» » Жовтіє часник навесні — як врятувати урожай?

Жовтіє часник навесні — як врятувати урожай?



Чому жовтіє часник навесні, що робити з цією проблемою?

Це питання мучить безліч садівників, які стикаються з пожовтінням листових пластинок озимого часнику з настанням весняного сезону.

І це не дивно, адже часник є незамінною частиною, що входить в раціон харчування безлічі людей.

Це пояснюється тим, що в ньому міститься велика кількість корисних мікроелементів, вітаміни С і Е, а також фітонциди, що роблять протимікробний ефект.

Є народним засобом проти різних захворювань. Крім того, він сприяє активізації процесів обміну речовин і перешкоджає розвитку такого захворювання, як атеросклероз і інших не менш серйозних патологій.

Тому любителі часникових прянощів намагаються вирощувати його на своїх земельних ділянках, тим більше що він не вимагає спеціального догляду.

Але навіть таке стійке рослина може захворіти, почати сохнути, жовтіти й зовсім загинути. Розглянемо більш детально причини пожовтіння молодих стрілок часнику і шляхи вирішення проблеми.

Причини

Якщо у квітні-травні пір'я часнику починають набувати жовтого забарвлення, то це може свідчити про порушення агротехнічних правил.

Результатом цього може бути зупинка активності росту і початок процесів гниття посаджених зубчиків.

Основними причинами весняного пожовтіння листя є:

  • недостатній або навпаки надмірна рівень вологості грунту;
  • дефіцит поживних речовин;
  • кислі структури грунту;
  • наслідки тривалих зимових низьких температур;
  • наслідки пізніх весняних заморозків;
  • шкідники і хвороби.

Для того щоб своєчасно забезпечити захист часниковою культури від впливу перерахованих вище факторів, необхідно дотримуватися основні агротехнічні правила вирощування озимих культур.

А значить рішенням проблеми, а в деяких випадках профілактикою, є наступне:

  1. Нейтралізація кислих структур грунту перед процесом посадки безпосереднім внесенням зольного розчину, який розводиться у співвідношенні 1:10 (склянка золи на 10 літрів води).
  2. У випадках, коли в грунті спостерігається дефіцит азотовмісних сполук, необхідно перед самою посадкою удобрювати Грунтові структури сечовиною або ж іншими азотовмісними добривами.
  3. Перед внесенням зубчиків у грунт, рекомендується простерилізувати їх у гарячій воді, нагрітій до температури 39-40 градусів.
  4. потрібно Регулярно розпушувати грунт, для того щоб забезпечити нормальний доступ повітря. Це необхідно для того, щоб коріння рослини змогли нормально дихати. У випадках, коли утворюється щільна земляна кірочка на поверхні грядки, повітря не зможе проникати крізь щільну структуру, і часник почне просто засихати від нестачі повітря.
  5. Якщо весна настала дуже рано, а зима радувала великою кількістю снігів, то з настанням тепла можна обійтися без поливу грядок, так як грунт і так буде наповнена вологою від зійшли снігів.
зауважте: починати поливати грядки, де росте часник, рекомендується в червні. Найголовніше — не допускати пересихання грунту, де посаджений часник, і полив повинен бути в міру рясним.

Для отримання хорошого урожаю, необхідно створити всі сприятливі умови, щоб рослина добре росла і не починало жовтіти з приходом весняного сезону.

Що робити

Врятувати урожай можна, виконавши наступні заходи:

  1. Внести комплексне добриво.
  2. Збагатити Грунтові структури сірчанокислим калієм. Розчин сульфату калію підійде для обприскування стебел.
  3. Полити все гряди з часником розведеною кухонною сіллю, спеціальними засобами від шкідників, або блідо-рожевим розчином марганцевокислого калію (марганцівка).
  4. Ущільнені земляні скоринки на грядках необхідно розпушити.

Такий комплексний підхід допоможе впоратися з виниклою проблемою.

Для того щоб ця неприємність не виникла в наступному році, рекомендується правильно підготувати матеріал для посадки, а також внести необхідні добрива в грунт.

Рада садівника: не використовувати в якості добрива свіжий коров'як або гній, так як він є основною причиною виникнення різних патологій.

Шкідники і хвороби

Як вже було сказано, часник теж піддається патогенного впливу різних шкідників і хвороб, серед яких найпоширенішими є:

  1. Розвиток несправжньої борошнистої роси або пероноспорозу.

Ця хвороба в основному локалізується на листових пластинках часнику або цибулі. Характеризується проявом блідих плям світло-зеленого відтінку розпливчатого характеру на листових пластинках. В результаті розвитку захворювання відбувається утворення сірого нальоту, що є причиною, чому жовтіє часник. З ураженого листа інфекційні клітини проникають в голівку, де і залишаються до наступного весняного сезону.

Зверніть увагу: для того щоб зберегти головки часнику, ураженого несправжньої борошнистої росою, і ліквідувати інфекційні клітини пероноспорозу, необхідно перед укладанням на зберігання всі головки прогріти.
  1. Освіта чорної цвілі.

Це небезпечна хвороба грибкового типу, що виникає в результаті різких перепадів температур. В основному хвороба вражає всі види часнику, а також найбільш популярні різновиди цибулі — сіянки та вибірок. Утворюється цвіль на поверхні верхніх шарів лусочок, що веде до розм'якшення цибулин і подальшому проникненню цвілі.

Слід врахувати: найбільш схильними до утворення чорної плісняви є не дозріли і невисушені головки часнику.
  1. Розвиток фузаріозу.

Відбувається виникнення даного захворювання з причин надмірної вологості та дефіциту поживних речовин. Першими ознаками розвитку даної хвороби є раннє пожовтіння кінчиків листових пластинок та їх швидке відмирання. У донцової області головки часнику спостерігається наявність рожевого, жовтого і білого нальоту. Дане захворювання має характер швидкого інфікування здорових плодових культур.

  1. Виникнення цибулевої мухи.

Це комаха при поселенні на листових пластинках починає їх активно поїдати, що є наслідком пожовтіння листя. Для того щоб убезпечити овочеву культуру від мухи, необхідно перед посадкою знезаражувати часникові зубчики, помістивши їх у гарячу воду (40 градусів) на пару годин.

  1. А також можуть бути розвиток пенициллеза, білої гнилі, зеленої цвілі і жовтої карликовості.

Профілактичні заходи

Для того щоб уберегти овочеву культуру від захворювань і різних шкідників, необхідно щорічно виконувати агротехнічні правила підготовки грунту і насіння, а також принципи організації правильного сівозміни.

Коли з настанням весняного сезону часник почав сходити, не перешкодить обробити сходи спеціальними засобами проти паразитів і виникнення хвороб.

Щорічне добриво Грунтових структур сприятиме оптимальному насичення рослин поживними речовинами і отримання гарного здорового врожаю. можна Удобрювати перед посадкою і після сходів, у вигляді внесення підгодівлі при поливі.

Пожовтіння листових пластинок є неприємним фактором, але вирішити проблему можна, і вчасно вжиті заходи не змусять себе чекати.

Дивіться відео, в якому фахівець розповідає про основні причини, чому жовтіє часник, і що робити, щоб врятувати урожай:



Похожие предложения
Дата добавления: 2-05-2017, 14:48
Статьи по теме
Ландшафтний дизайн ділянки перед будинком: ідеї оформлення, пристрій палісадника, варіанти декорування, фото і відео
Перед приватним будинком, як правило, залишається відрізок землі, огороджений парканом...
Ставок на дачі для розведення риби: покрокова технологія будівлі
Дача – відмінне місце для відпочинку всієї сім'ї. Свіже повітря, сонце, натуральні...
Інтер'єр вітальні 20 кв у квартирі: сучасна планування і дизайн кімнати, відео і фото
20 м2 - це багато чи мало? В сучасних реаліях така площа вітальні зустрічається досить...
Пилорама своїми руками в домашніх умовах: дискова, стрічкова, шинна
При проведенні будівельних або теслярських робіт завжди необхідні пиломатеріали. Це...
Обзор особенностей ноутбуков Acer
Ноутбуки Асеr – страна производитель Тайвань. У пользователей техники известного...
Как работает шахтный отопительный котел
Котел Холмова представляет собой один из типов твердотопливного котла шахтного типа,...
Як доглядати за трояндами ранньою весною
Ландшафтний дизайн У кожному приватному будинку є клумби, які мають різні квіти. Але в...
Як зробити тин на дачі своїми руками: інструкція, матеріали і рекомендації по виготовленню
Ось уже кілька років у моді етнічні мотиви. У всьому — в інтер'єрі, одязі, ландшафтної...
Вирощування дині в відкритому грунті Чорнозем'я: кращі сорти, посадка насіння і рекомендації по догляду
Диня по праву вважається царицею полів. І це абсолютно не дивно, адже ця ягода має...