Найбільш поширені розміри мозаїчного модуля:
Такі плитки використовуються для облицювання (часткової, повної або у вигляді панно) стель, підлог, стін, подіумів в басейні, а також його чаші і бортиків. Основна відмінність мозаїчної плитки від звичайного аналога укладено в її основі.
Мозаїка підходить для облицювання криволінійних поверхонь.
Воно гнучке. Тому дозволяє укладати таке покриття на круглі, напівкруглі, криволінійних і фігурних поверхнях.
Мозаїка з оніксу — дорогий, красивий і елітний облицювальний матеріал.
Плитка-мозаїка проводиться з безлічі щільних материалов:
Скляна мозаїка майже не поглинає воду.
Найбільше поширення одержали два останніх матеріалу. Скляна мозаїка проводиться з розплаву кремнієвого піску і різноманітних оксидних пігментів.
Гідності скляної мозаїки:
Мозаїчні панно прикрасять ваш басейн і зроблять його унікальним.
Серед провідних виробників мозаїки є і російська компанія — це Kerama Marazzi.
Кращі компанії-виробники мозаїки для облицювання басейну:
Ціна мозаїчної плитки коливається, в залежності від матеріалу виготовлення та популярності виробника, від 2000 до 14000 крб. за квадратний метр.
З усіх видів керамічної плитки для оздоблення басейну найбільше підходить порцеляновий.
Кераміка застосовується в будівництві вже тисячі років. Але вона популярна і зараз.
Керамічна плитка в басейн наділена дещо іншим складом, ніж звичайний кахель для обробки стін. При її виготовленні застосовуються технології, що зменшують пористість і підвищують щільність матеріалу.
маленький коефіцієнт водопоглинання у деяких різновидів клінкеру (близько 3%) і «фарфорового» облицювання.
При виробництві так званої «фарфорового» плитки використовується польовий шпат, біла глина, кварц та каолін. Тобто практично ті ж компоненти, що і для виробництва цього порцеляни. Тому вона і отримала таку назву.
Щоб додати плитці потрібний колір, сировину додаються пігменти з металевих оксидів. Потім тісто з глини замішується, і з нього пресуються плитки. Робиться це за допомогою преса або видавлювання заготовок крізь екструдер.
Потім плитка обпалюється при температурі приблизно +1300°. В ході цього процесу всі компоненти матеріалу розплавляються і спікається один з одним.
Протиковзка поверхня порцелянової плитки.
Переваги, якими наділена «порцеляновий» плитка для басейну:
Клінкерна плитка дуже міцна, щільна і водостійка.
Думаючи, яка плитка краще для обробки басейну, зверніть увагу на клінкер. Плитка з нього практично не вбирає воду. Вона екологічно безпечна, а її поверхня — протиковзка.
Вперше клінкерну плитку стали використовувати в Нідерландах. Там нею спочатку мостили дороги, які в підсумку експлуатувалися надійно і довго.
Зараз завдяки відмінним характеристикам сфера використання клінкерної плитки значно розширилася. Наприклад, у клінкеру дуже низький рівень водопоглинання. Тому він може застосовуватись і як оздоблення для чаші басейну.
Клінкерна плитка — це натуральний матеріал. Проводиться вона з склоподібного шамоту та пластичної глини. Технологія її виготовлення така ж, що і для іншої керамічної плитки. Спочатку глиняне тісто екструдується або пресується. Потім заготовки обпікаються в печах при температурі приблизно +1400°.
Завдяки шамоту плитка з клінкеру наділена максимальною міцністю. Висока щільність дозволяє їй витримувати сильні навантаження, що виникають внаслідок тиску води і температурних перепадів.
Глазурований матеріал більш стійкий до вологи.
Я рекомендую вам використовувати для обробки басейну клінкерну плитку, покриту глазур'ю. У такого матеріалу коефіцієнт водопоглинання становить менше 3%.
Обпалюється така плитка при більш високій температурі. Приблизно при +1500°.
Потім вона покривається емалевою глазур'ю, яка проникає в пори нечисленні клінкеру і запечатує їх. Завдяки цьому вологостійкість матеріалу підвищується, а водопоглинання зменшується. Також відсутність пір не дає можливості розвиватися на плитці шкідливим мікроорганізмам.
Емалева глазур може бути самого різного кольору і тону. Тому покрита нею клінкерна плитка надає широкі можливості для дизайну басейну.
Плитка для оздоблення басейнів відрізняється за формою, розмірами, кольором, матеріалом виробництва і характеристиками. Враховуйте це, вибираючи облицювальний матеріал.
Не забувайте про поділ плитки на класи з антиковзаючим властивостями. Від цього залежатиме безпека людей, що купаються в басейні.
Покриття для басейнів нерідко проводиться в колекціях і комплектах. Вони складаються з декількох видів плиток окремого призначення.
Фонова мозаїка заповнює основне поле обробки.
Мозаїчний фриз, службовець декоративним елементом облицювання.
Фасонна плитка потрібна для обробки конструктивних елементів басейну.
Без фасонної плитки важко робити облицювання, бо доводиться підганяти під необхідні розміри стандартної фонову плитку. Це призводить до перевитрати матеріалу і підвищення фінансових витрат.
Краю всіх елементів басейну з різними рівнями, розташованих у воді, краще облицювати контрастною за кольором плиткою. Так їх можна буде легше розрізнити при купанні.
Компанія Agrob-Buchtal робить клінкерну плитку популярну в Росії.
Кращі виробники «фарфорового» та клінкерної плитки для облицювання басейнів:
Вартість плитки може становити 1200-4000 рублів за квадратний метр.
Приклад грамотного вибору і монтажу облицювальної матеріалу.
Великогабаритна плитка непридатна для басейну.
Коли укладання плитки в басейні відбувається впритул, вона через деякий час покривається дрібними тріщинами. У них починають розмножуватися шкідливі мікроорганізми.
Мозаїку краще укладати в закритому басейні.
Керамічна плитка для басейну більш стійка до температурних перепадів. Тут вам доведеться кожні три-чотири сезону знову герметизувати шви між плитками.
Принцип укладання плитки на дні чаші басейну.
Обробку починайте з ряду біля стінки, потім монтуйте ряд, перпендикулярний йому. Він покаже напрямок для наступних рядів.
Для укладання облицювання вибирайте спеціальний клей для басейнів.
При укладанні плитки грамотно підберіть склеювальний розчин. Клей для кахлю в басейні повинен:
Я рекомендую вам використовувати клей з добавкою латексу. Він надає розчину водостійкість і робить приклеювання плитки максимально надійним.
Пам'ятайте, що лише при правильному виборі клею покриття в басейні буде довговічним і безпечним для людей, що купаються.
Для плитки я раджу вам придбати клей з адгезійною здатністю від 1 мегапаскаля і вище. Для мозаїчної облицювання оптимальне рішення — вибрати склад, що має адгезійну здатність від 2,5 мегапаскалей.
Інструкція виробників попереджає, що для правильного нанесення клею слід використовувати зубчастий шпатель. Його ширина повинна бути ідентичною розміром укладається кахлю.
Щоб кладка була акуратною, застосовуйте хрестики для швів.
Щоб шви між плитками були рівними, користуйтеся спеціальними хрестиками. Їх товщина повинна збігатися з обраним розміром швів.
Після укладання кахлю або мозаїки й повного висихання клею ви можете починати затірку швів фугою. Вона не тільки допоможе герметизувати шви, але і додасть покриття басейну охайний і естетичний зовнішній вигляд.
Шви покриття у водоймі треба затирати водостійкою затирочної сумішшю.
Для басейну необхідна фуга, призначена для використання у вологих приміщеннях. Така затирка максимально вологостійка.
Фуга може:
Плитка для басейну повинна бути щільною і вологостійкої. Вкрай бажано, щоб у неї були невеликі розміри. Вибравши підходящий матеріал і дотримуючись рекомендацій, ви зможете облицювати свій басейн красивим і надійним покриттям. Подивіться відео в цій статті, в ньому ви знайдете ще багато цінних порад. Якщо у вас виникли запитання, задавайте їх у коментарях.