» » Укладка плитки на дерев'яну підлогу: технологія

Укладка плитки на дерев'яну підлогу: технологія



Все про влаштування підлог

Дерев'яна підлога є красивим, але примхливим покриттям, вимагають постійного догляду. Облицювання дерев'яної підлоги плиткою – перевірений спосіб створити іншу, красиву і простий у догляді поверхню. Єдине, що потрібно пам'ятати тим, хто планує виконати облицювання самостійно, – експлуатаційні характеристики нового підлоги в основному залежать від якості підготовки основи. Тому важливо якісно підготувати поверхню і суворо дотримуватися технологію.

Керамічна плитка – не новий, але дуже популярний матеріал зі спектром позитивних характеристик: тривалий термін служби, висока міцність, вологостійкість, пожежна безпека, стійкість до зносу і негативних впливів. Облицювання кахлем дерев'яної підлоги є популярним рішенням, яке дозволить реалізувати одночасно два завдання: 1) спростити догляд за підлоговим покриттям; 2) створити міцний, рівний і надійний підлогу. Головне при облицюванні дерев'яної підлоги – ретельно підготувати підставу і дотримуватися технологію монтажу.

Технології укладання плитки на дерев'яну підлогу

Якісна підготовка підстави – запорука тривалого терміну служби статі!

Підготовка підстави – це комплекс робіт, спрямований на створення міцної поверхні, придатної до укладання важкого матеріалу, яким є керамічна плитка. Першим кроком підготовки підстави є обстеження дерев'яної підлоги – основного етапу робіт, від якого залежить обсяг заходів:

  1. Визначити тип дерев'яної підлоги – паркетна, дощата, ламінатна. Конструктивно всі дерев'яні підлоги складаються з декількох шарів, основними з них є:
    • фінішне покриття;
    • листи ОСП, ДСП або фанери (підкладка);
    • дошки чорнової підлоги, які закріплені на лагах;
    • основа підлоги – лаги деревини.
Схема дерев'яної підлоги

Зверніть увагу! Ретельне обстеження підстави – запорука якісної підготовки поверхні. Так, наприклад, якщо при візуальному огляді виявлено, що бетонне покриття, то обов'язково укласти гідроізоляцію. Якщо при огляді виявлена недостатня жорсткість статі, то необхідно компенсувати недолік – укласти два шари аркушів ГВЛ або ГКВЛ.

На цьому етапі необхідно оцінити стан лад і покриття – якщо пошкоджені конструктивні елементи, то потрібно виконати ремонт так, щоб досягти рівній і твердій поверхні.

  1. Наступний етап – обробка поверхні: видалити лакофарбове покриття одним із способів:
    • Механічним за допомогою електричних інструментів. Цей спосіб вважається найбільш нешкідливим та простим і полягає у шліфуванні поверхні з використанням наждачного паперу.
    • Тепловим за допомогою будівельного фена: нагріти поверхню до 300-600° С, щоб фарба від'єдналася від поверхні, і видалити покриття.
    • Хімічним з використанням спеціальних густих сумішей і розчинників. Перевага способу – фарба легко відходить від поверхні.
  1. Вирівнювання підстави – не обов'язковий етап підготовки, так як кахель відноситься до вирівнюючим матеріалів. Потрібно вирівнювати основу тільки при великих перепадах площині. Дощаті підлоги рекомендується додатково зміцнити укласти листи фанери або вологостійкого гіпсокартону, які будуть виконати функції вирівнюючого шару. (див. Як вирівняти дерев'яну підлогу)
Вирівнювання основи перед укладанням плитки фото

Якщо підлога в хорошому стані, то досить гідроізолювати стики із стіною за допомогою монтажної піни, обробити ДСП захисної просоченням (2 рази) і латексом, укласти малярську сітку і дати висохнути. В якості захисного просочення можна використовувати розігріту оліфу. Останній етап – кріплення малярної сітки до ДСП за допомогою саморізів і обробка сумішшю води, рідкого скла і крупного піску в пропорції 1/2/2. Після висихання складу можна приступати до укладання плитки.

Укладка керамічної плитки: основні етапи робіт

Облицювання кахлем дерев'яної підлоги виконується за традиційною технологією і складається з чотирьох основних етапів робіт:

  1. Розмітка поверхні – розділити всю площу на 4 однакових ділянки з точкою з'єднання в центрі кімнати: провести лінію від середини довгої стіни до протилежної, потім те ж повторити від середини короткої стіни.
  2. Підготовка клейового розчину – спеціального цементного клею: змішати суху суміш з водою і додати пластифікатори (10-15%). На цьому етапі важливо пам'ятати, що суміш сохне 2-4 години, і точно розрахувати потрібну кількість розчину. Для отримання однорідного складу рекомендується скористатися будівельним міксером.
Підготовка клейового розчину фото
  1. Укладання кахлю: нанести клейову суміш на невелику площу за допомогою зубчастого шпателя рівною смугою, починаючи з кута в центрі кімнати, розташувати хрестики і укласти плитку. Щоб плитка щільно прилягала до поверхні, рекомендується притиснути кахель і простукать гумовим молотком, а надлишки цементного клею одразу прибрати за допомогою ганчірки або дрантя. У процесі укладання кахлю обов'язково контролювати рівень плиток за допомогою правила або будівельного рівня.
Укладання кахлю фото
  1. Закладення швів виконується через 2-3 дні після укладання плиткового покриття: зволожити шви за допомогою кисті і заповнити зазори між плитками фугами або спеціальними затірки.

Укладка затерли виконується діагональними рухами за допомогою спеціального гумового шпателя. Після заповнення всіх швів, щілин необхідно видалити надлишки фуги, дати складу висохнути (20-30 хв), протерти плитку вологою ганчіркою – і красивий підлогу готовий до експлуатації!



Похожие предложения
Дата добавления: 20-06-2017, 17:07
Статьи по теме
Теплиця з віконних рам своїми руками: матеріали, конструкція, етапи робіт, креслення, відео-інструкція
Кмітливість і хазяйновитість дозволяють облаштувати дачну ділянку малими витратами....
МДФ плівка: чим приклеїти, кольору, що краще - фарбований або плівковий фасад, відео і фото
Вітаю шановні читачі цього блогу. В рамках курсу ремонту розповім про те, як...
Гідроізоляція фундаменту: рулонні, обмазувальні матеріали й інші варіанти, пристрій, відео і фото
чи Можна самому якісно захистити фундамент від вологи? Мій досвід показав, що можна...
Як встановити вхідні двері своїми руками: особливості та інструкції
Основним елементом, що забезпечує безпеку в будинку або квартирі, є вхідні двері. Саме...
Стельові плінтуси: інструкція як вибрати, ширина, висота і інші параметри, відео і фото
У даній статті я розповім про п'ять сучасних видах плінтусів. Це дозволить вам...
Ялівець в ландшафтному дизайні
Ландшафтний дизайн Одне з вічнозелених рослин, яке належить до роду кипарисових, є...
Красиві кухні: дизайн для венге, оформлення в італійському стилі та інших, відео і фото
Дизайн та оформлення кухні – зовсім не другорядні питання. І мова йде не тільки про...
Утеплення балкона своїми руками: які матеріали можна використовувати, схема, відео і фото
Цей матеріал повинен зацікавити усіх власників квартир, у яких є окремий балкон або...
Виды и преимущества штучного паркета
Если вы решились на покупку паркета, то мы рекомендуем вам остановиться на штучном...