Утеплення фасаду пінопластом – найпопулярніша технологія теплоізоляції огороджувальної конструкції легким, недорогим і зручним в роботі матеріалом. Головна перевага утеплювача – простий монтаж без використання спеціальних механізмів. Тому тим, хто вирішив перетворити звичайний будинок у енергоефективний, досить вивчити нюанси монтажу і виконати утеплення своїми руками.
Пінопласт – універсальний матеріал, який дозволяє значно підвищити теплоізоляційні властивості несучої конструкції, продовжити термін безремонтної експлуатації фасаду і значно заощадити на опаленні і кондиціонуванні будинку. Головне при виборі матеріалу – акуратно дотримуватися технологію монтажу і правильно розрахувати нульову точку, щоб уникнути появи вогкості і неприємного запаху у внутрішніх приміщеннях.
Сучасні технології утеплення несучої конструкції об'єднує одна особливість – всі способи скорочення тепловтрат засновані на створення багатошарової конструкції з різних матеріалів, які формують термічну оболонку стіни.
При виборі пінопласту основними складовими «листкового пирога» є утеплювач, армасітка і обробний матеріал: натуральний камінь, цегла, декоративна штукатурка, сайдинг.
Загальні принципи вибору матеріалів:
Пам'ятаєте! Для утеплення фасаду обов'язково вибрати профільний пінопласт з низькою теплопровідністю. Інші вироби використовувати для зовнішніх робіт не рекомендується.
Оптимальна товщина листів для теплоізоляції житлового будинку становить 25-45 мм. Якщо планується утеплення промислових об'єктів, то потрібно матеріал товщиною від 60-ти мм.
Правильний монтаж з дотриманням технології – запорука тривалого терміну служби теплоізоляційного шару. При грамотному утепленні огороджувальної конструкції утеплювач прослужить 40 років без додаткових витрат на ремонт. Порядок робіт:
Крок 1. Підготовка підстави. Поверхню стіни ретельно очистити від сміття, видалити плями жирних речовин, іржі, масла, грибка, цвілі і звільнити від виступаючих елементів: зливні жолоби, решітки вентиляції, прилади освітлення, блоки кондиціонера. Напливи бетону видаляються зубилом, а локальні западини заповнюються шматками стінового утеплювача. Останній етап підготовки – грунтовка поверхні.
Зверніть увагу! Якщо нерівність підстави перевищує 15 мм, то потрібно загрунтувати поверхню і вирівняти штукатуркою!
Крок 2. Кріплення профілів. Спочатку необхідно визначити нижню точку площини, потім перенести розмітку на всі кути і з'єднати шнуром – відзначити стартову лінію. Монтаж цокольного профілю виконується по розмітці, а стартова планка кріпиться за допомогою дюбелів.
Крок 3. Монтаж пінопласту. Перед укладанням листів необхідно приготувати склад з інструкції виробника. Спосіб нанесення клею на утеплювач залежить від перепаду площині:
Після нанесення клею плитку потрібно притиснути до стіни з невеликим зсувом, видалити надлишки клею з поверхні, перевірити за рівнем і з'єднати максимально щільно з сусідніми листами, не допускаючи зазорів більше 2-х мм. При великих зазорах потрібно заповнити місця стиків відрізками утеплювача і монтажною піною. Загальний принцип монтажу листів – знизу вгору, починаючи від цокольного профілю. Наступний ряд укладається з перев'язкою вертикальних стиків – зміщенням на 200 мм.
Крок 4. Кріплення утеплювача. Після укладання листів необхідно дати матеріалу висохнути (3 дні) і зафіксувати дюбелями: просвердлити отвір, вставити дюбель, забити гумовим молотком або ввернути штифт.
Крок 5. Армування. Спочатку необхідно створити гідрозахисний армослой: укласти сіткові шари для посилення конструкції і проклеїти кути прорізів.
Потім встановити перфоровані куточки на укоси, кути, виступаючі елементи і створити основний армуючий шар: нанести на поверхню клейовий розчин, укласти сітку, розгладити і нанести другий шар.
На наступний день фасад необхідно прошліфувати, через три дні – обробити грунтовкою і нанести оздоблювальний матеріал за технологією виробника. Результатом якісного утеплення буде теплий, затишний і красивий будинок.