Моя хатка » Огород » Ставок на дачі для розведення риби: покрокова технологія будівлі
Ставок на дачі для розведення риби: покрокова технологія будівлі
Дача – відмінне місце для відпочинку всієї сім'ї. Свіже повітря, сонце, натуральні овочі і фрукти, надають життєвий тонус і дарують настрій кожен день.
Облаштування дачі, досить приємне і клопітка заняття. Прекрасним доповненням до дачній альтанці, відкритій веранді, терасі, стане ставок, зроблений своїми руками, як на фото.
Для любителів риболовлі – це справжня знахідка! Завзяті рибалки по достоїнству оцінять всі принади розведення риби у себе на ділянці.
Як правильно вибрати місце
Все залежить про призначення ставу і наявності вільного місця. Розділіть територію двору на господарську, житлову і зону відпочинку з допомогою чагарників, декоративних перегородок, звивистих доріжок і клумб.
Якщо у Вас вже є альтанка, то відмінним варіантом прикраси стане озерце, побудоване навпроти виходу. Гарна доріжка з каменю, що йде до саморобного ставку, облагородить Ваш ділянку.
Невелику кількість соток (від 3 до 6), не є перешкодою для мрії: використовуйте вільний простір по центру ділянки. Розташуйте город, теплиці і чагарники вздовж паркану, а по центру створити зону відпочинку.
Не впадайте у відчай, якщо ділянка, розташована під нахилом — тут є оригінальний вихід, вам залишається тільки підкреслити його достоїнства! Розмітьте місце під майбутній ставок і прокапайте його «каскадом», поступово поглиблюючи його дощенту.
Крок ступенів можна варіювати — все залежить від того, якого ефекту Ви хочете досягти. Плавні переходи будуть дарувати умиротворення і спокій, а наприклад, швидко дзюркотлива вода, навпаки, піднімати настрій. Подивіться відео-матеріал, докладно розповідає про установку та експлуатацію водойми.
Що знадобиться для виготовлення
Ставок може бути зроблений з наступних матеріалів:
Глиняний. За своїми характеристиками він найбільш наближений до природної водойми. Рівень кисню в Грунті постійно регулюватися, так як глина – природний матеріал. Але недоліки все-таки існують: при відсутності належного догляду, глиняні стінки можуть обсипатися;
Бетонний. Найбільш витратний варіант, так як, крім встановлення бетонної сітки на дно ставка, слід залити повністю всю форму під опалубку. Приготувавши бетонну суміш, додайте туди трохи рідкого засобу для миття посуду – це додасть еластичність і гнучкість складу;
Плівковий або клейончастий. Найбільш бюджетний варіант, як за ціною, так і за трудовитратами. Легко ремонтується і за ним зручно доглядати – плівку можна мити і протирати бавовняною тканиною;
Порада: не рекомендується мити поверхню плівкового ставка миючими засобами, так як попадання хімікатів у воду може посприяти вимирання риби.
Металевий контейнер. - Ідеальний варіант для тих, хто тільки що закінчив будівництво вдома і не знає, куди подіти металеву битовку. Прекрасне озеро можна отримати, повністю зрізавши дах контейнера. Потім, необхідно викопати яму потрібного розміру і помістити в неї контейнер;
Зверніть увагу: щоб зробити його герметичним, обкладіть всі стіни і підлога, керамічною плиткою.
Пластиковий. Готова форма просто й швидко встановлюється на місце. Садові магазини пропонують пластикові форми, які можна встановити своїми руками, Вам потрібно лише організувати доставку.
Яку форму басейну вибрати
В залежності від форми ділянки, рекомендуються такі форми і конструкції водойм:
Класикою жанру можна вважати круглий або овальний ставок. Круглий ставок добре виглядає в центрі невеликого ділянки або перед будинком. У китайців є повір'я: ставок повинен бути за будинком, так як вода притягує гроші. Круглий або овальний ставок рекомендується обіграти камінням і зробити декоративний місток. Такий варіант підходить для дачі, або садового товариства.
Прямокутний або квадратний. Підходить для витягнутих ділянок, які розташовуються під ухилом. Для прямокутного каскадного водойми використовується насос і система шлангів. Це найкращий варіант для консерваторів і minimalists.
Форма арахісу або довільна форма. Звивиста форма цікаво виглядає в екзотичному ландшафтному дизайні. Якщо Ви любите фантазувати, привносити щось нове і винаходити – тоді форма арахісу, це те, що потрібно! Додайте кам'яну кладку навколо підстави ставка і прикрасьте його розлогими кущами. Така форма гармонійно вписується в будь-який ландшафтний дизайн і надає йому закінчений вигляд.
Як самостійно зробити
Отже, як тільки Ви визначилися з місцем для водойми та формою ставка, необхідно вирішити, який спосіб облаштування найбільш прийнятний.
Якщо потрібен водойма не великий і не глибокий, то можна зупинитися на пластиковій литий формі. Вона продається в будівельних або садових магазинах. Продумайте спосіб доставки на ділянку і проведення комунікацій.
Важливо знати: враховуйте глибину промерзання води – вона становить 1,7 метра в сувору зиму. Якщо Ви хочете, щоб риба водилася кожен рік, то подбайте про встановлення на глибині ставка додаткових кишень.
Щоб створити великий бюджетний ставок своїми руками, Вам знадобляться:
Чорнова плівка (це може бути будь-яка плівка для парника).
Спеціальна щільна плівка для водойм.
Готовий набір «Струмочок» або насос.
Гравійний камінь.
Пісок.
Цемент.
Декоративний камінь.
Чагарники.
Фільтр для очищення води.
Пластикова труба на 5 або 10 див. (виміряйте відстань від джерела водопостачання до місця водойми).
Монтаж і установку можна умовно поділити на наступні пункти:
Зробіть розводку від домашнього джерела води, з допомогою врізного крана або перехідника. Викопайте траншею не менше 30 см, прокладете пластикову трубу і проведіть насосну систему через неї. Для того, щоб з'єднати шланги, використовуйте перехідники або муфти. Не забудьте про поліуретанові або каучукові прокладки – вони захистять від протікання.
Викопайте необхідну форму (у глибину бажано від 1,5 метра і з наявністю зимовых ям). При цьому, землю краще скидати на деякій відстані від ями. Для пластикової форми, немає необхідності зміцнювати майданчик. Досить утрамбувати її і посипати піском.
На дно посипається дрібний камінь або гравій. Поверхню акуратно розгладжується граблями. Потім, посипається подушка з піску: він повинен бути рівномірно розподілений по всій поверхні водойми. Піщана подушка повинна становити не менше 10 див.
Тепер можна приступати до закріплення плівки. Спочатку розкладіть на підставу ставка чорнову плівку. Застеліть їй всі краї таким чином, що б вона виступала за межі водойми. Залиште її на деякий час для усадки. Обережно пройдіться по дну водойми і розправте плівку – вона не повинна бути натягнутою.
Загорніть краї чорнової плівки за краю водойми (або вкопати під ставок).
Після цього приступайте до основної роботи. Застеліть спеціальну плівку та утрамбуйте її по рельєфу ставка. Приділіть особливу увагу дну – воно має бути рівним і гладким.
Зміцніть краю плівки за допомогою металевого дроту або спеціальних скоб. При бажанні, залийте бетонний обідок на 10-15 см у висоту;
Проріжте і зафіксуйте місце виходу шланга від водопроводу і задекоріруйте його.
Для фонтану необхідно встановити насос на дно і зміцнити його камінням, а поливальний шланг прикріпити до невеликого дерев'яного основи, яка буде плавати на поверхні.
Для струмочка насос можна встановити в будь-якому місці. Задекоріруйте одну сторону водойми кам'яною кладкою або альпійською гіркою, потім просуньте зливний шланг і закріпіть його.
Особливості вирощування риби у декоративних водоймах
Для розведення риби, подбайте про подачу кисню в зимовий період. Виберіть місце і встановіть спеціальну трубу з пластиковою засувкою.
Її можна придбати в магазині для полювання і риболовлі. Для успішного розведення коропа, карася, лина у великому ставку, продумайте розташування тінистих рослин. Маленьку рибу необхідно вирощувати 10-14 днів в ємності з водою із ставка.
Як зробити штучний ставок для вирощування риби своїми руками, дивіться у наступному відео інструкцію: