Любителі квітів частенько користуються таким засобом, як Епін для кімнатних рослин, застосування якого не знищить конкретних шкідників, не позбавить від хвороб.
У нього своя важлива робота – підвищувати імунітет рослин. Завдяки цьому посадки швидше вкорінюються, насіння дають дружні сходи, зав'язей стає більше, а квіти стають пишними і яскравими.
Розглянемо особливості та інструкцію по застосуванню Епіне, його результативність для кімнатних квітів.
Епін вже давно користується популярністю серед квітникарів, городників. Цьому є пояснення. У складі препарату є епібрассінолід, якийсь фитогормон, який виробляють самі рослини.
Даний препарат – штучний аналог природного стимулятора росту.
Завдяки адаптогенними властивостями, діє як ліки — захищає насадження в стресових ситуаціях, допомагає вижити в несприятливих для росту, розвитку, умови:
Сприятливо впливає не тільки на насіння, але і на дорослі саджанці. Застосування стимулятора на городі збільшує врожайність томатів, моркви, цибулі та інших овочів, прискорює дозрівання плодів.
Візьміть на замітку: не має сенсу застосування Епіне в лужному середовищі, так як препарат просто не діє. Це відноситься до грунтів, тому приготованим розчином не поливають, а саме обприскують.Епін — вітчизняний препарат, адаптований під російські умови. Випускається в ампулах об'ємом 1000 мл, 50 мл, 2 мл і зовсім мінімальний 1 мл
По суті добриво вироблялося для городніх і садових культур.
Але його активно використовують в якості регулятора росту, антистресової адаптогену, стимулятор імунної системи при вирощуванні кімнатних квітів.
Коли бажано застосування біостимулятора:
Скільки разів потрібно обробляти кімнатні квіти?
Обробка проводиться в залежності від цілей:
Це цікаво: якщо передбачається пересадка, то необхідно обробити рослина (в тому числі і кореневу систему) за тиждень до даної операції і після – ефект буде більше.
Результати впливу Епіне:
Епін добре впливає на насіння кімнатних рослин. Оброблені таким чином насіння після посадки дають дружні, здорові сходи.
Для цього готується розчин: 4 краплі розводять у 100 мл кип'яченої води. Насіння замочують на 18-20 годин.
Замочувати можна і насіння городніх культур.
наприклад, селера, буряк, морква (насіння) витримують добу. Для розчинення в 100 мл потрібно 3 краплі добрива.
Зверніть увагу: Епін застосовується не тільки для обприскування, стимулювання росту кореневої системи, посилення імунітету розсади, дорослих рослин, а також для передпосівної підготовки насіння.Зрозуміло, що наші читачі, дізнавшись про унікальні властивості вітчизняного біостимулятора, захочуть знати, де його можна придбати і яка вартість.
Сьогодні таке добриво продають спеціалізовані магазини, що пропонують великий вибір насіння, розсади і садивного матеріалу кімнатних, городніх і садових рослин.
Крім того, придбати Епін можна через інтернет.
Ціна препарату, що випускається в зручних ампулах (1 мл), невисока. Звичайно варіюється в межах 18-38 рублів. Це залежить від постачальника і регіону проживання громадян.
Епін розфасований в ампули по 1 мл Природно, для роботи з кімнатними рослинами такої кількості для однієї обробки забагато, якщо кольорів небагато.
Вміст залишається, при цьому препарат через пару діб приходить в непридатність. У цьому випадку можна поділитися з друзями.
Обприскувати потрібно все рослина знизу доверху: засвоєння йде через надземну частину.
Дозування препарату (вказано для ампули об'ємом 1 мл):
Оскільки розчин швидко втрачає свої властивості, готують його в малій кількості. В темряві можна зберегти, але не більше 48 годин.
Обробляти рослини краще ввечері або рано вранці, тому що на сонці він швидко втрачає свої якості, гірше засвоюється.
Препарат показав себе з гарної сторони не тільки на кімнатних рослинах, але і на мешканців саду, городу.
Не шкідливий для навколишнього середовища, комах, тварин і людини.
Епін — дійсно унікальний помічник рослинників, що показує хороші результати.
Це доведено на прикладі Головного Ботанічного саду АНР, вони застосовували препарат для гладіолусів, тюльпанів. Рослини випереджали з розвитку ті зразки, які не оброблялися. Досліди були проведені також з флоксами, гелениумом.
Результат радує городників і садівників, які після обробки посадок і насаджень отримували багатий урожай, а плоди дозрівали на два тижні раніше.
Епін нетоксичний, але наявність оцту вимагає обережності.
Правила безпеки:
зауважте: працюючи з Епіном, не забувайте про збереження здоров'я. Для захисту органів дихання потрібно використовувати одноразові маски, для рук — рукавиці.
Люди діляться своєю думкою про Эпине в інтернеті.
Подивимося кілька відгуків:
І наостанок хочеться зазначити, що застосування екологічно чистого Епіне можливо з іншими препаратами. Їх досить додати у готовий розчин.
Ефективність роботи кошти збільшується в ранковий і вечірній час. Лужне середовище заборонена, саме з цієї причини воду кип'ятять, підкислюють оцтом.
Дивіться відео, в якому користувач розповідає про застосування Епіне екстра для стимуляції росту розсади: