Кожній хто вирішує побудувати лазню з бруса своїми руками, повинен розуміти, що за цим стоять складні і важливі технологічні процеси. Якщо їх не дотримуватися, то в результаті не вийде досягти бажаного результату. Наприклад, важливо визначитися з тим, який брус краще вибрати, як правильно укладати вінці, за якою технологією виготовити отвори дверей та вікон тощо. Тепер розглянемо послідовне виготовлення лазні з бруса своїми руками.
При виборі бруса слід враховувати наступні фактори:
Коли вибір зроблено, слід особливу увагу приділити виготовлення фундаменту, а саме його гідроізоляції. Що стосується фундаменту, то в більшості випадків робиться стрічковий. Виготовляти гідроізоляцію важливо з тієї причини, щоб запобігти підняття грунтових вод до першого вінця. Для цього існує два методи. Перший полягає в тому, щоб покрити фундамент розплавленим бітумом, інший – настелити руберойд.
Важливо! Бажано зробити два шари гідроізоляції.
Перед укладанням першого вінця, брус слід обробити спеціальним антисептиком. Але тільки ту сторону, яка прилягає безпосередньо до фундаменту. Крім усього іншого, потрібно визначитися з вибором торцевій вирубки, яка використовується для з'єднання брусів. В ідеалі можна підготувати одну заготовку і по ній зробити все торцеві врубки. Коли всі заготовки зроблені, можна приступати до укладання першого ланки.
Успіх виготовлення лазні своїми руками багато в чому залежить від закладання підстави, а саме першого вінця. Цей процес здійснюється в наступній послідовності:
Важливо! Рейки необхідно для того, щоб захистити перший вінець від фундаменту. Такий прийом продовжить термін експлуатації всієї конструкції.
Поверхня першого вінця застеляється утеплювачем. При цьому робиться напуск в 10 см з кожного бруса, він знадобиться при конопатці. Другий вінець і всі наступні закріплюються металевими штирями або дерев'яними нагелями. Для виготовлення даху, можна взяти дошки 40×50 мм, і закрити її шифером.
На наступному етапі виготовляються отвори для вікон і дверей. Хоча їх можна зробити в процесі закладання вінців. У такому разі в отворі вікна вставляються шипи, а в коробці вікна робляться відповідні пази. У процесі складання вінців, вікна вставляються в шип/паз. За таким принципом виготовляється і дверний отвір.
Коли вікна та двері стоячи, залишається виконати конопатку швів. Цю роботу можна виконати і після усадки, через півроку. Звисаючий край утеплювача згортається в джгут і за допомогою лопатки-конопатки і молотка вбивається в щілину. Цей процес здійснюється в круговому порядку.
Важливо! Якщо використовувати джут при складанні вінців, то конопатити лазню не слід.
По суті оце і весь процес послідовного будівництва лазні своїми руками. Дотримуючись технологію, незабаром можна насолоджуватися прийняттям банних ванн!