» » Щеплення черешні: вибір підщепи, технологія і терміни

Щеплення черешні: вибір підщепи, технологія і терміни



найдієвішим способом розмноження черешні є щеплення. Про щеплення чули багато хто, але виконували власноруч її не всі, бо не знають, як це робиться.

А насправді процес щеплення досить простий, проте вимагає великої уваги з боку садівника. Крім простого кількісного збільшення дерев черешні, щепленням можна придбати новий поліпшений сорт.

Вибір підщепи

image002Для якісної щеплення черешні, слід знайти відповідний підщепа. В цьому плані черешня сильно відрізняється від вишні, хоча і є її безпосередній родичкою. Деякі садівники-любителі намагаються прищепити черешню на чорноплідну горобину, сливу і аличу. Як правило, успіху такий варіант підщепи не має.

Черешня — дуже примхлива рослина. Найкраще в якості підщепи брати або рослини дикої черешні, або садової вишні. На такому матеріалі черешня приживається майже в 100% випадках.

Корисно знати: в місцях з суворими зимами, щеплення черешні не рекомендується проводити на підщепу дикої черешні. Краще використовувати адаптовану під дані погодні умови вишню.

Способи та строки щеплення черешні

image004В залежності від вибору термінів виконання робіт, буде залежати і спосіб щеплення. Щеплення проводиться або ранньою весною, до розпускання, нирок, або влітку в липні — серпні.

Тут важливо, щоб до настання морозів залишалося ще як мінімум 50 діб. Тому керуватися вибором строку річної щеплення потрібно виходячи з конкретних кліматичних умов.

Технологія щеплення складається з трьох кроків:

  • підготовка прищепи. Живці заготовляються взимку після перших морозів, коли температура опустилася до 8-10 градусів. Після цього живці поміщають в поліетиленовий пакет. Всередині пакета слід збризнути живці водою, щоб вони не пересихали.
  • Далі пакет з живцями потрібно помістити під сніг, ближче до землі, а зверху накидати пагорб з снігу, щоб заготовка не замерзла до весни. У разі річної щеплення, підщепа готується в день щеплення;

  • щеплення. Тепер можна переходити до безпосередньої щеплення. Садівники в цьому плані вибирають один з чотирьох способів:
    111214_0824_12Можливо, вам сподобається стаття про те, як доглядати за черешнею навесні. Про гібриди вишні з черешнею Ви можете почитати тут. Також Вам може сподобатися стаття про те, як доглядати за черешнею сорти Іпуть
  • копуліровка. Прищепа і підщепа зрізаються під кутом 45 градусів, прикладаються одна до одної і закріплюються спеціальною мотузкою для щеплення. Зріз можна виконати з кількома задирок на кожному матеріалі, для більш сильної фіксації. Такий спосіб називається покращена копуліровка;
  • Натисніть для збільшення

    Натисніть для збільшення

  • в розщіп. На підщепі проводиться рівний зріз, після чого по його центру вставляється ніж і робиться розщіп. Для зручності в розщіп вставляється клин, щоб не тримати весь час розщіп розкритим.
  • Далі щепа зрізається під гострим кутом (як би заточується) і вставляється в розщіп. Можна вставити два живця, але після приживання, один з них видаляється. Тепер потрібно видалити клин і закріпити розщіп, щоб щепа не покинув свого місця;

  • боковий заріз. На підщепі проводиться неглибокий надріз. Прищепу загострюється, вставляється в надріз і закріплюється;
  • за кору. Підщепа зрізається. Надрізається кора, під яку треба буде вставити тонкий загострений держак прищепи, після чого відбувається закріплення складових частин;
  • окулірування. У літній період краще виконувати окулірування. Від здорової черешні зрізається щиток, у довжину — 2 див.
  • На підщепі проводиться Т-подібний надріз, куди потрібно вставити підготовлений щиток з вічком. Закріплення матеріалу проводиться так, щоб вічко залишався відкритим.

  • обробка. Для позбавлення від можливого попадання в надрізи інфекцій і захворювання всього дерева, потрібно всі ушкоджені місця обробити спеціальними препаратами. Найчастіше для цього використовується садовий вар.
Корисно знати: у разі вибору снігового місця, при настанні морозів, найчастіше нове рослина буде вкрите снігом, якщо в цьому місці снігу недостатньо, накидати його власноруч.

На цьому процес щеплення завершений (як прищепити вишню на черешню, читайте тут). Виконати всі ці дії може будь-який зацікавлений садівник на своїй ділянці, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Але для якісного щеплення слід провести всі етапи дуже уважно, оскільки у разі порушення технології, щеплена рослина не приживеться. В результаті ж витриманою технології ви отримаєте нове рослина, що перевершує за своїми характеристиками старе дерево.

Як правильно прищепити черешню, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 8-05-2017, 19:52
Статьи по теме
Как безопасно и выгодно обменять биткоин
Обмен биткоина (BTC) - это обязательная часть опыта криптовалютных инвесторов и...
Як посадити горох в городі: види і сорти, правила посадки та догляду, фото
Досвідчені дачники знають, що горох – це і комора вітамінів і прикраса ділянки. Вусики...
Почему мопед перегревается
Если мопед перегревается, это приводит к серьезным последствиям. Если причина не будет...
Установка систем видеонаблюдения: тонкости выбора и монтажа
Человечество издавна задумывалось о своей безопасности. Строили высокие крепостные...
Плінтус з МДФ: підлогові широкі, білі високі вироби, як кріпити до стіни, відео і фото
Окантовці підлоги в кімнаті завжди приділяється особлива увага, так як це є ніби...
Декоративне облицювання для сталевих дверей
Двері і вікна Сталева двері – найкраще рішення з точки зору безпеки. Однак масивний,...
Искусственная сушка древесины, её виды и особенности
Искусственная сушка - это помещение древесины в определенные камеры на необходимое...
Почвопокривні багаторічні садові квіти: фото та назви рослин, поради по догляду
Поверхня землі в саду або на присадибній ділянці не повинна пустувати. Тому на ній...
Наждачний папір: покриття для металу та інші види, маркування, зернистість, відео і фото
Виходячи з нього, діаметр зерен може варіюватися від 3 мкм — для тонкої поліровки, до 1...