Одне з вічнозелених рослин, яке належить до роду кипарисових, є ялівець. Згідно з деякими підрахунками, біологи нараховують близько сімдесяти його видів. При цьому він може мати різноманітні форми і забарвлення, що робить його прекрасним декоративним елементом в будь-якому ландшафтному дизайні. Розглянемо, у яких стилях ландшафтного дизайну можна використовувати ялівець.
Присутність ялівцю в ландшафтному дизайні, додасть гармонію і красу. Але досягти цього можна лише за умови дотримання стильового напряму. Так, це рослина бездоганно зарекомендувала себе в грубому Скандинавському стилі. Візитною карткою цього стилю є геометричні форми, простір і природність. Він відмінно виглядає на тлі вересу, лишайника і мохів. У цих композиціях ялівець розставляє акценти своєю яскравою кольоровою хвоєю.
Також ялівець з успіхом використовується в стриманому англійському стилі. На відміну від Скандинавського стилю тут ялівець використовується карликового сорту. При цьому використовуються ті сорти, які мають голки більш спокійного кольору, наприклад, блакитні або зелені. У такому стилі, ялівець не буде акцентувати на себе особливу увагу, а додасть ландшафтного дизайну закінчений вигляд.
Важливо! Крім усього іншого, ялівець може використовуватися і в інших стилях ландшафтного дизайну, наприклад, у східному або японському стилі. Завдяки природній простоті цієї рослини, воно прекрасно відтіняє буйство фарб, а також характерні риси східного саду, де часто використовуються острівці з каменю.
Після того як закінчився підбір того чи іншого сорту ялівцю слід приступати до його посадки чи впровадження в загальну картину ландшафтного дизайну. Весь цей процес можна розділити на чотири послідовних етапів.
На цьому етапі слід строго дотримуватися наступних моментів. Ємність, у якій росте саджанець, повинна бути повністю заповнена корінням. Більш того, корінці повинні бути свіжими і білими. Сама хвоя не повинна бути жовтою, рідкісної і тьмяною.
Це рослина полюбляє вологі місця, багато сонця, а також торф'яну м'який ґрунт. Тому його можна посадити на відкритому місці в саду або в дворі.
Що стосується посадки ялівцю, то тут слід враховувати той чи інший сорт рослини. Наприклад, деяким сортам підходить тільки суха кам'янистий грунт, а іншим сортам вологий грунт. Безпосередньо перед посадкою, рослина має обробитися спеціальним складом від можливого захворювання. Це важливо, так як ялівець схильний до захворювань грибків. При посадці підлогу ями заповнюється торф'яною землею, а також дернової землею. Коріння саджанця слід акуратно розправити і укласти в лунку.
Важливо! Саджанець витягувати з горщика необхідно тільки в момент перед посадкою.
Після засипання його землею, під коренем виготовляється невеликий канал, куди рясно заливається вода близько двох відер. Щоб захистити молодий саджанець від палючого сонця, рекомендується виготовити невеликий навіс.
Щоб ялівець був здоровим, слід дотримуватися наступних рекомендацій:
Ось у такій послідовності висаджується ялівець в саду. Як видно, ця рослина може відмінно вписатися в ландшафт будь-якого стилю!