» » Як зробити водоспад на дачі своїми руками: матеріали, відео-інструкція, поради ландшафтних дизайнерів

Як зробити водоспад на дачі своїми руками: матеріали, відео-інструкція, поради ландшафтних дизайнерів



Фонтани, ставки, басейни і водоспади – це модний напрям в сучасному ландшафтному дизайні заміських ділянок.

Вода оживляє і перетворює сад, квітник або галявину перед будинком.

Тим більше та, яка збігає по камінню з висоти, дзюрчить і розлітається безліччю бризок.

В такому місці приємно відпочивати, ось чому штучні водойми так популярні сьогодні, особливо водоспади. Це не обов'язково має бути велика споруда. Міні-водоспад – відмінне рішення для невеликого дачного ділянки.

Види водоспадів

Існує досить велика кількість різновидів водоспадних конструкцій, розглянемо деякі з них:

  • Ставок з водоспадом. Конструкція і форма водоспаду прості. Необхідно біля берега ставка звести гірку з каменів, всередину яких укласти трубопровід або шланг, підключений до циркуляційного насосу. Насос через фільтри буде качати воду з водоймища і подавати її на водоспад. Найпростіша схема, але зручна і надійна. У продажу можна придбати заглибні насоси. Їх просто опускають на дно водойми, звідки вони і качають воду.
  • ставок

  • Водоспади для басейну або струмка. З струмком трохи складніше, адже у нього немає того об'єму води, який можна було б перекачувати на кам'яну гору. Тому рекомендується такий обсяг створити. Для цього струмок, пускають по штучному руслу, а недалеко від водоспаду в землю закопується ємність (металева або пластикова). В цій ємності і буде збиратися необхідну кількість води для водоспаду. Помпа (так по іншому називаю насос); встановлюється всередину закопаною ємності. Створюється так званий кругообіг води: вона циркулює від водоспаду по руслу струмка, надходить у ємність, звідки насос перекачує воду знову на водоспад. Все це приховано від очей, так що ландшафтний дизайн не постраждає.
  • струмок

  • Водоспади з каменів. Це все ті ж хвилясті вниз потоки води. Тут, як і у випадку з струмком, доведеться споруджувати збірну підземну ємність для водних запасів. Традиційна конструкція і форма – це альпійська гірка з водоспадом, споруджена за всіма дизайнерським і технічним канонами. Буде простіше і дешевше, якщо на дачній ділянці є височина. У цьому випадку кам'яний водоспад буде виглядати більш природно. Та й витрати на його спорудження будуть мінімальними.

альп гірка

Де можна розташувати водоспад на ділянці

Кілька порад про те, як практичніше і економічніше the декоративний водоспад на ділянці:

  • Якщо водоспад є частиною водойми, на березі ставка або басейну йому і місце.
  • Водоспад, як окремий елемент, краще всього виглядає на височині. Якщо на ділянці немає, тоді його можна спорудити у вигляді кам'яної гірки в будь-якому місці ділянки.
  • Але, власнику дачі доведеться враховувати ось які моменти:

  1. Помпа – це энергозависимый прилад, тому доведеться тягнути дроти (частіше всього під землею). Для цього знадобляться і самі проводи і захисний шланг для них. Чим далі відстань від точки підключення насоса, тим більше проводів знадобиться.
  2. Те ж саме стосується водопроводу. Адже заповнювати ставок або підземну ємність доведеться з водопровідної мережі. Заповнення проводиться один раз з періодичним доповненням.
  3. Оптимальне місце – подалі від будинку. Якщо це сад, то на відкритій від дерев галявині. Тут важливо, щоб водойма і водоспад не забруднювалися листям і гілочками, які падають з дерев. Чим менше сміття у воді, тим ефективніше і довше працює насос.

Матеріали для будівництва водоспаду

Необхідні для будівництва матеріали повністю залежать від вибору виду водоспаду.

Якщо обрана вами кам'яна гірка для водоспаду, то крім самих каменів потрібно насос, ємність для збору води, шланг або пластикова труба, дроти.

Обов'язково встановлюється розподільний щит, де будуть розташовуватися автомати на насос і на освітлення території навколо водоспаду.

Щит краще всього встановити недалеко від ставка, оптимальний варіант – біля паркану. Точно такий же щит можна встановити і для водяної схеми, якщо розмова ведеться про великому водоспаді з установкою потужного окремого насоса. В щит встановлюються фільтри, лічильник витрати води, відсікаючі вентилі (водяні крани).

Якщо ваш вибір припав на конструкцію водоспаду відкритим водоймою, то список будматеріалів виростає втричі. Для самого ставу вам будуть необхідні:

  • Пісок.
  • Гідроізоляційний матеріал.
  • Іноді бетонний розчин і армуючий металевий каркас.
  • Камені чи готова форма для виготовлення водоспаду.
  • Насос.

Риття котловану

Перше, що потрібно зробити — це вирити котлован для нашого майбутнього водоспаду. Порядок робіт наступний:

  • За обраній формі на виділеному під водоспад ділянці необхідно нанести контур. Для цього можна використовувати кілочки і мотузку.
  • Землю викопуємо з котловану лопатами, при цьому очищаємо її від коренів і рослин. Вона ще стане в нагоді.
  • Дно готового котловану засипається піском товщиною 10-15 см. Цей шар обов'язково трамбується. Пісок призначається для вирівнювання дна котловану. Зазвичай трамбування виробляють металевим катком невеликого розміру (в продажу вони є), можна використовувати колода, торцем якого потрібно простукувати піщаний шар. При трамбування пісок найкраще полити водою.

Гідроізоляція і бетонування

Саме від процесу гідроізоляції буде залежати, як довго водоспад і ставок прослужать на дачній ділянці.

Є кілька видів гідроізоляційних матеріалів, які сьогодні використовуються в будівництві штучних водойм.

Полімерні плівки, що застосовуються для гідроізоляції:

  1. Звичайна поліетиленова плівка товщиною не менше 0,2 мм. Не самий надійний варіант, хоча найдешевший. Таку плівку можна використовувати, якщо вода із ставка на зиму зливається. Навесні доведеться заново проводити ізоляцію.
  2. ПВХ плівка. Термін служби до 10 років. Це мембранний матеріал, який не боїться низьких температур і сонячних променів. Виробники пропонують одно - або багатошарові плівки, з армуючим каркасом і без нього.
  3. Плівка з бутилкаучуку. найнадійніший матеріал, який прослужить до 50 років. Ця плівка володіє підвищеною міцністю, бутилкаучук схожий за характеристиками з гумою, тільки тонше і має властивість розтягуватися і приймати потрібну форму.

Гідроізоляція з бетонуванням дна і стінок водоспаду. Для проведення цього виду робіт доведеться провести ряд будівельних операцій:

  • По-перше, весь котлован гидроизолируется поліетиленовою плівкою.
  • По-друге, бетон заливається металеву сітку, яку потрібно укласти на дно і залити бетоном. Діаметр прутів сітки повинен бути не менше 3 мм. Ця процедура необхідна для додання міцності бетонної конструкції.
  • В-третіх, спочатку бетонується дно ставка, а через добу його стінки. Стінки поверх шару гідроізоляції заливаються тонким шаром бетону. Заливку стін важливо проводити за один раз, не відкладаючи роботи на наступний день.
Зверніть увагу! Сохнути бетон повинен протягом 28 днів. Саме за цей термін він набирає свою марочну міцність. Марка бетону, підходить для відкритих водойм не нижче М350 з показником водонепроникності W8.

Гідроізоляція водойми без бетонування проводиться за наступною схемою:

  • Плівка застеляється всередину підготовленого котловану. Краї ізоляції повинні обов'язково виступати за береги ставка на півметра. Їх придавлюють камінням і грунтом.
  • Водойма заливається водою на третину від необхідного обсягу.
  • Тепер треба спуститися всередину і ногами пройтися по всій площі котловану, придавлюючи таким чином плівку до дна і берегів водойми.
  • Ставок повинен залишатися заповненим водою на третину мінімум добу. За цей час плівка ляже рівномірно по всій площі.
  • Водойма заповнюють водою повністю.

Є ще один варіант споруди водоспаду з ставком. Можна купити вже готову чашу для ставка, виготовлену із пластику:

  • Під розміри і форму чаші викопується котлован.
  • Далі в котлован опускається чаша.
  • З усіх боків її необхідно присипати піском, зміцнити і декорувати. Ніякої гідроізоляції і складних будівельних процесів.

Як зробити каскади і струменя для водоспаду

два варіанти споруди каскадів:

  1. Все зробити своїми руками, підключивши свою фантазію (наприклад, всі ті ж камені). Для цього доведеться вибрати невелику кількість каменів різних розмірів і форм (кількість залежить від розмірів самого водоспаду). Великі камені укладаються на бетонний розчин внизу, середні поверх великих також на розчин, і в самому верху водоспаду розташувати маленькі камені. При цьому в процесі кладки каменів необхідно відразу ж посередині гірки, між камінням прокладати шланг, який з'єднаний з насосом.
  2. Купити і встановити готову конструкцію водоспаду. Сьогодні можна придбати різні форми для виготовлення водоспадів. Це можуть бути глечики, скульптури, різної форми изливы. Изливы – це спеціальні форми, виготовлені з металу або пластику, які встановлюються у верхньому ярусі водоспаду. Саме по їх поверхнях вода спрямовується вниз і створює певну форму потоку.

Обсяг потоку води можна регулювати, використовуючи різні форми каскадів:

  • Якщо потрібен потужний потік води, який з напором розбивається про нижні камені, то необхідно у верхньому ярусі встановити кілька великих каменів ближче один до одного, і між ними пустити воду. При цьому відстань від нижнього (куди падає вода) до верхнього ярусу водоспаду (звідки починається вилив) має бути досить великою – не менше 1,5 м.
  • Якщо потрібен водоспад з декількох струменів, то у верхньому ярусі водоспаду камені доведеться розташовувати таким чином, щоб вони розділяли загальний потік на декілька рукавів.
  • Увага! Всі камені, які використовуються в декоруванні водоспаду, повинні в обов'язковому порядку укладатися тільки на бетонний розчин. При виборі самого каменю перевагу краще віддати пісковику.

    Де можна купити дачний водоспад або замовити його будівництво

    Придбати готовий водоспад сьогодні не проблема. Практично в будь-якому будівельному магазині вам запропонують кілька видів водоспадів, що відрізняються один від одного і розмірами, і формою. Не відстає в цьому плані і Інтернет.

    Існує велика кількість інтернет-магазинів, де можна ознайомитися з пропонованими моделями водоспадів, цінами і способами доставки. В Інтернеті можна знайти і компанії, які пропонують послуги по спорудженню водоспаду на вашій дачі.

    Ось деякі ціни:

  • Штучний водоспад з пластику з потоком води до 7500 літрів в годину і шириною виливу 30 см варто в межах 4400-5100 руб
  • Такий же водоспад з нержавіючої сталі 4650-5300 руб.
  • з пластику з підвищеними технічними характеристиками (не боїться сонячних променів і низьких температур), шириною виливу 50 см – ціна до 10000 руб.
  • Зробити водоспад на власній дачі своїми руками буде не дуже складно, якщо правильно підійти до організації проведення будівельних робіт. Вміння володіти будівельними інструментами, знання деяких нюансів споруди водоспаду, виконання вимог будівельних норм – ось три складові якості кінцевого результату.

    Докладну інструкцію про те, як зробити водоспад на дачі своїми руками, Ви зможете подивитися в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 17-05-2017, 16:06
Статьи по теме
Тумбы в ванную комнату - идеальное решение для малогабаритной квартиры
Многие люди, оборудуя свою ванную комнату, предпочитают не перегружать ее различной...
Парогенератор для лазні та сауни: вироби з пультом управління і інші, відео і фото
Бажаєте мати вдома справжню парну, але немає часу і навиків спорудити для неї...
Дверні петлі. Як вибрати дверні петлі
Двері і вікна Дверні петлі – це пристрої, за допомогою яких полотно кріпиться до...
Как украсить парадный вход и фасад дома
Многие люди обустраивая и украшая свой дом, забывают о переднем дворике, который...
Розведення кроликів як прибутковий бізнес: план і ідеї по організації справи, рентабельність та можливі ризики
Кролики – це дуже корисні тварини. Вони можуть давати дієтичне м'ясо, а також відмінний...
Що таке геотекстиль: основні види, технічні характеристики, застосування на дачі, розміри і ціни
Під терміном «геотекстиль» в минулому розумівся матеріал з натуральних волокон, які в...
Як побудувати гараж з двосхилим дахом своїми руками: конструкція, огляд матеріалів, креслення і розрахунки
Сучасний гараж – це місце безпечного зберігання автомобіля і зручна майстерня для його...
Вологостійкий ламінат для кухні та ванної кімнати: інструкція як вибрати, інструкція, відео і фото
Навіть таке покриття як ламінат, можна зробити стійким до вологи Вологостійкий ламінат...
Абрикоси: опис ранніх, середніх і пізніх сортів
Вибір сорту вирощуваної культури є досить складним періодом. Особливо це стосується...