» » Догляд за черешнею навесні: підгодівля і обробка від шкідників і хвороб

Догляд за черешнею навесні: підгодівля і обробка від шкідників і хвороб



Перші ягоди черешні з'являються на ринку вже в червні, тобто черешня — одне з найбільш ранньостиглих плодових дерев.

Черешнею люблять ласувати діти і дорослі. Крім незабутнього смаку, ягоди черешні володіють цілим набором корисних для організму людини вітамінів і мінералів, мало того, вона є хорошим засобом від недокрів'я.

Ягоди можна вирощувати на своїй ділянці, але черешня — рослина вибаглива, тому за нею потрібен належний догляд.

Добриво

Для отримання великих і соковитих плодів черешні, кілька разів на рік треба вносити добрива. Але не варто дуже старатися.

Перевищення необхідної дози може призвести до посиленому росту пагонів і загущення крони, в результаті послабиться морозостійкість. Якщо органіка буде перепрілої — це знизить опір хворобам, що теж матиме негативні наслідки.

Добрива в основному вносяться два рази в рік: навесні відбувається підживлення органічними добривами, а восени мінеральними, що містять фосфор. Слідкуйте за наявністю черв'яків. В результаті їх діяльності, грунт у пристовбурних кіл стає м'якше, рыхлее і родючіші. Восени також слід провести побілку стовбура і гілок першого ярусу.

Полив

Черешня не відчуває великих вимог до поливу. Її не слід дуже часто поливати, але і засухи вона не переносить. Досвідчені садівники стверджують, що, полив черешні потрібно виробляти лише кілька разів за сезон, а до осені обмежити чи взагалі припинити.

В залежності від погодних умов (Сонце, температура, волога) дерева черешні будуть відчувати разую необхідність до поливу. Якщо літо спекотне і посушливе поливайте черешню частіше, наприклад, 1 раз у тиждень-два. Якщо літо навпаки прохолодне, сонячних днів мало і часто проходить дощ, полив взагалі не знадобиться.

Корисно знати: надлишок вологи може привести до загнивання кореневої системи і появі цвілі біля основи дерева.

Обрізка

Натисніть для збільшення

Натисніть для збільшення

Обов'язковим моментом у догляді за деревами є обрізка гілок черешні. Вона проводиться, виходячи з різних цілей:
  1. Обрізка з метою формування крони. Така обрізка проводиться з першого року життя рослини і продовжується в усі наступні роки. Але в основному багато пагонів дерево дає в перші 5 років, в решту часу потрібно буде видаляти гілки, що ростуть усередину крони і вкорочувати основні (скелетні) гілки.
  2. Обрізка з метою омолодження дерева. Після 15 і більше років рослина може показати, що воно постаріло, показником цього можуть служити наступні характеристики:
  • дерево починає часто хворіти;
  • врожайність знижується;
  • взимку рослина піддається морозу і з'являються уражені ділянки;
  • плоди не мають яскравого кольору, соковитого смаку;
  • розмір плодів помітно зменшаться.
111214_0824_12Можливо, вам сподобається стаття про сорти червоної черешні. Про те, як виглядає жовта черешня, читайте в цій статті.

Перелічені моменти є сигналом до негайних дій. Ранньою весною до появи бруньок та листя на дереві, всі скелетні гілки і «лідер» повинні бути обрізані на розмір, приблизно дворічної рослини.

На зрізаних гілках необхідно проводити обробку садовим варом або іншими препаратами, призначеними для прискорення процесів загоєння і протистояння проникненню інфекцій.

Боротьба з шкідниками і хворобами

Хоча черешня більш стійка до розвитку хвороб, ніж вишня (про хворобах вишні читайте в цій статті), все ж вона хворіє при відсутності правильного догляду. Влітку при появі і дозріванні ягід великої шкоди можуть завдати птиці, попортив плоди.

Для захисту дерева можна вкрити дрібними мережами, через які птахи не зможуть потрапити в крону дерева. Також застосовуються різні трещотки, блискучі пристосування, що відлякують птахів і інші хитрощі. Все це може вберегти плоди черешні від «великих» шкідників. Що ж стосується хвороб, то для протистояння їм потрібно слідувати правилам:

  1. Під час «хорошою» весни у квітні на деревах черешні з'являються квіти — починається цвітіння. У цей момент рослини схильна до грибкових захворювань, найчастіше вона уражається клястероспирозом або дірчастою плямистістю, яка вражає всі рослину від стовбура, до листя і плодів.
  2. Дерево обробляють мідьвмісними речовинами: мідний купорос, бордоська рідина. 0,1 кг препарату змішується в одному відрі води (10 л) і проводиться обприскування дерева. Перше обприскування — під час появи бутонів, наступне відразу після їх розпускання.

    Зверніть увагу: обприскування проводиться строго за вітром.
  3. При пошкодженні гілок механічним впливом або в результаті впливу морозу і Сонця на корі можна помітити камедетеча. Для боротьби з цим потрібно очистити місце течії і обробити садовим варом, також застосовується олійна фарба та інші препарати.
  4. що Стосується комах-шкідників черешні, то головною з них є вишнева попелиця. Це дрібні (до 2 мм) комаха має чорний колір. До активної діяльності ці шкідники приступають навесні. Уражені листки скручуються, темніють і опадають.
  5. Для боротьби з попелицею ніякі хімікати не застосовуються. Потрібно зробити міцний часниковий, цибульний чи одуванчиковый відвар, настояти його 2-3 години, додати на 10 л шматок мила, натертого на дрібній тертці. Обприскувати відразу при появі перших шкідників без зволікання.

  6. Влітку з'являється ще один шкідник — вишнева муха або пильщик. В боротьбі з цим шкідником можна застосовувати як отрутохімікати, наприклад, цимбуш, кінмікс, які можна знайти в спеціалізованих магазинах.
  7. Чи народними засобами: найчастіше можна застосувати відвар полину або настій часнику. Якщо застосовуються отрутохімікати, то закінчити обробку необхідно за три тижні до збору плодів.

  8. Обприскування рослин проводиться на відстані 0,75 м від оброблюваної поверхні. Іноді обробляється не тільки гілки, але і стовбур і пристовбурне коло черешні.
Рада садівників: при обробці хімікатами потрібно застосовувати захисні засоби: рукавички, окуляри, маску.

Виконавши всі правила і рекомендації по догляду, ви будете отримувати високі врожаї якісних плодів черешні.

Однак, догляд за рослиною проводиться круглий рік, тому, не забудьте пізньої осені утеплити пристовбурне коло дерева, а взимку стежити за появою гризунів і приділяти увагу боротьбі з ними.

Як підгодовувати черешню для багатого врожаю, дивіться у цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 20-06-2017, 11:04
Статьи по теме
Обрізка абрикоса навесні - схема і відео для початківців
Абрикос – світлолюбна, теплолюбна і раннецветущее дерево. Незважаючи на високі вимоги...
Електричний садовий подрібнювач гілок своїми руками: пристрій, інструкція зробити, відео і фото
В той же час я не раджу викидати подрібнену деревину, тому що його можна застосувати з...
Жовтіє часник навесні — як врятувати урожай?
Чому жовтіє часник навесні, що робити з цією проблемою? Це питання мучить безліч...
Турнік своїми руками: варіанти збірки для будинку і вулиці
Як відомо, спорт зміцнює судини, нервову систему, м'язи і позитивно впливає на всі...
Акумулятор для шуруповерта: вироби з ефектом пам'яті і інші, як відновити відео і фото
Якщо ви любитель зимової риболовлі, хороший шуруповерт з нікель-кадмієвий акумулятор...
Як правильно клеїти шпалери на стелю: що краще зайнятися наклеюванням або фарбувати стіни і чим обклеїти стелю
Не так давно єдиним способом обробки стелі була побілка. Пізніше на зміну однотонної...
Технологія утеплення дерев'яних стін зовні
Ремонт стін Утеплення дерев'яного будинку зовні – найефективніший спосіб зниження...
Циклевка паркетного пола
Если у Вас дома паркетное покрытие, то скорее всего, Вы, непременно, столкнетесь с...
Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін, матеріали, способи нанесення, фото і відео
Так можна задекорувати будь-яку стіну Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки...