Перші ягоди черешні з'являються на ринку вже в червні, тобто черешня — одне з найбільш ранньостиглих плодових дерев.
Черешнею люблять ласувати діти і дорослі. Крім незабутнього смаку, ягоди черешні володіють цілим набором корисних для організму людини вітамінів і мінералів, мало того, вона є хорошим засобом від недокрів'я.
Ягоди можна вирощувати на своїй ділянці, але черешня — рослина вибаглива, тому за нею потрібен належний догляд.
Для отримання великих і соковитих плодів черешні, кілька разів на рік треба вносити добрива. Але не варто дуже старатися.
Перевищення необхідної дози може призвести до посиленому росту пагонів і загущення крони, в результаті послабиться морозостійкість. Якщо органіка буде перепрілої — це знизить опір хворобам, що теж матиме негативні наслідки.
Добрива в основному вносяться два рази в рік: навесні відбувається підживлення органічними добривами, а восени мінеральними, що містять фосфор. Слідкуйте за наявністю черв'яків. В результаті їх діяльності, грунт у пристовбурних кіл стає м'якше, рыхлее і родючіші. Восени також слід провести побілку стовбура і гілок першого ярусу.
Черешня не відчуває великих вимог до поливу. Її не слід дуже часто поливати, але і засухи вона не переносить. Досвідчені садівники стверджують, що, полив черешні потрібно виробляти лише кілька разів за сезон, а до осені обмежити чи взагалі припинити.
В залежності від погодних умов (Сонце, температура, волога) дерева черешні будуть відчувати разую необхідність до поливу. Якщо літо спекотне і посушливе поливайте черешню частіше, наприклад, 1 раз у тиждень-два. Якщо літо навпаки прохолодне, сонячних днів мало і часто проходить дощ, полив взагалі не знадобиться.
Корисно знати: надлишок вологи може привести до загнивання кореневої системи і появі цвілі біля основи дерева.
Натисніть для збільшення
Обов'язковим моментом у догляді за деревами є обрізка гілок черешні. Вона проводиться, виходячи з різних цілей:Перелічені моменти є сигналом до негайних дій. Ранньою весною до появи бруньок та листя на дереві, всі скелетні гілки і «лідер» повинні бути обрізані на розмір, приблизно дворічної рослини.
На зрізаних гілках необхідно проводити обробку садовим варом або іншими препаратами, призначеними для прискорення процесів загоєння і протистояння проникненню інфекцій.
Хоча черешня більш стійка до розвитку хвороб, ніж вишня (про хворобах вишні читайте в цій статті), все ж вона хворіє при відсутності правильного догляду. Влітку при появі і дозріванні ягід великої шкоди можуть завдати птиці, попортив плоди.
Для захисту дерева можна вкрити дрібними мережами, через які птахи не зможуть потрапити в крону дерева. Також застосовуються різні трещотки, блискучі пристосування, що відлякують птахів і інші хитрощі. Все це може вберегти плоди черешні від «великих» шкідників. Що ж стосується хвороб, то для протистояння їм потрібно слідувати правилам:
Дерево обробляють мідьвмісними речовинами: мідний купорос, бордоська рідина. 0,1 кг препарату змішується в одному відрі води (10 л) і проводиться обприскування дерева. Перше обприскування — під час появи бутонів, наступне відразу після їх розпускання.
Зверніть увагу: обприскування проводиться строго за вітром.Для боротьби з попелицею ніякі хімікати не застосовуються. Потрібно зробити міцний часниковий, цибульний чи одуванчиковый відвар, настояти його 2-3 години, додати на 10 л шматок мила, натертого на дрібній тертці. Обприскувати відразу при появі перших шкідників без зволікання.
Чи народними засобами: найчастіше можна застосувати відвар полину або настій часнику. Якщо застосовуються отрутохімікати, то закінчити обробку необхідно за три тижні до збору плодів.
Виконавши всі правила і рекомендації по догляду, ви будете отримувати високі врожаї якісних плодів черешні.
Однак, догляд за рослиною проводиться круглий рік, тому, не забудьте пізньої осені утеплити пристовбурне коло дерева, а взимку стежити за появою гризунів і приділяти увагу боротьбі з ними.
Як підгодовувати черешню для багатого врожаю, дивіться у цьому відео: