» » Диня для Підмосков'я: кращі сорти для вирощування на дачній ділянці

Диня для Підмосков'я: кращі сорти для вирощування на дачній ділянці



Диня нечаста гостя на Підмосковних дачних ділянках. Не дивно, адже вона любить теплий сухий клімат, посухостійка. Вологість повітря вище 60-70% для дині згубна. Вона вибаглива до температур повітря і Грунту, їй необхідно не нижче +18 0С вночі для зростання.

Тому краще всього диня росте в південних регіонах Росії. Проте самостійно виростити цю баштанну культуру можливо навіть у середній смузі. Важливо правильно вибрати сорт і дотримати рекомендації з агротехніки.

Рекомендовані сорти

Сорт дині «Рання 133», термін визрівання 61-65 днів

Сорт дині «Рання 133», термін визрівання 61-65 днів

Грамотний вибір сорти — запорука успішного вирощування дині в Підмосковному регіоні. Головний показник, на який варто звертати увагу при виборі – швидкість дозрівання, підійдуть виключно ранньостиглі сорти. Інші просто не встигнуть визріти за короткий, в порівнянні з південним, підмосковне літо.

Не варто ставити мету виростити плоди крупного розміру. Краще звернути увагу на кількість днів від зав'язування до дозрівання плодів дині, яке зазначено в описі на упаковці з насінням. Оптимальний термін становить 60-80 днів.

Можна спробувати виростити і літні сорти динь, чий термін визрівання близько 90 днів, вони більш урожайні. Згідно з відгуками досвідчених городників кращі сорти динь для висаджування в природних умовах Підмосков'я наступні:

  • Рання 133
  • Алтайская
  • Лимонно-жовта
  • Янтарна
  • Новинка Дону
  • Золотиста
  • Колгоспниця
  • Ананасна
  • Грунтова рання
  • Лівадія
  • Мрія
  • Злато Скіфів
  • Солодкий ананас
  • Делано
  • Ірокез f1
  • Галілей
  • Попелюшка
  • Герда f1
  • Канареечная
  • Айкідо
  • Осінь.
Молода диня сорту Айкідо f1

Молода диня сорту Айкідо f1

Вирощування розсади

Розсада дині через 30 днів після сходів, оптимальний розмір для висадки

Розсада дині через 30 днів після сходів, оптимальний розмір для висадки

У Підмосков'ї виростити диню можливо тільки через розсаду, з подальшим садінням у відкритий грунт. Посадку насіння дині на розсаду починають після 15 квітня, коли світловий день вже досить довгий і додаткова підсвітка рослинам не потрібно.

Не слід робити це раніше: занадто великі рослини старше одного місяця погано приживаються потім в грунті. А ось вибрати для горщиків з паростками дині саме сонячне вікно в квартирі стоїть. В ідеалі це має бути утеплений засклений балкон.

Для вирощування розсади використовують окремі горщики, щоб при пересадці не пошкодити кореневу систему. Щоб насіння швидше зійшло, їх вимочують або пророщують в марлі. Горщики повинні стояти на такій відстані, щоб рослини не торкалися один одного листям. Оптимальний температурний режим у приміщенні + 20-25 0С вдень, і 18-20 0С вночі.

За 7-10 днів до висадки розсаду гартують, посилюють провітрювання і знижують денну і нічну температуру на 5 0С. У період росту розсаду треба двічі підгодувати комплексом мінеральних добрив. Висаджують розсаду в грунт приблизно через місяць після сходів, коли на кожній рослині вже є 3-5 листочків.

Висадка розсади в грунт

Висадка розсади в грунт

Важливо знати: диня має особливість росту. Жіночі квітки на рослинах дині спочатку утворюються на бічних пагонах, а потім на головному. Тому над 3-5 листом рекомендується проводити прищипування верхівки. Це можна зробити в період росту розсади.

Висадка в грунт

Дуже важливо при висадці в грунт не пошкодити кореневу систему дині

Дуже важливо при висадці в грунт не пошкодити кореневу систему дині

Висаджувати динну розсаду в грунт слід не раніше третьої декади травня. Оскільки до тих пір в Підмосков'ї ще залишаються вірогідні пониження температур і навіть нічні заморозки, які для дині виявляться згубними.

В середній смузі, як правило, вирощують диню в теплицях. Навряд чи хто з городників відводить окремий парник саме під цю культуру. Зазвичай її підсаджують до інших рослин.

Якщо є можливість вибору, то краще сусідство томатів, ніж огірків, так як вони, як і диня, вимагають меншої вологості. Місце в теплиці південної гості надають саме сонячне.

Грунт в парнику необхідно підготувати до висадки. За тиждень сформувати лунки 50×50 см на відстані 20 см один від одного, в кожну покласти 1.5 кг перегною, присипати на 2-3 см грунтом. Перед посадкою полити лунки теплою водою, помістити туди розсаду, акуратно витягніть з горщика, не ушкоджуючи коріння. перед 4

Важливо врахувати: земляний ком з корінням можна садити на велику глибину, краще нехай він буде на 2 см вище грядки. Це запобіжить загнивання подсім'ядольного коліна дині.

Після висадження необхідно стежити за температурою. У разі нічного похолодання навіть у теплиці додатково утеплюють посадки, виставляючи над рослинами каркаси і вкриваючи їх.

polivperec3-1Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, як побудувати парник з полікарбонату.

Про користь і шкоду дині для організму людини розповідає ця стаття.

Догляд та рекомендації по вирощуванню

Диня на шпалері

Диня на шпалері

Протягом 7 днів після висадки особливого догляду диня не вимагає, варто лише провітрювати теплицю, коли стовпчик термометра показує значення вище 30 0С. Перший полив проводять після висихання Грунту, десь через 5-7 днів, одночасно підгодовують диню азотними добривами. Поливають дуже обережно добре прогрітою водою.

Якщо в розсадний період не було вироблено прищипування, то необхідно його зробити, щоб швидше почали рости бічні пагони. Через 7-10 днів після висадки проводять пасинкування залишають одну або дві міцних батоги і прив'язують їх до шпалери. Всі інші батоги видаляють.

Зазвичай комахи вільно проникають у теплицю і запилюють рослини. Але в дощову погоду можна для підстраховки самостійно обпилити диню вручну, переносячи пилок пензликом або ватною паличкою.

Важливо стежити за утворенням плодів. Як тільки 2-3 дыньки досягають розміру 5-7 см в діаметрі, інші зав'язі видаляють, щоб плоди встигли визріти. По мірі зростання на кожну диню надягають сітку і закріплюють її на шпалері.

Поливають диню кожну тиждень теплою водою. Холодна вода зупиняє ріст і провокує захворювання кореневою гниллю. Коли з'являються зав'язі, полив збільшують, а в період дозрівання плодів зменшують. Можна організувати на ділянці систему крапельного поливу своїми руками — вода потрапляє прямо до коріння рослини. Так диня зросте солодкою.

Полив динь здійснюється теплою водою

Полив динь здійснюється теплою водою

Поспішати зі збором врожаю не варто. Стиглу диню можна впізнати за характерним тріщинок на шкірці і аромату, вона легко відділяється від стебла. кассаба

За відгуками підмосковних овочівників, яким вдалося виростити диню на своїх дачних ділянках, від привізних середньоазіатських баштанних вона відрізняється хіба що розміром. За смаковими якостями та ароматом нітрохи не поступається. Подати до столу диню, вирощену своїми руками, особливе задоволення. А правильний вибір сорту і дотримання всіх рекомендацій допоможуть у досягненні чудового результату.

Дивіться відео про вирощування динь в Підмосков'ї:



Похожие предложения
Дата добавления: 16-05-2017, 12:22
Статьи по теме
Як вирівняти дерев'яна підлога своїми руками
Все про влаштування підлог Дерев'яна підлога є не новим, але самим популярним рішенням...
Сакура - посадка й догляд у відкритому грунті
При згадці словосполучення «японська вишня» відразу з глибин нашої пам'яті спливає...
Як підключити вимикач з однією клавішею: покрокова інструкція установки, ремонту і монтажу
Побутової вимикач – це пристосування, призначене для розмикання або замикання...
Розкладний стіл своїми руками - креслення та інструкція з фото
Розкладний стіл є прекрасним рішенням для великої родини або дружній компанії. В...
Декорирование потолка потолочной плиткой
Продолжаем тему оформления потолков. Сегодня мы рассмотрим декорирование потолка...
Суниця «Барон Солемахер»: опис, відгуки та поради досвідчених дачників по вирощуванню ягід з насіння
Ароматна і солодка суниця – його улюблену ласе блюдо і у дітей, і у дорослих. вона...
Мой дом - моя крепость за стальной дверью
Я, конечно, всех умней, дом я строю из камней – пел Наф-Наф из известной сказки про...
Хризантема садова багаторічна: посадка і догляд у відкритому грунті, фото і характеристики популярних видів
Хризантеми являють собою яскраві кущики, що мають різноманітні кольори, і прикрашають...
Ванна кімната 4 кв метра, дизайн маленького приміщення, розміщення раковини і унітазу, фото і відео
У даній статті мова піде про те, як оформити дизайн ванної кімнати 4 кв м. Я поділюся з...