Дерев'яна підлога є не новим, але самим популярним рішенням при благоустрої житла. Способів вирівнювання конструкції за час існування екологічно чистого, красивого, але примхливі в експлуатації підлоги винайдено безліч. Тим, хто планує самостійно відновити поверхню під ногами, досить вибрати один з перевірених методів і дотримуватися рекомендацій фахівців.
Вирівнювання дерев'яної підлоги – це комплекс робіт, спрямований на усунення дефектів покриття. Не секрет, що натуральний матеріал схильний до викривлення, висихання, розтріскування і з часом починає деформуватися. Завдання власника на цьому етапі – уважно обстежити масштаби «лиха», правильно вибрати один з перевірених методів і строго слідувати інструкції.
Методів вирівнювання винайдено безліч – від стяжки до звичної циклювання. Головне до початку робіт по усуненню дефектів – ретельно обстежувати покриття і правильно визначити метод. Так, наприклад, якщо при візуальному огляді не виявлено присутності гнилі і комах, не обов'язково міняти покриття. Щоб переконатися в такому «діагноз», досить подивитися зворотну сторону дощок і лад. Якщо ж, навпаки, присутні тріщини, сколи або сліди загнивання, то рекомендується або замінити неякісні фрагменти, або перестелити підлогу.
Ще один вирішальний фактор при виборі методу – ступінь відхилення від дощок горизонталі. В залежності від цього показника необхідно підібрати оптимальний спосіб усунення дефектів – «мокра» стяжка, використання шпаклівки або, наприклад, подвійна настилання підлоги, при якій на деформований покриття кріпляться дерев'яні бруски (каркас) і укладаються листи ДСП або вологостійкої фанери.
Для кріплення фанери до лагів рекомендується використовувати саморізи.
В результаті якісного виконання робіт вийде рівна, однорідна поверхню без тріщин. Фахівці рекомендують зверху засипати стяжку мокрими тирсою, а до капітальних робіт приступати не раніше, ніж через 4 дні.