» » Дерев'яні східці для сходів своїми руками: розрахунок, виготовлення, особливості монтажу

Дерев'яні східці для сходів своїми руками: розрахунок, виготовлення, особливості монтажу



Самим поширеним дизайнерським стилем в заміських будинках і на дачах є стиль «прованс». У народі цей стиль називають «руська хата».

Сам по собі дерев'яний будинок являє собою якийсь оазис затишку і домашнього тепла.

Він випромінює красу і силу природи, дихає чистотою і комфортом. У такому будинку просто не може не бути каміни та сходи з дерева, провідною другий поверх.

А якщо другого поверху ні, в будь-який момент може з'явитися бажання добудувати його і тоді господар житла стикається з питаннями, які стосуються розрахунку і побудови сходів.

Сходи з дерева

F7OYXobbScs8888Дерево використовується в будівництві з давніх часів. Це досить довговічний матеріал, при цьому з ним дуже легко працювати, їй можна надати ту форму, яка потрібна, і зробити це можна без особливої праці та навичок.

Для побудови сходів потрібно вибирати дуже міцну породу дерева, тому що на неї буде проводитися певна навантаження. Найкраще для цієї мети підійде:

  • Сосна;
  • Дуб;
  • Береза;
  • Ясен;
  • Бук.

найкрасивіша деревина – дубова, але і вартість її більше, ніж наприклад, берези або сосни. Потрібно ретельно оглянути всі дошки на предмет виявлення сучків, сколів та інших дефектів, які зменшують надійність матеріалу.

Перш ніж використовувати деревину у будівництві, потрібно 3 дні потримати її в приміщенні для того, щоб підсушити і уникнути деформацій конструкції. Потім потрібно дерево продезінфікувати антисептиком:

  • Оцет і сода;
  • Сіль і борна кислота;
  • Мідний купорос та інші.

Через те, що дерево легко займається, не можна будувати сходи близько від каміна і інших можливих вогнищ загоряння. Також, варто пам'ятати, що дерево не любить постійних температурних перепадів. Це знижує термін придатності і надійність матеріалу, тому не потрібно будувати таку сходи в будинку, де опалення не рівномірний.

Форма ступенів і види сходів

768_06666Форма ступенів залежить від того, який вигляд сходів був обраний для будівництва. Буває прямокутна форма, форма у вигляді клину або «клиноподібна», трапецієподібна форма (забіжні щаблі).

Отже, перед тим як вибирати форму східців, потрібно визначитися з варіантом сходів, а саме:

  • Сходи маршеві;
  • Сходи гвинтові;
  • больцеві Сходи (від німецького слова «болт», що означає спосіб кріплення ступенів і відсутності несучої конструкції під ними).

Якщо сходи маршові, сходи роблять прості прямокутні різних розмірів. Такі ж ступені використовують і для больцевых сходів.

Рекомендація! В больцевой сходах ступені кріпляться до стіни, а навантаження йде на середину ступені, тому можна зміцнити сходи посередині додаткової труби з металу. Не варто використовувати гвинтові конструкції в будинку, де мешкають інваліди або люди похилого віку: ця драбина має дуже крутий підйом.

Якщо гвинтова драбина, то форма ступенів буде клиноподібна, при цьому, чим менше отвір, тим більш крутий вийде сходовий спуск.

Для сходів поворотної конструкції найчастіше виготовляють забіжні східці, вони значно економлять простір, так як встановлюються замість межлестнічний майданчики.

zabstup555

Можливо, Вам буде корисна стаття про сходи з дерева на ганок.

А тут можна дізнатися, як зробити приставні сходи з дерева.

Розрахунок сходів

Поговоримо про маршових сходах, так як цей вид є найбільш надійним і простим у будівництві. Для того, щоб побудувати надійну, безпечну сходи, потрібно правильно зробити все розрахунки, намалювати креслення і тільки потім приступати до будівництва.

Кут нахилу сходів не повинен перевищувати 450 градусів, хоча іноді з-за малої площі приміщення роблять кут 300 градусів.

Щоб прорахувати довжину самій сходів необхідно використовувати просту формулу: c = √ (a2 + b2)

Величина з – це довжина каркаса, тобто основи сходів, b – це довжина від початку сходів до лінії другого поверху, яку потрібно спроектувати на підлозі, а – це відстань від підлоги до другого поверху.

В одному марші сходів повинна бути в середньому 16 ступенів. Якщо їх набагато більше, краще зробити сходи двох маршових, інакше це може ускладнити підйом на другий поверх. Висота щабля повинна бути приблизно 18 сантиметрів.

Зробивши дуже високі або дуже низькі щаблі, можна спровокувати осічка і втрату рівноваги висхідного. Рекомендована ширина ступені – 25 сантиметрів.

Зробивши всі розрахунки, можна приступати до будівництва сходів.

Shema-rascheta-stupenek (1)999999

Рекомендація! Приділіть розрахунку висоти ступенів особливу увагу: при маленькій висоті легше йти, але довше, а при високих ступенях – підніматися швидше, але якщо в будинку живуть літні люди або діти, їм буде складно здійснювати підйом.

Етапи виготовлення

13 (1)999Для того щоб побудувати дерев'яну драбину, потрібно мати необхідний інструмент:

  • Трикутник;
  • Креслярський олівець;
  • Рулетка;
  • Молоток;
  • Пила;
  • Цвяхи;
  • Шурупи.
  1. Спочатку роблять каркас сходів, тобто боки. За допомогою трикутника і олівця на дошці, яка обрана для каркаса, потрібно відзначити розмір кожної сходинки від низу до самого верху. Те ж саме потрібно зробити і з другою дошкою;
  2. За допомогою ручної пилки потрібно вирізати каркас і встановити його на підготовлене місце, закріпивши шурупами. Зрізи потрібно гарненько зачистити і згладити, щоб сходи краще прилягали;
  3. Після зміцнення основи, можна починати кріплення ступенів. Мірою можуть складатись з однієї суцільної дошки, а можуть бути з двох вузьких дощок. Це залежить від наявності матеріалу. Найголовніше, щоб всі щаблі лягали щільно і рівне. Для кріплення ступенів використовують шурупи і цвяхи;
  4. kak-sdelat-derevyannuyu-lestnicu-59999

  5. При бажанні можна зробити перила, тільки в цьому випадку важливо приділити особливу увагу вибору і установці балясин (стійка сходових перил). Після закінчення роботи сходи покривають морилкою і лаком на смак господаря.

kak-sdelat-derevyannuyu-lestnicu-69999

Рекомендація! Ретельно підготуйте місце, де планується встановлювати сходи, неуважний огляд і підготовка може згодом призвести до скрипам і хитанню сходів.

Особливості кріплення ступенів

Для того щоб можна було використовувати місце під сходами і не переживати про безпеку, на додаток до східців закріплюють підсходинки. Вони також вирізаються з дерева. Для них в основному беруть дошку товщиною три сантиметри. Висота підсходинки відповідає кресленню.

Для самих ступенів краще взяти суцільну дошку товщиною чотири сантиметри, це збільшить їх міцність. При кріпленні підсходинки і ступенів до основи сходів, на додаток до цвяхів шурупам, потрібно змастити стики спеціальним клеєм для дерева або простим ПВА. Це не тільки зробить все споруда міцніше, але і захистить сходи від виникнення скрипів.

Після монтажу всієї конструкції, рекомендується сховати капелюшки цвяхів і шурупів, накривши їх, спеціально розробленими для цієї мети, заглушками. Це потрібно зробити до того, як вирішили фарбувати дерев'яну драбину, щоб в результаті фарбування приховала всі деталі монтажу.

З цього відео Ви дізнаєтеся, як виготовити просту сходи з дерева і як монтувати її ступені:



Похожие предложения
Дата добавления: 6-06-2017, 11:09
Статьи по теме
Почему для компьютера необходим именно компьютерный стол
На сегодняшний день официально доказано, что 90% населения не могут обойтись не одного...
Секреты необычного вкуса и мягкости канадского виски
Канадский виски – это не просто альтернатива, это отдельное направление, обладающее...
Ремонт глинобитних стін
Ремонт стін У селищах і сільських районах, досі використовуються будівлі, в яких в...
Варіанти укладання керамічної плитки
Все про влаштування підлог Існують стандартні правила укладання керамічної плитки, які...
Інфрачервоні обігрівачі для сауни
Лазня і Сауна Інфрачервоні обігрівачі – геніальний винахід доктора Тадаші Ішикава, так...
Двоконтурні газові котли для опалення приватного будинку
Для автономного обігріву будинку недорогим рішенням залишаються газові котли: природний...
Теплоізоляційні матеріали: екструдований пінополістирол і інші види, відео і фото
Недоліки: Ламкість волокон, що має небезпечні для людського організму наслідки. Маса...
Полуниця «Купчиха»: переваги види, характеристика, особливості розведення та догляду
Говорячи про полуниці, завжди представляється ягода червоного кольору, зі своєрідним...
Для чого використовується пеноплекс — сучасний утеплювач з широкою областю застосування
Пеноплекс — це сучасний утеплювач, по своїм властивостям набагато більш якісний...