» » Догляд за черешнею навесні: підгодівля і обробка від шкідників і хвороб

Догляд за черешнею навесні: підгодівля і обробка від шкідників і хвороб



Перші ягоди черешні з'являються на ринку вже в червні, тобто черешня — одне з найбільш ранньостиглих плодових дерев.

Черешнею люблять ласувати діти і дорослі. Крім незабутнього смаку, ягоди черешні володіють цілим набором корисних для організму людини вітамінів і мінералів, мало того, вона є хорошим засобом від недокрів'я.

Ягоди можна вирощувати на своїй ділянці, але черешня — рослина вибаглива, тому за нею потрібен належний догляд.

Добриво

Для отримання великих і соковитих плодів черешні, кілька разів на рік треба вносити добрива. Але не варто дуже старатися.

Перевищення необхідної дози може призвести до посиленому росту пагонів і загущення крони, в результаті послабиться морозостійкість. Якщо органіка буде перепрілої — це знизить опір хворобам, що теж матиме негативні наслідки.

Добрива в основному вносяться два рази в рік: навесні відбувається підживлення органічними добривами, а восени мінеральними, що містять фосфор. Слідкуйте за наявністю черв'яків. В результаті їх діяльності, грунт у пристовбурних кіл стає м'якше, рыхлее і родючіші. Восени також слід провести побілку стовбура і гілок першого ярусу.

Полив

Черешня не відчуває великих вимог до поливу. Її не слід дуже часто поливати, але і засухи вона не переносить. Досвідчені садівники стверджують, що, полив черешні потрібно виробляти лише кілька разів за сезон, а до осені обмежити чи взагалі припинити.

В залежності від погодних умов (Сонце, температура, волога) дерева черешні будуть відчувати разую необхідність до поливу. Якщо літо спекотне і посушливе поливайте черешню частіше, наприклад, 1 раз у тиждень-два. Якщо літо навпаки прохолодне, сонячних днів мало і часто проходить дощ, полив взагалі не знадобиться.

Корисно знати: надлишок вологи може привести до загнивання кореневої системи і появі цвілі біля основи дерева.

Обрізка

Натисніть для збільшення

Натисніть для збільшення

Обов'язковим моментом у догляді за деревами є обрізка гілок черешні. Вона проводиться, виходячи з різних цілей:
  1. Обрізка з метою формування крони. Така обрізка проводиться з першого року життя рослини і продовжується в усі наступні роки. Але в основному багато пагонів дерево дає в перші 5 років, в решту часу потрібно буде видаляти гілки, що ростуть усередину крони і вкорочувати основні (скелетні) гілки.
  2. Обрізка з метою омолодження дерева. Після 15 і більше років рослина може показати, що воно постаріло, показником цього можуть служити наступні характеристики:
  • дерево починає часто хворіти;
  • врожайність знижується;
  • взимку рослина піддається морозу і з'являються уражені ділянки;
  • плоди не мають яскравого кольору, соковитого смаку;
  • розмір плодів помітно зменшаться.
111214_0824_12Можливо, вам сподобається стаття про сорти червоної черешні. Про те, як виглядає жовта черешня, читайте в цій статті.

Перелічені моменти є сигналом до негайних дій. Ранньою весною до появи бруньок та листя на дереві, всі скелетні гілки і «лідер» повинні бути обрізані на розмір, приблизно дворічної рослини.

На зрізаних гілках необхідно проводити обробку садовим варом або іншими препаратами, призначеними для прискорення процесів загоєння і протистояння проникненню інфекцій.

Боротьба з шкідниками і хворобами

Хоча черешня більш стійка до розвитку хвороб, ніж вишня (про хворобах вишні читайте в цій статті), все ж вона хворіє при відсутності правильного догляду. Влітку при появі і дозріванні ягід великої шкоди можуть завдати птиці, попортив плоди.

Для захисту дерева можна вкрити дрібними мережами, через які птахи не зможуть потрапити в крону дерева. Також застосовуються різні трещотки, блискучі пристосування, що відлякують птахів і інші хитрощі. Все це може вберегти плоди черешні від «великих» шкідників. Що ж стосується хвороб, то для протистояння їм потрібно слідувати правилам:

  1. Під час «хорошою» весни у квітні на деревах черешні з'являються квіти — починається цвітіння. У цей момент рослини схильна до грибкових захворювань, найчастіше вона уражається клястероспирозом або дірчастою плямистістю, яка вражає всі рослину від стовбура, до листя і плодів.
  2. Дерево обробляють мідьвмісними речовинами: мідний купорос, бордоська рідина. 0,1 кг препарату змішується в одному відрі води (10 л) і проводиться обприскування дерева. Перше обприскування — під час появи бутонів, наступне відразу після їх розпускання.

    Зверніть увагу: обприскування проводиться строго за вітром.
  3. При пошкодженні гілок механічним впливом або в результаті впливу морозу і Сонця на корі можна помітити камедетеча. Для боротьби з цим потрібно очистити місце течії і обробити садовим варом, також застосовується олійна фарба та інші препарати.
  4. що Стосується комах-шкідників черешні, то головною з них є вишнева попелиця. Це дрібні (до 2 мм) комаха має чорний колір. До активної діяльності ці шкідники приступають навесні. Уражені листки скручуються, темніють і опадають.
  5. Для боротьби з попелицею ніякі хімікати не застосовуються. Потрібно зробити міцний часниковий, цибульний чи одуванчиковый відвар, настояти його 2-3 години, додати на 10 л шматок мила, натертого на дрібній тертці. Обприскувати відразу при появі перших шкідників без зволікання.

  6. Влітку з'являється ще один шкідник — вишнева муха або пильщик. В боротьбі з цим шкідником можна застосовувати як отрутохімікати, наприклад, цимбуш, кінмікс, які можна знайти в спеціалізованих магазинах.
  7. Чи народними засобами: найчастіше можна застосувати відвар полину або настій часнику. Якщо застосовуються отрутохімікати, то закінчити обробку необхідно за три тижні до збору плодів.

  8. Обприскування рослин проводиться на відстані 0,75 м від оброблюваної поверхні. Іноді обробляється не тільки гілки, але і стовбур і пристовбурне коло черешні.
Рада садівників: при обробці хімікатами потрібно застосовувати захисні засоби: рукавички, окуляри, маску.

Виконавши всі правила і рекомендації по догляду, ви будете отримувати високі врожаї якісних плодів черешні.

Однак, догляд за рослиною проводиться круглий рік, тому, не забудьте пізньої осені утеплити пристовбурне коло дерева, а взимку стежити за появою гризунів і приділяти увагу боротьбі з ними.

Як підгодовувати черешню для багатого врожаю, дивіться у цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 20-06-2017, 11:04
Статьи по теме
Чи підійдуть для кухні фотошпалери і як їх правильно вибирати
Хочеться, щоб інтер'єр був неповторним, «з родзинкою». З цим завданням...
Ферментований іван чай: заготівля сировини і покроковий процес приготування
чи не кожен, хто хоч раз вибирався з міст на природу, ходив у походи, подорожував або...
Особенности и преимущества дверей с терморазрывом
Двери являются ключевым элементом в современных системах энергосбережения и управления...
Високоврожайний сорт зливу Президент: поради по посадці та правила догляду
Зливу – один з корисних для людського організму фруктів. У ній міститься достатня...
Применение биогумуса для удобрения почвы и подкормки растений
Полноценный рост и развитие растений зависят от многих факторов, среди которых...
Обробка балкона своїми руками: як обробити всередині вагонкою, сайдингом, відео-інструкція та фото
Як виконується обробка балкона своїми руками? Які оздоблювальні матеріали можна...
Як правильно поклеїти шпалери
Ремонт стін Затіявши ремонт будинку, рано чи пізно Ви задаєте собі питання, які шпалери...
Як і чим железнить вимощення навколо будинку: способи, покрокове відео-керівництво
Хочете, щоб бетонна вимощення навколо будинку залишалася такою ж ідеально рівною і...
Беспроводное видеонаблюдение: принцип работы и монтажа
Компьютеризированные системы давно уже управляют производственным процессом, а наличие...