» » Дверна коробка з МДФ: як правильно зібрати, відео-інструкція з монтажу своїми руками і фото

Дверна коробка з МДФ: як правильно зібрати, відео-інструкція з монтажу своїми руками і фото



Установка дверної коробки з МДФ часто розглядається як альтернатива монтажу вироби з натуральної деревини. В принципі, обидва ці варіанти мають право на існування: і дерево, і композит на основі пресованого волокна досить непогано справляються зі своїми обов'язками, тому що для більшості конструкцій МДФ цілком підійде.

Втім, технологія монтажу таких коробок має свої особливості, і в статті я розповім про них, спираючись не тільки на думки експертів, але і на власний досвід.

Застосування МДф замість масиву дерева в цій ситуації цілком виправдано

Застосування МДф замість масиву дерева в цій ситуації цілком виправдане

Що це за конструкція?

Особливості виробу

Дверна коробка – це конструкція з профілю, яка встановлюється в отвір і служить основою для кріплення дверних петель, відповідних пластин замку та інших елементів. Основною функцією коробки є збереження форми двері для вільного переміщення дверного полотна, так що дуже важливо, щоб виріб володіло достатньою жорсткістю і стабільністю.

Основні елементи обв'язки двері

Основні елементи обв'язки двері

Важливо! Іноді зустрічаються і безкоробочные двері – конструкції, у яких петлі з допомогою штирів утапливаются прямо в отвір. Втім, таке рішення реалізують тільки в умовах дефіциту вільного простору, наприклад, при облаштуванні туалетів і ванних кімнат в типових квартирах.

Стандартним матеріалом для виготовлення коробок служить дерев'яний брус, проте останнім часом його все частіше змінюють панелі з МДФ або композитні варіанти.

Для них характерна така конструкція:

  1. Основу виробу складають планки з пресованого целюлозного волокна, просоченого клейовим складом. Для цього матеріалу характерна висока щільність і значна однорідність, що забезпечує необхідну міцність і щільність.
  2. При виробництві заготовок для дверних коробок планки профілюються, тобто їм надається форма, необхідна для щільного прилягання дверного полотна.
  3. На поверхню матеріалу наноситься декоративне покриття, яке не тільки забезпечує виробу привабливий зовнішній вигляд, але і захищає основу від контакту з вологою.
Шпонированное виріб

Шпонированное виріб

На сьогоднішній день на ринку представлені дверні коробки з різними типами покриттів:

Декоративний материалОсобенностиМеламиновая бумагаМДФ з паперовим покриттям відноситься до економ-сегменту. При виробництві профільованих деталей вони обклеюються цупким папером з нанесеним малюнком (іноді і з текстурою), а потім покривається декількома шарами захисного лаку.

Незважаючи на лакування, вироби з паперовим покриттям не відрізняються довговічністю: при терті паперовий шар швидко втрачає міцність, а при намоканні - розбухає і поступово деградує.ПВХ-пленкаИзделия, ламіновані ПВХ-плівкою, займають близько 70% всього ринку. Для них характерний привабливий зовнішній вигляд в поєднанні з хорошими експлуатаційними показниками: плівка, що використовується для декорування, відрізняється вологостійкістю, і довгий час зберігає яскравість відтінку.ШпонШпон натурального дерева – найдорожче, але при цьому саме красиве покриття. Зовні такі вироби практично не відрізняються від виготовлених з масиву, але служать вони не так довго. Вся справа в тому, що навіть якісно приклеєний шпон при регулярному зволоженні і перепадах температури може відшаровуватися.

Також варто відзначити, що крім дверних коробок, виготовлених тільки з МДФ, є і збірні варіанти: основу їх становить дерев'яний брус, на який кріпиться штампована профільна частина.

Я кілька разів використовував такі деталі, і повинен визнати: вони досить технологічні, а композитна структура дійсно забезпечує баланс між легкістю і механічною міцністю.

Панель, ламінована плівкою «під дерево»

Панель, ламінована плівкою «під дерево»

Плюси і мінуси

Монтаж дверної коробки з МДФ забезпечує нам цілий ряд плюсів:

  1. Матеріал дещо легше натурального дерева, тому працювати з ним простіше, та й навантаження на несучі конструкції він має меншу.
Модель зі знімним притвором більш зручна в установці

Модель зі знімним притвором більш зручна в установці

  1. Однорідна структура забезпечує відсутність розшарувань і тріщин, при цьому кріпильні елементи тримаються в МДФ дуже добре.
  2. Використання різних технологій декорування дозволяє з мінімальними витратами імітувати дорогі породи дерева: так, ціна шпонірованого, а тим більше ламінованого варіанту під дуб венге буде значно нижче, ніж у вироби з масиву.
Зовні конструкція відрізняється від дерев'яної

Зовні конструкція відрізняється від дерев'яної

Є у такого рішення і недоліки:

  1. Дешеві панелі з МДФ при тривалому контакті з вологою розбухають, що може привести до зміни в геометрії дверного отвору.
  2. Якщо помилитися і вибрати занадто тонкий дверну коробку, то важке полотно може спровокувати її деформацію.
  3. Як я вже зазначив вище, декоративне покриття може відшаровуватися від основи, тому експлуатувати виріб потрібно досить дбайливо.

Рада! На відміну від виробів з МДФ, коробки з натурального дерева досить легко піддаються реставрації: масив завжди можна зашліфувати, повернувши їй первозданну красу. Ну, майже первозданну.

  1. Нарешті, мінусом є більш складна збірка дверної коробки МДФ: складання деталей за допомогою механічного кріплення повинна проводитися з попереднім свердлінням, тоді і цвяхи і саморізи не спровокують розтріскування тонких панелей.
Для більш ефективного монтажу варто застосовувати попереднє свердління

Для більш ефективного монтажу варто застосовувати попереднє свердління

І все ж, великий асортимент подібних деталей і їх доступна вартість беруть своє: коробками з МДФ можуть комплектуватися навіть двері преміум-класу, так що нам варто розібратися, як їх правильно монтувати.

Технологія монтажу

Інструменти та матеріали

Набір інструментів для монтажу дверей

Набір інструментів для монтажу дверей

Технологія монтажу дверних коробок з МДФ досить проста для того, щоб навіть початківець майстер міг реалізувати проект своїми руками.

Для роботи нам знадобляться такі інструменти:

  • пила по МДФ (ножівка, шабельна або дисковая);
  • перфоратор;
  • дрель;
  • шуруповерт;
  • уровень;
  • отвес;
  • рулетка;
  • молоток;
Такої кріплення, як на цьому фото, часто використовують для посилення фіксації

Такий кріплення, як на цьому фото, часто використовують для посилення фіксації

Крім самих заготовок для дверної коробки, потрібні будуть ще й інші матеріали:

  • анкерні дюбелі з металевими лілі пластиковими гільзами;
  • саморізи;
  • дерев'яні бруси для виготовлення клинів;
  • саморозширююча поліуретанова піна.

Крім того, для відновлення геометрії самого отвору може знадобитися цементний розчин, але це необхідно визначати на місці.

Збірка коробки

Щоб конструкція вийшла досить стабільною, нам необхідно без помилок змонтувати сам каркас. Як правильно зібрати дверну коробку з МДФ – я розповім в цьому розділі.

Основна вимога до коробки, в якій буде перебувати полотно – це прямокутність. Саме тому нам необхідно виконувати всі операції на ідеально рівній стабільної поверхні – наприклад, на підлозі, закритому брезентом або нетканим матеріалом.

Роботу виконуємо таким чином:

Процес складання готового вироби з попередньо встановленими наличниками

Процес складання готового вироби з попередньо встановленими наличниками

  1. На підлогу укладаємо дверне полотно.
  2. З боків двері маємо заготовки для вертикальних стійок коробки.
  3. Обрізаємо заготовки по висоті, залишаючи зазор в 2-3 мм у верхній частині і 2-3 мм знизу над порогом.

Важливо! Якщо наявність порогу не передбачено, то робимо зазор від підлоги близько 12-13 мм: щілина в нижній частині не тільки забезпечить вентиляцію, але і дозволить нам відкривати двері, не чіпляючи полотном підлогове покриття, килими і т. д.

  1. Верхню планку коробки також обрізаємо по ширині, роблячи бічний зазор теж близько 3 мм
Схема складання на шип

Схема складання на шип

Далі нам необхідно з'єднати вертикальні стійки з верхньої перемичкою.

Робити це можна трьома способами:

  1. Перша методика - з'єднання на шип. Вона є найбільш трудомісткою, крім того, для неї необхідно наявність фрезера, але зате і міцність стикування зростає в рази. Перед тим як зібрати дверну коробку з МДФ, на торцях деталей вирізаємо зубці і западини, що дозволяють підігнати планки впритул один до одного. Збираємо каркас майбутньої двері за допомогою клею, додатково підсилюючи вузол саморізами, пропущеними наскрізь.
  2. Другий спосіб монтажу – стикування під кутом. З'єднуються панелі МДФ укладаємо в стусло і обрізаємо під 450. Прикладаємо деталі один до одного, підганяємо, зрізуючи тонкі шари матеріал макетним ножем, після чого скріплюємо саморізами, вкручуючи їх також під кутом. Приклеювати стик теж можна, але клей тут відіграє допоміжну роль.
Схема для монтажу резки під кутом

Схема для монтажу резки під кутом

Рада! Як і у випадку з шиповым з'єднанням, потрібно пам'ятати, що при кріпленні вертикальної і горизонтальної деталі лінійні розміри коробки будуть зменшені на товщину панелі. Отже, при первинній підгонці варто закласти необхідний запас.

  1. Найпростіше зістикувати деталі під прямим кутом. Для цього горизонтальну планку маємо на торцях вертикальних стійок (при необхідності можна вирізати частину виступає притвору), вирівнюємо і закріплюємо за допомогою одного-двох наскрізних саморізів. Щоб уникнути розтріскування МДФ варто просвердлити кілька отворів з допомогою свердла, діаметр якого буде приблизно на 2 мм менше діаметра кріпильного елементу.
Монтаж під прямим кутом

Монтаж під прямим кутом

Після складання коробки бажано перевірити перпендикулярність її деталей.

Дверні петлі

Далі інструкція рекомендує закріпити ті частини петель, які будуть перебувати на самій коробці.

Я зазвичай виконую операцію за такою схемою:

Схема кріплення петель

Схема кріплення петель

  1. Спочатку визначаю місце кріплення петель, враховуючи напрям відкривання дверей. Для цього прикладаю полотно з уже закріпленими петлями і наношу розмітку, або отмеряю по 20 см зверху і знизу, і проводжу лінії у відповідності з шириною опорних пластин.

Важливо! Для міжкімнатних дверей достатньо двох точок кріплення, в той час як для вхідних конструкції може знадобитися три або навіть чотири петлі.

Розмітка під кріплення

Розмітка під кріплення

  1. По намічених лініях гострим ножем роблю надрізи на глибину 2-3 мм
  2. Використовуючи гостру стамеску і столярний молоток, роблю вибірку, глибина якої відповідає товщині опорної пластини петлі.
  3. Дно вибірки ретельно вирівнюю грубою шкіркою.
  4. Петлю прикладаю до вибірці і наношу на коробку позначки навпроти кожного кріпильного отвору.
  5. По мітках свердлю стартові гнізда, а потім фіксую петлю саморізами, закручуючи їх шуруповертом та «дотягує» хрестової викруткою.
Вирізання паза під петлю

Вирізання паза під петлю

Іноді двері комплектуються нерозбірними петлями. В цьому випадку деталі встановлюються на полотно, а до коробки кріпляться вже в момент навішування. Втім, мені така конструкція не дуже подобається, так що я віддаю перевагу класичний варіант.

Монтаж коробки в отвір

Сам процес монтажу займає мінімум часу – в усякому разі, порівняно з підготовчими операціями. Існує кілька методик установки, частина з яких передбачає використання спеціальних сталевих підвісів.

Я ж роблю приблизно так:

  1. Дверний проріз очищаю від виступаючих елементів (старий кріплення, залишки штукатурки тощо). При необхідності виконую його ремонт з використанням цементного розчину.
  2. Зібрану коробку вставити в отвір і вирівнюю по горизонталі, вертикалі і площини.
Розклинювання верхньої планки

Розклинювання верхньої планки

  1. Фіксую конструкцію в отворі за допомогою клинів. Я зазвичай расклиниваю виріб без додаткового кріплення, з кроком близько 50 см, стежачи за тим, щоб каркас не деформувався.
  2. Пульверизатором зволожую зазор між коробкою і краєм отвору.
Контроль правильності розклинення

Контроль правильності розклинення

  1. Заповнюю зазор саморасшіряющаяся монтажною піною, намагаючись не залишати пустот.
  2. Якщо це необхідно, то під опорними планками петель і під відповідною пластиною замку просверливаю отвори, через які закручую кілька анкерів, жорстко закріплюють коробку в прорізі.
Додатково можна підсилити конструкцію саморізами

Додатково можна підсилити конструкцію саморізами

Важливо! Якщо притвор у коробки виконаний у вигляді знімної планки, то в пазу для притвору свердлю отвори з кроком близько 40 см і теж виконую закріплення.

  1. Навешиваю двері на петлі, перевіряю, вільно чи вони ходять, і закриваю їх до повної полімеризації піни.

Паралельно з монтажем дверної коробки або після завершення цієї операції можна виконати також і установку укісних планок – так званих доборів. Разом з наличниками ці елементи повністю перекриють монтажний зазор, замаскувавши кріплення і шар теплоізоляційного матеріалу.

Всі зазори заповнюємо піною

Всі зазори заповнюємо піною

Висновок

Збірка дверної коробки з МДФ, а також встановлення її в дверний отвір – це не стільки важкі, скільки трудомісткі процеси. Результат багато в чому залежить від акуратності майстра і від урахування всіх нюансів, так що перед тим, як братися за пилку, варто вивчити відео в цій статті. Якщо ж питання залишаться і після перегляду – задати їх можна в коментарях до матеріалу.



Похожие предложения
Дата добавления: 3-05-2017, 17:58
Статьи по теме
4 полезных совета по эффективному использованию пропиток для дерева от компании "Bionic House"
Совершенно неоспорим тот факт, что натуральная древесина является совершенно уникальным...
Основные этапы проектирования жилого дома
Проектирование загородного дома, созданное с учетом всех правил, обеспечивает дому...
Виноград російський ранній — секрети вирощування цього сорту
Опис сорту винограду раннього російського, а також його фото можна побачити в даній...
Інтер'єр в стилі кантрі: оформлення кімнат, підбір меблів і колірної гами, відео і фото
Отримати автентичний інтер'єр можна за рахунок монтажу стельових балок з дерева або...
Обзор особенностей ноутбуков Acer
Ноутбуки Асеr – страна производитель Тайвань. У пользователей техники известного...
Заміна пошкодженого радіатора опалення своїми руками: фото і відео-уроки, ціна
Зміст 1 Крок №1: підготовка інструментів і усунення рідини з радіатора 2 Крок №2:...
Як зробити підлогу в лазні своїми руками: вибір матеріалу, пристрій, утеплення, відео-інструкція
При будівництві лазні особливу увагу необхідно приділити підлозі. Він повинен бути...
Вогкість на стелі, методи усунення вогкості
Оздоблення стелі Ви часто помічаєте вогкість на стелі в своєму домі? Якщо ні, значить,...
Як зробити экопарковку на дачі своїми руками - відео
Як облаштувати паркувальне місце на дачі, на ділянці заміського будинку? Для тих, у...