» » Опис черешні популярного сорту Великоплідна: вибір і посадка саджанців

Опис черешні популярного сорту Великоплідна: вибір і посадка саджанців



Черешня у багатьох асоціюється зі смаком літа, з початком фруктового бенкети. І це дійсно так: вона дозріває першою серед інших плодів. Спробувавши черешню одного разу, потрапляєш до неї в солодкий полон назавжди. Крім дивовижних смакових якостей, в ягодах міститься великий набір вітамінів і мікроелементів.

Черешня Великоплідна виведена на початку 80-х років XX століття українськими селекціонерами запиленням сорти Наполеон біла пилком черешні Валерій Чкалов, Жабуле і Ельтон.

Призначався для культивування в південній частині України (околиці міста Мелітополь). Завдяки своїм великим ягодам, цей сорт дуже шанований серед садівників центральної та південної Росії.

Опис сорту

Плоди Великоплідної черешні

Плоди Великоплідної черешні

Дерево в зрілому віці досягає середньої висоти, крона – округла, середньої густоти. Квітки зібрані в парасольки, густо покривають гілки і в пору цвітіння дерево нагадує білий кулю. Ягоди повністю виправдовують назву сорту: дуже великі, округлі, соковиті, вагою іноді до 18 р.

Шкірочка тонка, міцна, пурпурного кольору, майже чорного, знімається добре. М'якоть того ж кольору, щільна, приємного солодкого смаку з кислинкою. Кісточка досить велика, легко відділяється від м'якоті.

За термінами дозрівання, Крупноплідна відноситься до пізньостиглі сорти. Плоди володіють високими товарними якостями і добре переносять транспортування на далекі відстані. Призначення їх універсально: вони прекрасні не тільки у свіжому вигляді, але і після кулінарної обробки зберігають свої прекрасні десертні якості.

Одним з достоїнств даного сорту є значна морозостійкість квіткових нирок. Крім цього, Крупноплідна практично не схильна до ураження плодовою гниллю (моніліозом), іноді уражається коккомікозом і бактеріальним раком.

Вибір місця для посадки

Саджанці черешні

Саджанці черешні

Черешня, як і вишня, не любить протягів, тому місце для вирощування черешні треба підбирати тепле, тихе, сонячне, можливо, між будівлями на ділянці, де створюється особливий мікроклімат, здатний захистити в зимову пору від холодних вітрів.

Дуже добре, якщо знайдеться таке місце на південній стороні, щоб поруч ростучі дерева не затінювали надовго молоду черешню. Великоплідна не дуже вимоглива до складу грунту, віддає перевагу родючому, супіщаних або легкий суглинок нейтральної реакції.

Зверніть увагу: коренева система черешні не переносить застою води на ділянці після танення снігу або після дощу і може загинути. Тому ділянку під посадку черешні треба або дренувати (забезпечити відведення води), або зробити невеликий насипний пагорб з родючої землі, на який і висадити саджанець.

Посадка саджанців

Посадка черешні

Посадка черешні

Саджанці підбирають не старше 2 років з розвиненою кореневою системою. Оптимальний період для посадки саджанців – осінь, до настання перших заморозків, щоб молоде деревце встиг акліматизуватися на новому місці.

Якщо ж планується висаджувати саджанці навесні, восени рекомендується виконати підготовчі роботи:

  • викопати неглибоку ямку глибиною близько 0,5 метра і шириною 0,8 метра;
  • дно ями розпушити, засипати 1-2 відрами суміші органічних добрив (компост, перепрілий гній) і родючого грунту і в такому вигляді залишити до весни.

Навесні, до початку вегетативного періоду, у підготовлену лунку додати мінеральних добрив, перемішаних із землею:

  • суперфосфату – близько 400 грам;
  • сульфату калію – 100 грам.

Цієї підгодівлі вистачить деревця на перші роки життя. Перед посадкою коріння саджанця рекомендується помістити на ніч у воду, щоб вони наситилися вологою.

Зануривши коріння в розчин коров'яку з глиною (у пропорції 2:1 на піввідра води), акуратно розподіліть коріння по дну підготовленої ями і присипте грунтом. Дуже важливо при посадці не закопати прикореневу шийку рослини.

Для правильного формування крони майбутнього дерева можна трохи підрізати гілочки (не більше чверті їх довжини).

Рада дачників: оскільки сорт відноситься до частково самоплідних (володіє здатністю до самостійного зав'язуванню всього 5-10% плодів), то для отримання рясного та щорічного врожаю потрібна присутність в радіусі трьох метрів дерев-запилювачів, квітучих у цей же час. Посадіть на ділянці або ще одну черешню Суницю, або сорту Сюрприз, Францис, Бигаро Оратівського.

Правила догляду

великої Ягоди черешні

Ягоди великій черешні

Подальший догляд за деревом полягає в поливі, систематичної підгодівлі, обрізки сухих і хворих гілок, захист від шкідників і хвороб – ці заходи під силу будь-якому садівникові.

Основне формування крони здійснюється тільки у весняний період до початку вегетації. Місця зрізів обов'язково змазують садовим варом або іншим антисептичним засобом. Як згадувалося раніше, черешня не виносить застою води, але не любить і посухи, тому полив треба здійснювати по мірі необхідності.

Від перезволоження можуть розтріскуватися плоди, що негативно впливає на їх транспортабельність. Захоплюватися підгодівлями також не слід. Раз на три роки вносять органіку (в межах 10 кг на 1 м2), навесні раз на рік – комплексні добрива (близько 200 грам на 1 м2 площі).

Восени розчином суперфосфату досить полити дерево або обприскати листя – це допоможе йому зміцніти і впоратися з майбутніми морозами. Що стосується шкідників і хвороб, то для даного сорту черешні вони практично не страшні, тому виключно в цілях профілактики немає необхідності обприскувати листя хімічними препаратами – вони мають властивість накопичуватися в ягодах.

111214_0824_12Можливо, вам сподобається стаття про цікаві сорти червоної черешні. Про універсальний сорт черешні Овстуженка, Ви можете почитати тут.

Враховуючи любов черешні до тепла, у більш північних регіонах нашої країни на зиму її вкривають соломою або іншим матеріалом для попередження вимерзання. При правильному догляді з одного дорослого дерева можна зібрати до 50 кг ягід.

Як виглядає черешня сорти Кпуноплодная, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 5-06-2017, 18:08
Статьи по теме
Як здійснюється обрізка малини восени: поради для початківців
Солодкі ягоди малини люблять напевно всі, особливо діти. Садівники намагаються вибрати...
Стовп для електрики на дачі: ціна, правила установки і підключення
В даний час нас оточує повсякденна суєта і всі «принади» міського життя. Шум...
Дерев'яна опалубка для стрічкового фундаменту: будова і функції, матеріали, технологія робіт
Зробити і встановити опалубкдля стрічкового фундаменту зможе будь-хто, хто вміє...
Все про вирощування високоврожайного агрусу Командор
З цієї статті ви зможете дізнатися все про аГрус Командор, отримаєте докладний опис...
Сакура - посадка й догляд у відкритому грунті
При згадці словосполучення «японська вишня» відразу з глибин нашої пам'яті спливає...
Виды имплантации зубов и современные разновидности имплантов
Доступные виды имплантации зубов в Калиниграде разнообразны, как и количество...
Маленьке диво у вас вдома: особливості посадки декоративного перцю і опис сортів
Невеличкі зелені кущі перцю на підвіконні радують око яскравими різнокольоровими...
Дверна коробка з МДФ: як правильно зібрати, відео-інструкція з монтажу своїми руками і фото
Установка дверної коробки з МДФ часто розглядається як альтернатива монтажу вироби з...
Генераторы с автозапуском - решение проблем с электроснабжением
Человек привык жить и работать, используя все дары цивилизации, которые сам себе же и...