Як вибрати підвісні касетні стелі і чи можна встановити своїми руками? Вивчивши все досконально і змонтувавши такий стелю на своїй кухні, я готовий розповісти вам про те, як правильно підібрати касетну систему.
Оригінальний орнамент на касетному стелі закритого типу.
Спочатку я розповім і покажу, як монтувати касетний стеля, а вже потім ми поговоримо про види, правила вибору та інших тонкощах. Повірте, знаючи практичну сторону питання, набагато легше розібратися в тому, яка конструкція потрібна саме у вашому випадку.
Стелю касетного типу може бути відкритим і закритим:
Вважається, що такі підвісні стелі більше підходять для офісів, хоча це питання спірне. Зараз є універсальні і дуже красиві касетні конструкції відкритого типу.
За допомогою касетних підвісних стель можна оживити будь-який офіс.
Вузькоспеціалізований інструмент вам не потрібен, достатньо стандартного набору, який є у більшості домашніх майстрів:
В даному випадку я покажу в деталях монтаж касетного стелі закритого типу від фірми «Cesal», він збирається з квадратних алюмінієвих касет і відмінно підходить для установки в будь-яких приміщеннях, вологість та інші проблемні чинники значення не мають.
ИллюстрацииРекомендацииЕлементи підвісної системи.Головний елемент системи це самі касети. Товщина алюмінію тут 0,4 мм, розмір сторони квадрата 300 мм.
По периметру загнутий бортик, він необхідний для фіксації касети в направляючих.
Весь подібний матеріал, не залежно від виробника, забарвлюється ще на заводі, цим полімерним фарбам не страшна вологість і перепади температур.
L-профілі монтуються на стіни по периметру кімнати, товщина металу в них 0,4 мм, розміри бортів 19х24 мм, але у різних виробників вони можуть незначно відрізнятися.Напрямні і міні підвіси для них зроблені з тонкої оцинкованої сталі. Саме на цих напрямних і тримаються підвісні касетні стелі.Регульовані стельові підвіси з пелюсткової пружиною. Такі підвіси використовуються, тільки якщо рівень касетного стелі планується опустити більш ніж на 150 мм.Розмітка.Якщо у вас є лазерний рівень, то виставляєте його на запланованій висоті стелі і за допомогою відбиття (намелованный шнур), проводите горизонт.
За браком такого приладу, вам доведеться:
Отмеряете L-профіль і скибочку його ножицями по металу.Профіль до «м'якої», наприклад, дерев'яної стіни кріпиться саморізами із кроком не більше 800 мм.
На блокових стінах потрібно просвердлити перфоратором отвір, вставити пластиковий дюбель і знову ж таки загнати саморіз.Кріплення підвісних конструкцій.
Напрямні в закритих системах монтуються тільки в одному напрямку паралельно один одному.
Розміри квадратів (касет) 300х300 мм, а значить, і напрямні ми будемо встановлювати з таким кроком.
Для цього відзначаємо на стелі місця під напрямні. В даному випадку не так важливо ви будете монтувати напрямні уздовж, поперек або по діагоналі кімнати.Направляючі кріпляться на підвіси з інтервалом не більше 1 м.
Намагайтеся виставляти так, щоб було якомога менше стиків профілю, а краще їх взагалі не було. Як правило, це поперек кімнати. Монтаж по діагоналі вимагає досвіду, так що дилетантам за нього краще не братися.
Напрямні потрібно підвішувати так, щоб між ними і L-профілем залишався зазор 5 ммЦе викликано тим, що сама касета при установці буде виступати над кромкою напрямних на 5 мм.Всі інші напрямні виставляються аналогічно.Починаємо монтаж касет.
Установка касетного стелі ведеться від центру до країв, саме тому при розмітці я рекомендував відразу визначитися з центром кімнати.Касети монтуються дуже легко, просто вставляєте загнутий край пластини в паз направляючої і притискаєте.
Після того як касета вставлена, її можна рухати по напрямних, тим самим точно підганяючи за мету.Монтаж крайньої касети.
В переважній більшості випадків крайній ряд касет потрібно підрізати.
Для цього спочатку заміряємо відстань від вертикального крила L-профілю, до краю передостанній касети.Беремо нову касету, відміряє та підрізаємо вертикальні борти по обидва боки. Після чого бортики поруч відгинаються, щоб легше було різати площину касети.Прикладаємо по розмітці металеву лінійку або що-небудь подібне і монтажним ножем кілька разів прорізаємо площину касети зсередини.Надламываем касету по надрізу і дорезаем її остаточно.Щоб вставити маленький крайній шматочок вам потрібно витягнути передостанню касету.Після того, як крайній сегмент вставлений, потрібно відігнути фіксатори знаходяться на L-профілі. Тепер можна повернути передостанню касету на своє місце.Монтаж освітлювальних приладів і витяжки.
В таких стелях зазвичай встановлюються точкові софіти.
Щоб прорізати рівне отвір під такою софіт потрібно купити круглу коронку для електродриля зі свердлом по центру.
Ціна на такі коронки невелика, а вдома цей інструмент завжди стане у пригоді.вентилятори Витяжні в такі касети врізаються досить часто, діаметр отвору там великий і коронку під нього ви навряд чи знайдете.
Вихід простий: прорезаете отвір тієї коронкою, яка є, а потім доводьте до потрібного діаметру ножицями по металу.
до Речі, всю електропроводку потрібно монтувати заздалегідь і прокладати в пластиковій гофрі або металлорукавах, дроти не повинні лежати на елементах підвісної системи .
Установка останньої касети.Останній вставляється касета передостаннього ряду, так як підрізані сектора крайнього ряду вже закріплені фіксаторами.
аналогічна Інструкція: вставляєте касету в пази направляючих і легкими постукуваннями забиваєте її на своє місце.Робота закінчена, можна милуватися.Демонтаж касетного стелі закритого типу.
Іноді для ремонту або просто огляду потрібно демонтувати частину стелі, але гладку поверхню ножем не подденешь, можна зіпсувати касету.
Є чудовий вихід:
Візьміть звичайну присоску, змочіть її і, притиснувши до касеті, витягніть край касети з паза.
Таким способом можна витягнути будь-яку касету крім тих, які встановлені біля стін (там стоять фіксатори).
Касетні підвісні стелі зараз випускають багато фірм, одним з лідерів даного сегменту ринку вважається вітчизняний виробник «Албес», товар у них досить якісний, тому монтаж касетних стель відкритого типу ми будемо розглядати на прикладі його продукції.
ИллюстрацииРекомендацииПлан стелі.Касетні стелі можна компонувати як завгодно, причому самі касети можуть бути не тільки металевими, є ще кілька гідних варіантів, про які я розповім трохи пізніше.
Так от, якщо площина збирається з різних секцій, то спочатку бажано зробити ескіз. Просто берете міліметрівку і в зручному масштабі переносите план стелі на папір.
Майте на увазі: розміри касет в переважній більшості відкритих конструкцій 600х600 мм
Стикування L-профілю.Технологія розмітки і кріплення L-профілю по периметру кімнати нічим не відрізняється від попереднього варіанту, але в L-профілях передбачена можливість безперервної стикування:
Тепер нам потрібно встановити несучі конструкції, на які і будуть укладатися касети:
Тут є нюанси:
Якщо в закритій системі є тільки поздовжні напрямні, в які вставляються касети, то у відкритій конструкції треба встановлювати поперечні Т-профілі.
Розмір поперечок 600 мм і в зв'язці з поздовжніми направляючими ми отримуємо квадрат 600х600 мм, з розмірами стандартної касети.
Як поздовжні напрямні, так і поперечки, по краях обладнані спеціальними замками.
Монтаж касет.Тут взагалі нічого складного: берете квадратну касету, просовываете її в міжстельовий простір і акуратно опускаєте на полички Т-профілів.
Нестандартні касети просто підрізають по краю розмір також вставляються в осередку.
Варіант монтажу.Ліворуч на схемі показаний варіант розмітки та збирання касет, там же вказана маркування основних елементів.
Крім того, на відео у цій статті докладно показаний варіант установки змішаного касетного стелі. Тобто у відкриту систему вписані фрагменти закритих касетних стель.
З монтажем відкритої і закритої систем розібралися, тепер залишилося розповісти з яких матеріалів зараз робляться касети і які види касет бувають.
Крім алюмінію ще є касети з оцинкованої сталі.
Товщина металу до сталевих касетах також не перевищує 0,5 мм, ці підвісні стелі дешевше, але важать вони трохи більше.
Метал це прекрасний варіант для облаштування кухні, служб та інших подібних приміщень, адже він не тільки байдужий до вологи, а ще і легко миється.Гіпсові елементи.
Незважаючи на досить низьку вартість, гіпсові касети не користуються великою популярністю.
По-перше, гіпс матеріал досить важкий, а по-друге, він боїться вологи.Скло.
Скляні касети — це красиво і завжди оригінально. Під такими стелями дуже зручно розміщувати світильники, а якщо ще якось декорувати самі касети, то ви отримаєте справжній шедевр.Мінеральна та скловата.
Нічого особливо видатного в таких стелях немає. Головними перевагами вважаються низька ціна і хороша звукоізоляція.
Для офісів та адміністративних будівель це чи не найпопулярніший варіант.
Найбільш відомою моделлю таких стель вважається «Армстронг».Акрил.
Акрилові касети — це порівняно новий матеріал. Такі панелі можуть бути як кольоровими, так і прозорими.
При тих же естетичних даних акрил легше скла, а значить, на підвісці можна заощадити.Дерев'яні стелі.
Касетний стеля з дерева — це еліта, як правило, вони робляться на замовлення і коштують дуже дорого.
У таких конструкціях з дерева робляться не тільки самі касети, але і всі напрямні.
За такими панелями можна легко приховати не тільки вентиляційні системи, але і пожежну сигналізацію.
В житлових будинках і квартирах такі панелі використовують рідко, як правило, це офісний варіант.Дзеркальні касети.
Виглядають такі стелі дуже ефектно, з ними кімната буде виглядати набагато об'ємніший.
Дзеркальне покриття може наноситися на алюмінієві, акрилові і скляні касети.Грільято.
Дана модель являє собою клітку з розміром вічок 75х75 мм Така клітина збирається з металевих профілів за принципом мама-тато.
В квартирах «Гріліато» зустрічається вкрай рідко, така стеля спочатку розроблявся для виробничих приміщень і офісів.Змішані варіанти.
Величезною популярністю зараз користуються змішані варіанти підвісних стель.
З технічної точки зору їх установка не набагато складніше монтажу звичайних конструкцій, але виглядають вони дуже ефектно.
Все просто, стандартна підвіска, габарити касет також стандартні, вам потрібно лише придумати оригінальну компонування і підібрати під цей орнамент різні види касет.
Касетний стеля може бути не тільки горизонтальною, але і похилим.
Що стосується мінусів, то їх практично немає, єдиним серйозним недоліком можна вважати досить велика міжстельовий простір, для низьких стель касетні конструкції не підходять.
Дізнавшись особливості, ви самі можете вирішити, які касетні стелі підходять саме для вас. Що ж стосується самостійної збірки, то викладені вище покрокові інструкції і відео у цій статті стануть хорошою підмогою. Якщо ж залишилися питання, пишіть в коментарі, спробую вам допомогти.
Авторський касетний стеля з підсвічуванням стане родзинкою вашої квартири.