» » Особливості вирощування шпинату з насіння: підготовка грунту, посадка і догляд за зеленню

Особливості вирощування шпинату з насіння: підготовка грунту, посадка і догляд за зеленню



Як чудово весняним ввечері після трудового дня на грядках зібрати свіжі салатні листя, цибулю, трохи підросли, петрушку і кріп і ніжні пагони шпинату. Салат з ранньої зелені сприймається як маленьке диво, після зимових тепличних овочів.

Незаслужено забуте рослина знову починає займати почесне місце на дачних грядках. Як виглядає шпинат можна побачити на фото.

Перші згадки про шпинаті можна знайти в двотисячолітніх літописах. Вирощуванням у Росії широко займалися в 19 столітті.

Що це за рослина

Як вирощувати шпинатРозетки шпинату злегка схожі на щавель. Але відмінність існує і досить значну, якщо придивитися.

Листя щавлю подовжені, більш тонкі на відміну від шпинату. Його пагони щільні, листочки округлої форми, злегка горбисті.

Смак цих двох рослин неможливо сплутати. У шпинату він пікантний, з нотками гіркуватості і легким кислим присмаком, на відміну від основного, яскраво вираженого, щавлю кислого смаку.

Медики давно відзначили корисні властивості шпинату. Він багатий клітковиною і сприяє поліпшенню травлення. Флавоноїди уповільнюють процес запалення, вітамін К сприяє нормалізації тиску та покращує роботу серцевого м'яза і судинної системи в цілому.

Як вирощувати шпинатЗалізо з листя шпинату легко засвоюється організмом і допомагає хворим із захворюваннями крові. Велика кількість вітамінів у свіжих листах шпинату не можна порівняти з іншими зеленими культурами.

Тут повний вітамінний комплекс груп В, С, А. Присутні омолоджуючі елементи вітаміну Е. Великий набір мікроелементів, включаючи рідкісні: селен, омега-3 жирні кислоти, йод, фолієва кислота та інші.

З обережністю вживати в їжу листя шпинату потрібно людям, страждаючим захворюваннями нирок і печінки, подагру. Незначний вміст щавлевої кислоти може спровокувати загострення захворювання.

Підготовка грунту і час посадки

Як вирощувати шпинатШпинат однорічна трав'яниста рослина. Час посадки можна вибрати будь-яку. Добре проростає навесні, при підзимовому посіві насіння.

Грядку готують заздалегідь шляхом глибокого перекопування і внесенням добрив у вигляді компосту, перепрілого гною, перегною і повного комплексу мінеральних добрив. Шпинат не любить кислих Грунтів, тому під час перекопування вноситься крейда, вапно, доломітове борошно.

Ділянка для посадки вибирається добре освітлений, з родючим грунтом. Кращі попередники для посадки шпинату — картопля, бобові (горох, квасоля, боби) або різного виду капуста.

Зверніть увагу: при весняній посадці грядка готується з осені, при підзимового — влітку або навіть восени.

Для отримання більш ранніх весняних листя шпинату, насіння треба сіяти пізньої осені, коли земля вже підмерзла, в заздалегідь підготовлені борозенки. Скоростигла Культура, тому практикується вирощування в кілька строків посіву.

Починаючи з березня і закінчуючи серпнем, можна сіяти насіння на городі і отримувати все літо свіжу зелень. Ранньою весною шпинат можна посіяти на місці в якості попередника більш пізніх видів овочів або ущільнити інші посадки, розмістивши насіння в міжряддя.

Висівається як маячковая, швидкозростаюча зелень, в посадках кореневої петрушки або моркви. В ранні строки або при затяжної холодної весни шпинат вирощують в теплиці.

Популярні сорти

Як вирощувати шпинатДля середньої смуги Росії виведені високоврожайні сорти шпинату, найкращими можна вважати:

  1. Вікторія — сорт німецької селекції, високоврожайний. Вважається пізньостиглі — від появи перших сходів до періоду збирання врожаю проходить від 20 до 40 днів. Діаметр розетки близько 15 див. Урожай до 3,5 кг з 1 кв. м. При проведенні проріджування зростає кількість і якість срезаемых листя.
  2. до ранніх скоростиглих можна віднести сорт Велетенський. Від появи сходів до збору врожаю проходить від 14 до 35 днів. Розетка може зрости до 50 см в діаметрі. Сорт підходить для теплиць і відкритого грунту.
  3. пізньостиглий сорт Жирнолистный з гарними листками у розетці, діаметр якої становить до 30 див. Термін зрізання наступає на 28-30 день.
  4. Матадор — сорт, привезений з Чехії, але прекрасно пристосований до вирощування в умовах середньої смуги Росії. Гладкі, товсті листи готові до зрізування з 30 дня після появи перших проростків. Посів проводиться ранньою весною або пізно восени, під зиму. Врожайність до 3 кг з кв. метра.
  5. Шпинат Боа виведений спеціально для суворого Сибірського регіону. Насіння здатне проростати при температурі +4-5 градусів. Листя можуть вживатися як у свіжому вигляді, так і при переробці.

Посадка і догляд

Як вирощувати шпинатЯк вже говорилося, посів насіння у відкритий грунт можна робити в будь-який час, починаючи з ранньої весни до серпня, і під зиму пізньої осені.

Виростити хороший урожай можна тільки на високородючих грядках, добре заправлені добривами.

Насіння перед посівом необхідно замочити на 1-2 дні в воді і поставити в тепле місце. Таке прогрівання забезпечить дружні і ранні сходи шпинату. Перед тим як посадити в землю, насіння злегка підсушують до сипучості.

Сіють рядками, з відстанню між ними близько 20-25 см, в борозенки глибиною 1 см, відстань між насінням 4-5 див. Зверху посадки присипають живильним грунтом і поливають теплою водою.

Сходи повинні з'явитися на 7-12 день після посадки. При ранньому терміні посадки, для більш швидкого проростання грядку можна прикрити покривним матеріалом. Після появи перших сходів спанбонд прибирають, а міжряддя розпушують.

Бажано в цей же час прорідити рослини, залишаючи їх на відстані 4-5 см один від одного.

Варто взяти на замітку: процедуру необхідно проводити по мірі зростання шпинату, вживаючи в їжу прибрані рослини. Таким чином, збільшуючи відстань між розетками, вони швидше нарощують зелену масу.

Як вирощувати шпинатДогляд за шпинатом полягає в розпушуванні, своєчасного проріджування, прополюванні, поливах і підгодівлі. В жарку погоду і для запобігання швидкого і раннього стрілкування необхідно забезпечити рясні поливи.

Їх можна поєднувати з підгодівлею. Після цього зелень рослини виглядає особливо апетитно і яскраво. Правильно підібрані добрива дадуть велика кількість свіжої зелені і запобіжать раннє стрілкування.

Підгодовувати краще азотними добривами. Фосфатні і калійні види підгодівлі роблять листя жорсткими і прискорять стрілкування.

Прибирають листя шпинату поки не утворився квітковий стебло. Після появи стрілки пагони стають жорсткими і несмачними. Визрілі розетки шпинату (більше 10-12 листя) можна прибрати з грядки зовсім.

Способи вирощування

Як вирощувати шпинат будинкуДобре росте шпинат в домашніх умовах. Його легко виростити вдома на підвіконні в контейнері або звичайному квітковому горщику.

Поживну суміш для вирощування можна придбати в спеціалізованому магазині. Для посадки вибирають ранньостиглі сорти. Підготовка насіння така ж як при посадці шпинату на дачі.

Насіння висівають на глибину 1-1,5 см, присипаються живильної землею і поливаються теплою відстояною водою. Можна посадити насіння в скриньку, а потім, після появи сходів, розсаду распикировать в окремі ємності. Висаджувати в стаканчики можна росток з двома справжніми листочками.

Важливо знати: після посіву насіння ящик закривають склом або плівкою і ставлять у тепле місце. Після появи перших проростків укриття знімають.

Хороший урожай шпинату в домашніх умовах можна одержати, вирощуючи його на утепленому балконі або лоджії, якщо протягом дня там не дуже світить сонце. Якщо вікна розташовані на південній стороні, то рослину потрібно притінити або прибрати всередину приміщення, інакше розетка швидко утворює квіткову стрілку і листя втратять ніжність і смак.

Розібратися з покроковим вирощуванням шпинату можна, подивившись відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 14-06-2017, 13:26
Статьи по теме
Догляд за черешнею навесні: підгодівля і обробка від шкідників і хвороб
Перші ягоди черешні з'являються на ринку вже в червні, тобто черешня — одне з найбільш...
Який водонагрівач краще: накопичувальні і проточні електричні прилади, відео і фото
Необхідно забезпечити безперебійну подачу гарячої води у квартирі чи за містом? Давайте...
Кращі сорти черешні для середньої смуги: посадка, вирощування і догляд
Черешня — плоди садового дерева, батьківщиною якої є Україна, Південні райони Європи,...
Як обрізати яблуні восени: схема, правила і відео-інструкція
Для досягнення високого рівня врожайності яблунь, необхідно щорічно проводити...
Опис середньопізнього сорту черешні Ревна: особливості плодів і дерева
Черешня – садова культура. Відноситься до сімейства розоцвітих. В наші дні є одним з...
Современный дизайн окон в гостиной - вдохновение для модных и элегантных решений
Современные интерьеры характеризуются простотой и минимализмом, а также открытыми...
Ремонт туалету своїми руками: обробка стін, стелі і підлоги, інструкція як зробити, відео і фото
Стаття адресована тим, хто збирається виконати ремонт туалету своїми руками, але не має...
Корпоративні курси англійської мови від EnglishDom
​Вільне володіння англійською мовою відкриває перед представником будь-якої...
Чому потіють пластикові вікна
Двері і вікна Ви довго думали-думали і нарешті вирішили поміняти старі вікна на нові...