найдієвішим способом розмноження черешні є щеплення. Про щеплення чули багато хто, але виконували власноруч її не всі, бо не знають, як це робиться.
А насправді процес щеплення досить простий, проте вимагає великої уваги з боку садівника. Крім простого кількісного збільшення дерев черешні, щепленням можна придбати новий поліпшений сорт.
Для якісної щеплення черешні, слід знайти відповідний підщепа. В цьому плані черешня сильно відрізняється від вишні, хоча і є її безпосередній родичкою. Деякі садівники-любителі намагаються прищепити черешню на чорноплідну горобину, сливу і аличу. Як правило, успіху такий варіант підщепи не має.
Черешня — дуже примхлива рослина. Найкраще в якості підщепи брати або рослини дикої черешні, або садової вишні. На такому матеріалі черешня приживається майже в 100% випадках.
Корисно знати: в місцях з суворими зимами, щеплення черешні не рекомендується проводити на підщепу дикої черешні. Краще використовувати адаптовану під дані погодні умови вишню.В залежності від вибору термінів виконання робіт, буде залежати і спосіб щеплення. Щеплення проводиться або ранньою весною, до розпускання, нирок, або влітку в липні — серпні.
Тут важливо, щоб до настання морозів залишалося ще як мінімум 50 діб. Тому керуватися вибором строку річної щеплення потрібно виходячи з конкретних кліматичних умов.
Технологія щеплення складається з трьох кроків:
Далі пакет з живцями потрібно помістити під сніг, ближче до землі, а зверху накидати пагорб з снігу, щоб заготовка не замерзла до весни. У разі річної щеплення, підщепа готується в день щеплення;
Натисніть для збільшення
Далі щепа зрізається під гострим кутом (як би заточується) і вставляється в розщіп. Можна вставити два живця, але після приживання, один з них видаляється. Тепер потрібно видалити клин і закріпити розщіп, щоб щепа не покинув свого місця;
На підщепі проводиться Т-подібний надріз, куди потрібно вставити підготовлений щиток з вічком. Закріплення матеріалу проводиться так, щоб вічко залишався відкритим.
На цьому процес щеплення завершений (як прищепити вишню на черешню, читайте тут). Виконати всі ці дії може будь-який зацікавлений садівник на своїй ділянці, не вдаючись до сторонньої допомоги.
Але для якісного щеплення слід провести всі етапи дуже уважно, оскільки у разі порушення технології, щеплена рослина не приживеться. В результаті ж витриманою технології ви отримаєте нове рослина, що перевершує за своїми характеристиками старе дерево.
Як правильно прищепити черешню, дивіться у наступному відео: