» » Технологія утеплення фасаду пінопластом своїми руками

Технологія утеплення фасаду пінопластом своїми руками



Ремонт стін

Утеплення фасаду пінопластом – найпопулярніша технологія теплоізоляції огороджувальної конструкції легким, недорогим і зручним в роботі матеріалом. Головна перевага утеплювача – простий монтаж без використання спеціальних механізмів. Тому тим, хто вирішив перетворити звичайний будинок у енергоефективний, досить вивчити нюанси монтажу і виконати утеплення своїми руками.

Пінопласт – універсальний матеріал, який дозволяє значно підвищити теплоізоляційні властивості несучої конструкції, продовжити термін безремонтної експлуатації фасаду і значно заощадити на опаленні і кондиціонуванні будинку. Головне при виборі матеріалу – акуратно дотримуватися технологію монтажу і правильно розрахувати нульову точку, щоб уникнути появи вогкості і неприємного запаху у внутрішніх приміщеннях.

Утеплення пінопластом: особливості вибору матеріалів

Сучасні технології утеплення несучої конструкції об'єднує одна особливість – всі способи скорочення тепловтрат засновані на створення багатошарової конструкції з різних матеріалів, які формують термічну оболонку стіни.

Утеплення пінопластом фото

При виборі пінопласту основними складовими «листкового пирога» є утеплювач, армасітка і обробний матеріал: натуральний камінь, цегла, декоративна штукатурка, сайдинг.

Загальні принципи вибору матеріалів:

  • Марка пінопласту при зовнішньому утепленні може бути будь-який, так як відомий недолік матеріалу – токсичність проявляється при температурі від 80° С. Так як технологія включає створення багатошарової конструкції, в якій пінопласт буде розташований під армуючим і обробним шарами, то прогрів утеплювача до критичної температури скрутний.

Пам'ятаєте! Для утеплення фасаду обов'язково вибрати профільний пінопласт з низькою теплопровідністю. Інші вироби використовувати для зовнішніх робіт не рекомендується.

  • Для кріплення листів рекомендується використовувати спеціальний клей (ceresit, полімін) і виконувати додаткову фіксацію механічним способом – дюбелями з високоміцного пластика. Оптимальне число кріплення – 6-8 шт/1 м2.
  • Вибір оздоблювального матеріалу залежить від смакових уподобань та фінансових можливостей власника. Для південних кліматичних зон підійде «мокра» технологія – штукатурний фасад: недорогий і практичний спосіб обробки поверхні. Кам'яний фасад – дороге задоволення, хоча облицювання забезпечить оптимальний мікроклімат приміщень (тепло взимку, а прохолоду влітку). Трохи поступається за технічними характеристиками каменю цегляний фасад – перевірений спосіб значно знизити тепловтрати. Сайдинг – легкий, простий в монтажі матеріал, який додасть фасаду акуратний зовнішній вигляд, але не рекомендується для районів з підвищеними коливаннями температури.
  • Товщина плит повинна бути різною, так як при утепленні цоколя потрібно подбати про захист від гризунів, кути захистити великим шаром утеплювача, а південну стіну ізолювати виробами різної товщини.

Оптимальна товщина листів для теплоізоляції житлового будинку становить 25-45 мм. Якщо планується утеплення промислових об'єктів, то потрібно матеріал товщиною від 60-ти мм.

Технологія утеплення пінопластом: покрокова інструкція

Правильний монтаж з дотриманням технології – запорука тривалого терміну служби теплоізоляційного шару. При грамотному утепленні огороджувальної конструкції утеплювач прослужить 40 років без додаткових витрат на ремонт. Порядок робіт:

Крок 1. Підготовка підстави. Поверхню стіни ретельно очистити від сміття, видалити плями жирних речовин, іржі, масла, грибка, цвілі і звільнити від виступаючих елементів: зливні жолоби, решітки вентиляції, прилади освітлення, блоки кондиціонера. Напливи бетону видаляються зубилом, а локальні западини заповнюються шматками стінового утеплювача. Останній етап підготовки – грунтовка поверхні.

Підготовка підстави - грунтовка стіни перед монтажем пінопласту

Зверніть увагу! Якщо нерівність підстави перевищує 15 мм, то потрібно загрунтувати поверхню і вирівняти штукатуркою!

Крок 2. Кріплення профілів. Спочатку необхідно визначити нижню точку площини, потім перенести розмітку на всі кути і з'єднати шнуром – відзначити стартову лінію. Монтаж цокольного профілю виконується по розмітці, а стартова планка кріпиться за допомогою дюбелів.

Кріплення профілів фото

Крок 3. Монтаж пінопласту. Перед укладанням листів необхідно приготувати склад з інструкції виробника. Спосіб нанесення клею на утеплювач залежить від перепаду площині:

  1. по периметру і посередині плити – при перепадах до 15 мм;
  2. суцільним шаром – на рівну поверхню.
Спосіб нанесення клею на утеплювач фото

Після нанесення клею плитку потрібно притиснути до стіни з невеликим зсувом, видалити надлишки клею з поверхні, перевірити за рівнем і з'єднати максимально щільно з сусідніми листами, не допускаючи зазорів більше 2-х мм. При великих зазорах потрібно заповнити місця стиків відрізками утеплювача і монтажною піною. Загальний принцип монтажу листів – знизу вгору, починаючи від цокольного профілю. Наступний ряд укладається з перев'язкою вертикальних стиків – зміщенням на 200 мм.

принцип монтажу листів – знизу вгору картинка

Крок 4. Кріплення утеплювача. Після укладання листів необхідно дати матеріалу висохнути (3 дні) і зафіксувати дюбелями: просвердлити отвір, вставити дюбель, забити гумовим молотком або ввернути штифт.

Кріплення утеплювача фото

Крок 5. Армування. Спочатку необхідно створити гідрозахисний армослой: укласти сіткові шари для посилення конструкції і проклеїти кути прорізів.

Армування фото

Потім встановити перфоровані куточки на укоси, кути, виступаючі елементи і створити основний армуючий шар: нанести на поверхню клейовий розчин, укласти сітку, розгладити і нанести другий шар.

встановити перфоровані куточки на укоси фото

На наступний день фасад необхідно прошліфувати, через три дні – обробити грунтовкою і нанести оздоблювальний матеріал за технологією виробника. Результатом якісного утеплення буде теплий, затишний і красивий будинок.



Похожие предложения
Дата добавления: 14-06-2017, 15:43
Статьи по теме
Як приготувати цементний розчин для вимощення - пропорції
Цементний розчин — основний в'яжучий матеріал у будівництві. Його використовують для...
Применение биогумуса для удобрения почвы и подкормки растений
Полноценный рост и развитие растений зависят от многих факторов, среди которых...
Поклейка флізелінових шпалер: відео - як наклеїти на стелю
Поклейка флізелінових шпалер - відео і фото, мабуть, саме цей запит можна вважати...
Генеральне прибирання квартири: детальний алгоритм проведення
Всім господаркам рано чи пізно доводиться стикатися з таким поняттям, як генеральне...
Как утеплить пол на балконе
Чтобы присоединить балкон к основным квадратным метрам квартиры, сделать из него...
Алюмінієві стелі: види та особливості монтажу
Оздоблення стелі Алюмінієві стелі – вдалий винахід виробників підвісних конструкцій:...
Утеплення фундаменту приватного будинку піноплекс: інструкція з монтажу своїми руками, відео і фото
Якщо раніше утеплення фундаменту не вважалося обов'язковою частиною будівництва, то з...
Каланхое: правильний догляд за рослиною в домашніх умовах
Квітка каланхое (бриофиллум) дивний, фото цієї рослини вражає своєю незвичайною красою....
Альпійська гірка своїми руками: рекомендації
Ландшафтний дизайн Альпійська гірка – модний тренд ландшафтного дизайну, який пожвавить...