» » Як недорого зробити вольєр для собаки своїми руками: матеріали, основні вимоги, етапи робіт, фото і відео

Як недорого зробити вольєр для собаки своїми руками: матеріали, основні вимоги, етапи робіт, фото і відео



В приватних і заміських будинках власники, як правило, заводять собаку, що виконує роль охоронця. Але собака – це насамперед друг, тому люблячі господарі піклуються про неї і намагаються створити комфортні умови.

Щоб тварина добре себе почувало, рекомендується побудувати для нього вольєр. Можна побудувати його самостійно або придбати готову конструкцію.

Вольєр будується, якщо тварині необхідно створити умови для захисту від негоди. Будка для собаки не може створити комфортних умов, в ній досить тісно.

Тент не врятує собаку від пронизливого вітру. Тому перед власниками собаки стоїть завдання – побудувати притулок, здатне дати їй достатню свободу і уберегти тварину від снігу, дощу і вітру.

Види вольєрів

Майданчики для утримання собак класифікуються за різними ознаками: в залежності від її розмірів і матеріалу, з якого вони виконані.

Розміри, в свою чергу, залежать від параметрів домашнього улюбленця (собаки бувають великі, середні та малі). Тому збираючись будувати загін, слід знати, як правильно розрахувати його площу.

Керуються при цьому розміром холки собак:

  • при висоті до 50 мм площа споруди повинна бути 6 кв. м;
  • якщо висота в холці собаки становить від 50 до 65 см – вольєр необхідно будувати площею 8 кв. м;
  • при висоті в холці більше 65 см – площа конструкції складає близько 10 кв. м.

Висоту загороди розраховують, враховуючи зростання собаки. Коли собака встає на лапи, вона не повинна своєю головою зачіпати дах.

Особливості змісту у вольєрі

Для того, щоб домашній вихованець відчував себе добре і не хворів, його господарі в першу чергу думають про те, що собаці для її життєдіяльності потрібен простір. Також дуже важливо, щоб тварина отримувало достатню кількість світла.

У вольєрі собаці ставлять будку. За своїми розмірами вона повинна відповідати параметрами тваринного. На двері будки можна зробити навіс з теплого матеріалу, що вбереже вихованця від застуди. Для цього добре підійде повсть. Вольєр слід утримувати в чистоті.

Собака має потребу в спілкуванні, тому обов'язково потрібно виділити час для того, щоб приділити їй свою увагу. Якщо цього не робити, ваш вихованець виросте полохливим або ж навпаки, буде проявляти агресію.

Періодично собака потребує в выгуливании. Це необхідно для її фізичного розвитку.

Вольєрне утримання собак має свої незаперечні переваги. Грамотно і правильно створені умови для домашнього вихованця допоможуть йому вирости витривалим і не створять проблем, пов'язаних із захворюванням суглобів. Обов'язково потрібно пам'ятати про раціональному харчуванні і не допустити у собаки ожиріння.

Як привчити собаку до вольєра

привчити Собаки досить легко навчаються розуміти команди свого господаря. Не так складно привчити їх і до вольєра.

Кінологи рекомендують дотримуватися деяких порад:

  • На території вольєра недалеко від входу в нього слід покласти ласощі. Собака повинна сама зайти і взяти його. Примушувати і насильно тягнути тварина не рекомендується. Після того, як пройде перший страх і невпевненість пес все-таки зважиться і підійде до приготованого для нього ласощів. Таку вправу потрібно повторювати до тих пір, поки собака не буде спокійно заходити у вольєр;
  • Після цього можна сміливо ставити в вольєрі годівницю. Спочатку можна поставити її біля входу, поступово відсуваючи до того місця, де ви запланували її встановити. Собака звикне дуже швидко, так як годівниця буде викликати у неї приємні асоціації;
  • Вчіть собаку командам. Наприклад, це може бути: «У вольєр!», «Місце» або ж якісь інші команди. Хваліть свого вихованця за правильно виконану команду;
  • Коли тварина звикне до вольєра і зможе перебувати в ньому деякий час, слід закрити двері і дати зрозуміти йому, що він повинен там перебувати. Можна погладити собаку або попсувати її по холці, пригостивши ласощами. Якщо пес висловлює невдоволення: бурчить, скиглить, гавкає – це означає, що зарано залишати його на тривалий час. Не завжди слід потурати вихованцеві, так як він може зрозуміти, що певні дії можуть змусити господаря відкрити дверцята;
  • У вольєр собаці можна покласти іграшки, кісточки. Для неї це буде свого роду розвага.

Вибір місця

Перед будівництвом вольєра потрібно вибрати на наявному ділянці місце для нього. Воно не повинно бути розташоване в кінці ділянки (за будинком).

В цьому випадку собака не зможе спостерігати за тим, що відбувається біля будинку, вона буде нервувати і вести себе неспокійно. Не рекомендується ставити вольєр поблизу паркану.

що Проходять люди можуть доставити тварині занепокоєння. Фахівці вважають, що оптимальним варіантом для розміщення вольєра буде місце, розташоване на невеликій відстані від воріт і збоку доріжок, що ведуть до будинку.

Проект і креслення

Як і будь-яку конструкцію, будівництво вольєра потрібно починати зі схеми. Спочатку її слід накреслити на папері і помітити, що там має бути, а саме:

  • місце для прогулянки (поміст);
  • будка для сну;
  • годувальниця.

Схематично це можна зобразити так:

проект вольєра

Зверніть увагу!Жодна з сторін у загоні не повинна бути менше двох метрів. Також слід передбачити площу для майбутніх щенят собаки жіночої статі.

Матеріали та інструменти

мат і інстр В якості матеріалів та інструментів для вольєра використовують:

  • деревину;
  • метал;
  • поєднання обох матеріалів;
  • болти, гвинти саморізи.

Конструкція вольєрів буває найрізноманітніша. Розглянемо одну з них. Це буде капітальна будова, що має фундамент і дах, розраховане на тривалу експлуатацію.

Перерахуємо матеріали, необхідні для будівництва:

  • будівельний розчин (цемент +пісок);
  • будь-які дошки;
  • пруток, профіль, куточок з металу;
  • швелер (металева балка у вигляді літери «П»);
  • труба з профілю;
  • будь-які покрівельні матеріали.

Їх кількість залежить від того, якого розмір планується будувати майданчик.

Етапи будівництва вольєра

Закладка фундаменту

Для будівництва фундаменту, необхідно виконати наступні дії:

  • По всій площі вольєра риється траншея глибиною до півметра, довжина і ширина траншеї залежить від обраних розмірів споруди;
  • За периметром робиться опалубка, висотою 20 см;
  • В траншею насипають невеликий шар гравію і заливають його будівельним цементним розчином (до рівня землі) по всій площі траншеї.

Після висихання цементу на нього укладають гідроізоляційний матеріал. Він може бути будь-яким, наприклад, звичайний руберойд. Це обереже конструкцію від утворення корозії і грибка.

Радимо! При зведенні фундаменту слід враховувати навантаження споруди на грунт. Вольєри, найчастіше, бувають невеликими і легкими, тому витрачати на зведення підстави багато сил і коштів недоцільно.

Як зробити підлогу

Розглянемо основні етапи будівництва підлоги у вольєрі:

  • Швелера укладають на фундамент і за допомогою зварювання з'єднують їх в прямокутну конструкцію;
  • Всередину утворився прямокутника укладають дошки та їх обробляють антисептичним засобом;
  • На дошки стелять гідроізоляцію (руберойд). Зверху його посипають тонким шаром гравію;
  • Після цього на гравій заливається бетонний розчин. Він повинен трохи підсохнути (відсотків на 50) після чого на нього укладають дерев'яні лаги, злегка заглиблюючи їх у цемент. Час застигання цементного розчину залежить від погодних умов, марки цементу, площі загороди;
  • Для укладання підлогового покриття, зазвичай, використовуються дошки. Кріпити їх слід за допомогою саморізів. Не використовуйте для цих цілей цвяхи! Вони можуть травмувати тварину.

Решту зазор між землею і підлогою (на цю висоту був піднятий фундамент) дасть можливість повітрю вільно переміщатися, запобігаючи тим самим проникнення вологи. Навіть якщо це відбудеться, волога швидко випарується.

Рекомендація! При укладанні підлоги необхідно його злегка нахилити (в районі двох градусів) на стороні дверей. Так буде значно легше робити прибирання.

Зведення стін

Деякі люди при зведенні стін використовують сітку-рабицю (про те, як зробити паркан із сітки-рабиця, читайте тут). Фахівці не рекомендують застосовувати її, так як вона швидко прийде в непридатність.

Крім того, що сітка може розтягуватися і рватися, на тілі тварини можуть з'явитися рани. Тому для зведення стін рекомендується використовувати наступні матеріали:

  • Труби з профілю – відмінний варіант для стін. По кутах каркаса з'єднують їх з швелерами з допомогою зварювання. (Замість зварювання кріплення можна здійснити за допомогою болтів);
  • Далі за допомогою рівня на висоті 10 см прокладається металевий пруток (роблять це від одного кута до іншого);
  • До металевого прутку кріплять вертикальні прутки. Враховуючи розміру вихованця, між прутками залишають відстань до 10 см. Не забудьте залишити отвір для дверей.

Після цього можна обшивати стіни будь-яким будівельним матеріалом (фанерою, цеглою та ін). Обшивку всередині рекомендується здійснювати з натуральної деревини. Стіни утеплюють за допомогою пінопласту або мінеральної вати.

Будівництво даху

Щоб на даху не затримувалася волога, її роблять односхилим з маленьким ухилом:

  • По периметру вольєра на каркас споруди кріплять трубу з профілю або куточок;
  • Швелер допоможе посилити конструкцію. Його встановлюють в центрі конструкції і укладають від однієї бічної стіни до іншої;
  • Після цього дошки кріплять до профільної труби. Їх товщина не повинна бути менше 5 сантиметрів;
  • Зверху дошки покривають покрівельним матеріалом (шифером чи профільованим листом).

Установка годівниці і будки

годівниця і будка На передній стіні (решітці) потрібно передбачити віконце для годівниці. Його розміри роблять такими, щоб їжу собаці було зручно подати.

Закривається і відкривається вікно з допомогою поворотного механізму. Як тільки ємності з їжею і водою поставлені у вольєр, вікно закривають.

Будку роблять переносний або стаціонарною. При першому варіанті будується окрема конструкція. Розмір її повинен бути зіставлений з габаритами собаки.

Для великих тварин оптимальні розміри (в метрах): 1х1,4х1, для тварин поменше, можна обмежитися розміром 0,7х1х0,7. Але в будь-якому випадку слід враховувати ширину грудей собаки і додати до нього близько 10 сантиметрів.

Для зведення будиночка використовуються дошки товщиною не менше 25 см і брус 4х4 см. Каркас роблять з бруса і зміцнюють його поперечними і вертикальними ребрами жорсткості (тобто додатково підсилюють конструкцію брусками, щоб вона змогла витримувати навантаження і стала більш міцною).

Після цього робиться дно, і потім починають обшивати стіни, залишаючи лаз. Дах також покривають дошками. Добре, якщо вона буде знімною. Це дасть можливість добре провітрювати будку. Для кріплення дощок і брусків використовують саморізи.

Для стаціонарної будки відгороджують частину загороди, не забуваючи залишити вхід. Іноді в будиночку тварини роблять віконце і додатково утеплюють стіни.

Маленькі собачки у вуличному вольєрі не потребують. Часто вони живуть в будинку зі своїми господарями. Іноді для них роблять невеликий роз'ємний вольєр з сітки. Всередині його обладнають постіллю, іграшками і ставлять посуд для їжі. Висота такої споруди приблизно півметра.

%D0%B2%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B59Можливо Вас зацікавлять статті про особливості утримання курей. Про те, як побудувати курник, читайте тут.

А в цій статті міститься корисна інформація про правильному утриманні курей-несучок.

Де купити готовий вольєр

У продажу є готові вольєри для тварин. Їх конструкції розраховані на собачок різних розмірів. Є загони, призначені для установки на вулиці і в будинку.

Ціни на них можуть сильно варіюватися, так як вони залежать від ряду факторів: матеріалу, розмірів, використовуваних технологій, виробника.

Вартість вольєрів коливається в межах від 3000 до 60000 рублів і вище.

Про те, як зробити вольєр своїми руками, дивіться в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 23-05-2017, 10:36
Статьи по теме
Сортові характеристики і особливості вишні Тургенівська
Свою популярність серед садівників середньої смуги Росії вишня Тургенівська отримала...
Амброзія - фото рослини і чим воно небезпечне
На кожному дачній і садовій ділянці можна зустріти бур'яни, які приносять шкоду своїм...
Креслення стільця зі спинкою з розмірами - як зробити своїми руками
Красивий і елегантний стілець зі спинкою – краща прикраса для домашнього інтер'єру,...
Акумулятор для шуруповерта: вироби з ефектом пам'яті і інші, як відновити відео і фото
Якщо ви любитель зимової риболовлі, хороший шуруповерт з нікель-кадмієвий акумулятор...
Опис сорти ранньої черешні Валерій Чкалов: вибір саджанців та правила посадки
Багато хто з нетерпінням чекають літа, щоб насолодитися улюбленими ягода і фруктами....
Як обшити ванну гіпсокартоном: відео-інструкція по обшивці своїми руками, можна обшивати стіни, ціна, фото
Багато хто з нас хоча б раз у житті займався ремонтом ванної кімнати, замислювався, чи...
Види карнизів для штор - вибираємо і встановлюємо
Ремонт стін Карниз в сучасному інтер'єрі є не тільки оригінальним тримачем для штор –...
Як зробити підвісну стелю з панелей: інструкція
Оздоблення стелі Пластикові панелі – популярний оздоблювальний матеріал зі спектром...
Яку духовку краще вибрати: газову або електричну?
Хороший духову шафу - це гордість господині, заставу смачних страв і м'якою випічки....