будь-який вид натяжної полотна – тканинні, ПВХ-плівки (сатинові, матові, глянцеві, з візуальними ефектами, гладкі, рельєфні). Головне, що потрібно пам'ятати при виборі полотна з фотодруком – якість стелі безпосередньо залежить від кваліфікації фахівців. Тому краще довірити нанесення зображень і монтаж стелі профільної компанії. При цьому не обов'язково ця затія стане потрясінням для сімейного бюджету – можна вивчити нюанси монтажу і вибору матеріалів і заощадити без шкоди якості. Загальні принципи вибору:
Зверніть увагу! Якість фотодруку залежить від вихідного файлу – чим вище дозвіл фотознімку або малюнка, тим точніше відтворення. Цей нюанс – вимоги до технічних характеристик файлів необхідно врахувати всім, хто планує прикрасити поверхню над головою авторськими фотографіями і виключити ризик відхилень від кольорів оригіналу!
ПВХ-плівка представлена багатою палітрою відтінків, але при монтажі полотна потрібно нагрівати матеріал, що може негативно відбитися на якості зображень. Крім того, при виборі матеріалу необхідно приділити увагу естетичних достоїнств, так як натяжні полотна є не тільки декоративним елементом, але й запорукою сприятливого психо-емоційного фону. Дизайнери рекомендують врахувати можливості візуального зміни простору і використовувати оригінальні світлові образи для отримання бажаного ефекту.
Технологічний цикл виготовлення стелі включає додрукарську підготовку, нанесення зображень (друкування) і післядрукарські роботи. Креслення стелі створюються на спеціальному програмному забезпеченні, після чого надається зменшена копія зображення (друк кольоропроби), яку можна відкоригувати або внести правки. Після нанесення малюнка на принтері полотно сушиться, намотується на бобіну і готується до транспортування (припаюється гарпунної кріплення і матеріал упаковується).
Наступний етап – монтаж художнього стелі не рекомендується виконувати самостійно, так як навіть при установці полотна своїми руками на спеціальні кріпильні профілі не виключена ймовірність помилок і ушкоджень матеріалу. Крім того, технологія монтажу багата нюансами:
І якщо при монтажі тканинного стелі технологія монтажу виконується без нагрівання стелі, то для установки ПВХ-полотна потрібні навички поводження зі спеціальним обладнанням – тепловою гарматою.
Відмітна особливість установки натяжної стелі – технологія монтажу та типи кріпильних профілів істотно відрізняються в залежності від виду матеріалу. Так, наприклад, ПВХ-полотно встановлюється від кута і розтягується по периметру, а тканинне кріпиться по діагоналі. Тому монтаж художнього стелі краще довірити професіоналам, а «доля» власника приміщень – насолоджуватися єдиним у своєму роді, по-справжньому ексклюзивним стелею!