» » Водяні теплі підлоги своїми руками: монтаж

Водяні теплі підлоги своїми руками: монтаж



Все про влаштування підлог

Тепла підлога – елемент комфорту, який можна організувати декількома способами: від інфрачервоних плівкових підлог до сучасних енергоефективних систем. Переваги водяної підлоги – економічність, рівномірний розподіл тепла, відсутність електромагнітних випромінювань. Однак тим, хто вирішив виконати монтаж своїми руками, необхідно не тільки правильно вибрати систему, але й точно дотримуватися технологію монтажу.

Водяна тепла підлога – це енергоефективна система обігріву, в якій гаряча вода, що циркулює під підлогою, служить джерелом тепла. В залежності від розташування джерела тепла – газовий котел або центральне опалення розрізняються технічні регламенти монтажу. Оптимальний варіант – газовий котел, робота якого не залежить від комунальних «правил». Власникам житла з центральним опаленням перед монтажем теплої підлоги обов'язково уточнити можливість благоустрою приміщень в керуючої компанії.

Пам'ятаєте! Більшість багатоповерхових будинків для пристрою водяної підлоги не пристосоване! Тому власникам міських квартир до початку робіт обов'язково отримати дозвіл ЖКО або керуючої компанії.

Фахівці рекомендують монтаж водяної підлоги в заміських будинках, що більш доцільно, ніж у міських умовах. Однак, якщо монтаж водяної підлоги технічно можливий в межах міста, можна скористатися енергоефективної і економною системою, подолавши труднощі з підключення труб до центрального опалення.

Водяна тепла підлога: як вибрати систему?

Технічні регламенти монтажу залежать від обраної системи. Класифікація систем водяного статі на види здійснюється за типом монтажу:

  1. Бетонна – це система з відмінною особливістю монтажу: труби контурів заливаються бетоном. Головна перевага – невисока вартість. Недоліки: тривалий процес монтажу, наявність «мокрих» процесів, висока вартість ремонту. Крім того, бетонна система збільшує навантаження на плити перекриття, тому потрібні додаткові розрахунки.
  2. Настильность – система монтажу без влаштування бетонної стяжки і, відповідно, без «мокрих» процесів та додаткових розрахунків. Переваги: легкий вага, недорогий ремонт, швидкий монтаж. Розрізняють два різновиди настильній системи:
    1. Пінополістирольна, в якій роль теплоізоляційного матеріалу виконують пінополістирольні плити. Розподіляють тепло в приміщенні алюмінієві пластини, які вбудовуються в пінополістирольні плити.
    Полістирольна система водяної теплої підлоги картинка
    1. Дерев'яна система може бути двох типів: 1) модульного; 2) рейкової. У першому типі використовуються модулі у вигляді деревостружкових плит з готовими каналами, у другому укладання пластин і труб виконується між плитами.
    Дерев'яна система водяної теплої підлоги картинка

Настильних система – універсальне рішення для благоустрою житла в міських умовах, хоча для підключення до централізованої системи опалення потрібно узгодити проект з теплопостачальними організаціями та ЖКГ. Самий популярний тип монтажу в приватному будинку – бетонна система, завдяки якій можна створити комфортні умови при скромному бюджеті.

Бетонна система: технологія монтажу

Бетонна система теплої підлоги картинка

Для якісного монтажу водяної підлоги важливо дотримуватися кілька умов: суворо дотримуватися проекту укладання труб, ретельно перевіряти систему на міцність і герметичність, не включати тепла підлога до повного висихання стяжки.

Порядок робіт:

  1. Розділити приміщення на ділянки максимальною площею 40 м2, що дозволить компенсувати температурні розширення стяжки і уникнути розтріскування.
  2. Очистити підставу і укласти теплоізоляційний шар (піноплекс, пінопласт). Товщина шару залежить від теплового режиму в приміщенні і тепловтрат підлоги, але не може бути менше 30 мм
  3. Укласти по периметру демпферну стрічку.
  4. Розстелити по всій площі ділянок поліетиленову плівку.
  5. Укласти арматурну сітку, закріпити до неї труби, використовуючи пластикові хомутки, і вивести обидва кінці в колекторний шафа. Схема укладання труб може бути будь – меандр, спіраль, змійка, спіраль зі зміщеним центром.
  6. Захистити компенсаційні шви гофрованою трубою.
  7. Провести гідравлічні випробування – залишити систему під тиском 3-4 бару на 24 години.
  8. Залити бетонну стяжку вище труб на 3-15 см і дати розчину повністю висохнути (28 днів).
  9. Поступово, впродовж трьох днів, підвищити температуру підлоги до робочого режиму.

Останній етап робіт – укладання поверх стяжки підлогового покриття: керамічна плитка, паркет, лінолеум, ламінат, інші еластичні і килимові. Головне – вибрати покриття, яке допускається використовувати в комплексі з системами підлогового опалення.



Похожие предложения
Дата добавления: 29-05-2017, 11:43
Статьи по теме
Скільки яєць несе перепілка в день: фактори, що впливають на збільшення несучості
Перепела — це невеликі домашні птахи, яких розводять з-за їх м'яса і яєць. Яйця...
Як зробити компостну яму на дачі: силосні і інші варіанти виготовлення, відео і фото
Якщо у вас є дачний або присадибну ділянку, і ви постійно купуєте гній або добрива, то...
Колоновидна черешня - вирощування, посадка і догляд
Багато садівники вирощують у себе в саду колоновидні дерева. Найчастіше можна зустріти...
Як закрити дірку в стіні з бетону: корисні поради
Ремонт стін Якщо в процесі ремонтних робіт у вас виникла проблема, а саме у бетонній...
Гідроізоляція фундаменту: рулонні, обмазувальні матеріали й інші варіанти, пристрій, відео і фото
чи Можна самому якісно захистити фундамент від вологи? Мій досвід показав, що можна...
Диня «Алтайська» - скоростиглий сорт для посадки на дачі
Диня — солодкий представник гарбузових. Рід цей йде корінням в Древній Єгипет. Сьогодні...
Як побудувати голубник своїми руками
Голубник своїми руками – це не тільки економія коштів, але й можливість побудувати...
Облицювальні роботи керамічною плиткою: технологія
Ремонт стін Робота з керамічною плиткою, викликає величезну кількість суперечок: на...
Популярные варианты внутренней отделки балкона
Внутренняя отделка балкона - это завершающая стадия процесса, связанного с созданием...