Диня — солодкий представник гарбузових. Рід цей йде корінням в Древній Єгипет. Сьогодні диню вирощує майже кожен другий садівник на своїх ділянках.
Плоди дині їдять в сирому вигляді. Ще вона добре підходить для виготовлення десертів і варення. А Сушена диня — чудовий делікатес з солодким смаком, який обов'язково сподобається дітям.
Серед розмаїття цих сортів (диня сорту «Колгоспниця», «Ефіоп», «Ананасна», диня Канталупа, диня Айкідо, Амал, диня срібляста і т. д.) виділяють диню Алтайську. За які якості її виділяють і як вирощувати цю соковиту ягоду на своїй ділянці ми розповімо в цій статті.
Сама велика диня сорту Алтайська має вагу 3227 грамів
Даний сорт виведений спеціально для вирощування в суворих кліматичних умовах. Диня, як відомо, теплолюбна і вологолюбна рослина. Дозрівання динних плодів відбувається при постійній температурі повітря + 30 градусів. Тому диня — південна культура.Але не так давно вчені вивели сорти, які дозрівають в Алтайському краї і Сибіру. Сортів дині велика кількість.
Зверніть увагу: не всі сорти динь можна висаджувати у відкритий грунт, деякі краще в закритий.Відзначимо характерні особливості Алтайської дині:
У стиглої дині багато вітамінів і клітковини
Вживання дині позитивним чином позначається на здоров'ї людини, а шкода — мінімальний (про властивості та склад дині Ви можете прочитати в цій статті).Диня сорту «Алтайський»:
Розсада дині в горщиках
Вибір правильного сировини — це запорука гарного врожаю. Перед посадкою дині на розсаду необхідно змочити його в слабо солоному розчині солі (2%). Тим часом, підготувати горщики під розсаду. Для цього беремо горщики з поперечником 7 сантиметрів і заповнюємо їх наступною сумішшю:Далі, в цю суміш поміщаємо насіння дині. Після чого горщик закрити харчовою плівкою і залишаємо в теплому місці для запобігання пересихання розсади.
зауважте: плівку найкраще залишити на горщику до появи паростків.Температура в приміщенні з розсадою повинна бути 18 градусів за Цельсієм — це оптимальні умови для сходів паростків. Допускається поливання стеблинок теплою водою. При слабких паростках можна полити розчином азотних добрив.
Крім того, розсада дині потребує хорошому освітленні. Коли у ваших паростків з'явитися по 3 листочки, можна висаджувати розсаду в грунт.
У травні відбуваються підготовчі роботи на ділянці. Землю у теплиці під дині ділять на квадрати, викопують у відведених квадратах ями глибиною 20 сантиметрів. Засипають місце під диню гноєм і грунтом.
У центрі грядки викопується траншея, глибиною 30 сантиметрів. Траншея засипається листям або тирсою. Не забудьте полити грядку. Щоб земля добре прогрілася, її закривають чорною плівкою.
Про ранніх і скоростиглих сортів кавунів розповідає наступна наша стаття.
Вирощування дині в теплиці
Місячний календар рекомендує в третій декаді травня винести горщики з розсадою у теплицю. Висадку паростків в грунт теплиці досвідчені садівники радять через 2 тижні. Розсаду висаджують на глибину не більше 5 сантиметрів. Відстань між пагонами повинно бути не менше 1 метра (детальну інформацію про вирощування дині в теплиці можна прочитати тут).Диня — в'юнка рослина. Для того щоб зберегти паростки від переохолодження, висаджену розсаду вкривають плівкою до вкорінення. Якщо раптом Ви помітили, що листя рослин стали в'янути, значить, дині не вистачає поливу.
Увага: дині не люблять воду на коренях.Підживлення краще проводити раз в 10 днів. Удобрювати рослини потрібно весь період росту, до періоду дозрівання плодів. Не забувайте регулярно провітрювати теплицю (бажано це робити в теплу сонячну погоду).
Диня Алтайська у відкритому грунті
Місячний календар в 2016 році рекомендує висаджувати дині в грунт 25 травня. Підготовка грядки передбачає виконати наступні етапи:Використання добрив на даному етапі не рекомендується.
Після внесення розсади в землю, укрийте грядку плівкою. Залиште її до 20-х чисел червня. Потім плівку знімають, грядки рясно поливають. На даному етапі дозволяється підживлення рослини золою.
«Алтайський» диня — сорт скоростиглий, тому вже в серпні плоди почнуть жовтіти. Дозріти дині повинні до кінця серпня. Під час визрівання на ніч накривають грядки захисною плівкою.
Доглядають за динями також, як і за кавунами. Світло, тепло і полив — ось головні умови для отримання хорошого врожаю
Догляд за динею схожий на догляд за огірками. Необхідно забезпечити своєчасний і рясний полив розсади, періодично її удобрювати, рихлити Грунт для доступу кисню до коренів.Для удобрення грунту дозволяється використовувати хлористий калій, селітри і фосфорні добрива.
При вирощуванні дині у відкритому грунті, подбайте про захист баштанних від птахів ( про те, як відлякати птахів з ділянки докладно описано в цій статті).
Підіб'ємо підсумок. Сорт дыньки Алтайська — невибагливий, ранній сорт, придатний для вирощування в суворому кліматі. Висаджувати розсаду краще всього в парник. Догляд за динею — мінімальний, а як результат — смачне і ароматне частування для всієї родини.
З цього відео Ви дізнаєтесь, як сіяти диню на розсаду правильно: