Поклейка шпалер – один з найбільш відповідальних етапів у процесі проведення ремонту.
У даній статті ми розкриємо деякі секрети правильної поклейки шпалер: як підготувати стіну, вибрати шпалери та клей, а також виконати обклеювання важкодоступних місць.
Обробка і поклейка шпалер – процес, який вимагає ретельної підготовки і не терпить поспіху. В першу чергу, необхідно приготувати інструменти, вибрати клейовий розчин і марку полотен, ну і, звичайно ж, підготувати поверхні, які збираєтеся обклеювати. Про це ми і поговоримо докладніше.
Спочатку проводиться видалення старого шару оздоблення стін. Щоб полегшити завдання, змочіть поверхню і почекайте 20-30 хвилин. Якщо полотна відійшли зверху, налийте води всередину і почекайте. Металеві скребки допоможуть впоратися зі зняттям папери.
Грунтовка стін
Після видалення всіх верств слід ретельно промити поверхню кистю, змоченою в теплій воді.
Пройшовшись широким шпателем по поверхні і знявши шар побілки або штукатурки, закріплюйте прохід пензлем, одержуючи чисту поверхню без пилу і нашарувань.
У разі демонтажу вінілових шпалер очищення проходить у два етапи: спочатку знімається вініловий шар, потім – паперовий, використовуючи вищеописані інструкції.
Для очищення стелі можна використовувати губку на довгій палиці.
Чим обробити стіни перед обклеюванням шпалер, щоб нові полотна трималися міцно? Можна покрити стіну розчином хлорного вапна – саме вдале рішення в боротьбі з цвіллю. Для приготування суміші на літр води додайте 200 грам хлорного вапна.
Також можна обробити стіну фунгіцидом. При поклейці флізелінових шпалер бажано використовувати клей, який має у своєму складі фунгіцид.
Наклейка полотен на стелю
Подальша обробка стін перед наклеюванням полотен – вирівнювання. Огляньте поверхні на наявність дефектів. Часто стіни потребують шпаклюванні тріщин і видалення нерівностей.
Можна утеплити стіну листами пінопласту, який також допоможе їх вирівняти.
Якщо на стінах прибиті листи гіпсокартону, перевірте, чи не виступають капелюшки цвяхів. Якщо не зафарбувати їх фарбою, згодом вони можуть заіржавіти.
Грунтування – останній підготовчий етап. Грунтують штукатурку, гіпс, а також гіпсокартон.
Грунтовка скріплює дрібні частинки на поверхні, щоб вони не пошкодили з'єднання клею зі стіною, а також захищає від грибка. Після грунтовки чекаємо повного висихання поверхні.
Перевірити готовність стіни можна досить легко – наклейте шматок клейкої стрічки на поверхню і почекайте. Якщо виступить конденсат, що ще не час.
Зверніть увагу! Замість грунтовальной суміші, можна використовувати сильно розведений розчин шпалерного клею.
Перед тим як поклеїти шпалери можна покрити стіни папером. Це дозволить згладити невеликі нерівності поверхні, а також захистити шар шпалер від дії лугів.
Існує навіть спеціальна папір, однак ви завжди можете скористатися старими газетами. Таку папір намазують клеєм, чекають повної просочення і клеять внапусток. Залишається лише розгладити її щіткою для видалення нерівностей. Після висихання (а це приблизно на добу) і зашкуріванія поверхні можна приступати до поклейке.
Пам'ятаєте, чим щільніше і важче полотна, тим густіше повинен бути клей.
В холодну воду висипте суху масу і ретельно перемішайте. Зачекайте 5 хвилин, розмішайте ще раз – і клей готовий до роботи.
Намазування полотна клеєм
Спочатку заміряйте стіни, накресліть схему розміщення прямо на стіні простим олівцем.
Переконайтеся, що ви купили однакові рулони і можете починати поклейку. Відмотуйте таку смугу, яка довший необхідної на 5 см – це запас на висихання і «стягування» полотен.
Наносити клей на полотно починаючи з середини і рухаючись до країв. Звертайте особливу увагу на крайки, їх потрібно ретельно промазати, не допустивши при цьому попадання клею на лицьову сторону.
Наклеюйте смугу зверху вниз, розгладжуючи від центру та уникаючи утворення бульбашок. Після того як всі полотна будуть наклеєні, чекайте висихання і слідкуйте за відсутністю протягів в кімнаті.
Після завершення поклейки зайві частини акуратно подрежьте ножем.
Ось ви і навчилися виконувати таку процедуру, як поклейка шпалер, ремонт тепер буде не так страшний. Удачи з оформленням інтер'єру вашої квартири!
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.