Хто з нас не любить виїхати з сім'єю або з друзями на риболовлю, на пікнік, шашлики чи просто на природу відпочити.
Однак, крім вудок, їжі, мангала і наметів, потрібна хоч якась похідна меблі – готувати і сидіти на голій землі незручно.
головним предметом, необхідним для пікніка за містом, є складаний стіл.
Зараз його можна придбати в будь-якому туристичному або рибальському магазині, але навіщо витрачати гроші, якщо розкладний стіл зробити самому. Давайте ж дізнаємося, як це зробити і що для цього необхідно.
Якщо не заглиблюватися в деталі, то можна виділити два види похідних столиків – стіл зі складними ніжками стіл-валіза.
У першому варіанті при перевезенні або перенесенні ніжки прибираються під стільницю. По приїзду досить просто розсунути ніжки столу, щоб поставити його.
У другому варіанті стільниця представляє собою подобу валізи або шахової дошки – у похідному положенні ніжки лежать її, на місці ж їх треба дістати з «валізи», з'єднати з ним і поставити столик на потрібне місце.
Обидва види мають свої плюси. Складаний стіл простіше зробити, і для його установки потрібно буквально кілька секунд. При цьому стіл-валіза зручніше в перенесенні, займає менше місця, і, крім того, в нього можна покласти при перевезенні посуд, шампури і інші потрібні речі.
Який матеріал краще підійде для того, щоб зробити самому розкладний стіл для туристичних походів?
Якщо для вас важливіше всього простота створення та ви не володієте великою набором інструментів або навичками роботи з пластиком і металами, виберіть дерево.
Брус, дошки, ДСП, фанера – все це може використовуватися для створення досить простого розкладного столика.
Але столик з дерева, якщо не захистити його поверхню лаками і спеціальними покриттями, під впливом вологи, сонячного світла і перепадів температур буде жолобитися і втратить свій привабливий зовнішній вигляд.
В якості матеріалу для ніжок і стільниць можна використовувати і пластик, і навіть метал. Але тут вам можуть потрібно ті інструменти, які не в кожному будинку можна знайти. До того ж, робота з такими матеріалами складніше, ніж з тим же деревом. Зате столики з пластику не схильні корозії, а ті, що зроблені з металу, дуже міцні і довговічні.
А інструкцію з виготовлення складного стільчика для риболовлі ви знайдете тут.
Для того щоб зробити розбірний або розкладний столик, вам необхідний набір досить простих інструментів, котрі можна знайти в будь-якому будинку або гаражі:
Для виготовлення простого і досить міцного складаного столу вам необхідний мінімум матеріалів і кріплення:
випиляєте з дощок чи листа ДСП стільницю потрібних розмірів. Якщо стільниця набирається з декількох дощок, зберіть їх разом, укладіть і виміряйте довжину і ширину.
Крок 1. Виготовлення рами Укладіть дошки для рами на стільницю, з кожної сторони рама повинна відступати від краю стільниці 2-3 сантиметри. За допомогою електролобзика обріжте дошки до потрібних розмірів, потім знову укладіть їх на стільницю, перевірте відповідність довжини і ширини рами по кресленню. Окресліть контури рами – за ним зробіть в стільниці отвори під шурупи.
Крок 3. Складання рами і стільниці
Зберіть елементи рами між собою, закріпіть бруски-упори і дерев'яні підкладки, електродрилем зробіть чотири отвори під болти. За допомогою шурупів скріпіть стільницю і раму.
Крок 4. Ніжки столу
Розкреслите і випиляєте електролобзиком ніжки столу. У верхній частині, де вони закріплюються з рамою, ніжки повинні бути закругленими, в нижній частині повинен бути зріз під невеликим кутом (15-20 градусів). Зробіть отвори під болти.
Крок 5. Збірка столу
З'єднайте першу пару ніжок поперечиною і закріпіть на рамі за допомогою болта і смушкове гайки. Повторіть теж саме з другою парою. Перевірте, не чіпляються один за одного ніжки при розкладанні і складанні столу. Якщо ж вони застряють обробіть ніжки в місці тертя наждачним папером.
Розкладний стіл готовий. Додатково можна закріпити на ньому ручку для зручною перенесення і гачки, щоб вішати рушники або пристосування для шашлику і барбекю.
А інструкції і креслення для виготовлення трансформера столу-лавки ви знайдете тут.
Щоб зробити похідний столик-валіза, вам потрібна більша кількість матеріалів і кріплення:
Крок 1. Візьміть листи ДСП, випиляєте половини стільниці. Потім відпиляйте потрібні по довжині бруски рами, з'єднайте їх з половинками стільниці шурупами з усіх боків. Скріпіть половинки стільниці між собою за допомогою петель.
Крок 2. Відріжте чотири бруса, які і будуть ніжками нашого столу, зробіть в них і в рамі отвори під болти, при цьому зробіть відступ, щоб ніжки столу вільно з'єднувалися з рамою.
Крок 3. З'єднайте ніжки і раму за допомогою меблевих болтів і смушковим гайок.
Крок 4. Закріпіть на рамі ручку для перенесення. Не забудьте зробити дві засувки, щоб валіза не розкривався при транспортуванні.
Нічим не захищене дерево досить швидко старіє: сирість, перепади температур, які неминучі на природі, сонячне світло і безліч інших факторів погано впливають на матеріал і знижують довговічність розкладного столу.
Тому не забудьте обробити всі його поверхні, особливо стільницю, яка найбільше піддається шкідливим впливам.
Для обробки дерева від вологи і гниття використовуйте спеціальні антисептичні склади, морилку.
Фінішна обробка лаком або фарбою поліпшить зовнішній вигляд фанери або ДСП і зробить похідний столик красивіше. Як зробити ще один варіант легкого складного столика, дивіться у відео: