Досить оригінальним способом обробки є рідкі шпалери. Цей вид оздоблювальних матеріалів дуже зручний у використанні: він легко наноситься, приховує всі нерівності підстави, не вимагає використання клею і виключає всі труднощі з підгонкою полотен. Отже, рідкі шпалери: технологія нанесення – відео, поради і фото, все це сьогодні в нашій статті.
Що ж таке рідкі шпалери? Це спеціальний склад, який наноситься на стіну за допомогою валика і, застигаючи, перетворюється на справжнє шпалерне покриття з шорсткою фактурною поверхнею, приємною на дотик.
Замість рулону, ви купуєте пакет з сухою сумішшю, виготовленої з бавовняних або целюлозних волокон, фарбників і клейового складу.
Досить розбавити вміст пакета водою і можна приступати до процесу поклейки шпалер.
Такі склади мають високий рівень зчеплення з обклеюваної поверхнею, що допускає їх використання навіть в приміщеннях з нерівними стінами, дефектами і тріщинами.
Ремонт пошкоджених ділянок проводиться досить легко: варто лише зняти покриття, змішати з водою, додати свіжого наповнювача і нанести шпателем. Після висихання місце не буде відрізнятися від нанесених раніше шпалер.
Різноманітність кольорів
Даний обробний матеріал добре заповнює щілини і приховує тріщини поверхні, володіє високою еластичністю і не всідається, на відміну від класичних рулонних покриттів.
Крім того, він дозволяє досить легко проводити ремонт окремих ділянок.
Переваги:
На жаль, у цього матеріалу є істотний недолік - він легко змивається водою. З одного боку, це перевага при видаленні старого шару зі стіни, а ось при повсякденному використанні це може стати вагомим аргументом для відмови від такої обробки.
Для захисту від зовнішніх впливів краще всього покрити шар рідких шпалер безбарвним лаком, це дозволить надовго зберегти зовнішній вигляд, а також дасть можливість використання вологою ганчіркою.
Інтер'єр спальні
Наклейка рідких шпалер може легко замінити поширені паперові або вінілові полотна.
При використанні на кухні рекомендуємо покрити поверхню захисним лаком, щоб продовжити термін служби.
Колірна гамма досить різноманітна: від білосніжних до яскравих відтінків. За допомогою такої обробки можна зробити цікавий малюнок на стіні дитячої або кухні.
Нанесення маси на стіну
В першу чергу, підготуйте інструменти і матеріали:
Підготовка стін кардинально не відрізняється від підготовчих робіт перед наклеюванням рулонних матеріалів.
В першу чергу, видаліть з поверхні старий шар обробки і очистити її від пилу та сміття.
Шпаклюємо, прибираємо тріщини, вирівнюємо стіни і грунтуємо поверхню. Використовуйте алкідні грунтовки і масляні шпаклівки, це забезпечить найкращу якість обклеювання стін.
Приготуванням суміші займаємося заздалегідь. У ємність висипаємо вміст пакета і заливаємо теплою водою. Склад повинен настоятися протягом 15 хвилин до повної готовності.
Обробка кухні
Наносимо на стіну невелику кількість суміші і розгортаємо її валиком в різні сторони. Слідкуйте, щоб між «шматками» покриття не було порожнеч або тріщин.
Валик-накатка використовується для створення оригінального малюнка.
Зверніть увагу! Якщо вам не сподобався отриманий результат, ви сміливо можете переклеїти частина суміші повторно. Нанесення шару рідких шпалер може повторюватися до 3 разів.
Після завершення процедури «обклеювання стіни дочекайтеся повного висихання складу. В залежності від марки і виробника, а також рівня вологості і температури в кімнаті це може зайняти 2-3 доби.
Після висихання суміші можна покрити її безбарвним лаком для захисту від механічних пошкоджень.
Малюнок рідкими шпалерами
Послідовність створення малюнка:
техніка Нанесення пензлем
Для збереження обробки в належному як вам досить лише вчасно пилососити шпалерний шар і зрідка протирати поверхню вологою ганчіркою (якщо нанесена лакова захист).
При пошкодженні ділянки можна відремонтувати його, знявши з стіни частину зіпсованого покриття та змішавши її з водою. Додавши трохи нової суміші, нанесіть склад заново.
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною.
Ось так проста і нехитра поклейка рідких шпалер – відео у нашій статті допоможе вам розібратися в тонкощах процесу. Бажаємо удачі в майбутньому ремонті і сподіваємося, що такий матеріал, як рідкі шпалери, дозволить вам створити по-справжньому унікальний інтер'єр вашої квартири.