Тепла підлога – елемент комфорту, який можна організувати декількома способами: від інфрачервоних плівкових підлог до сучасних енергоефективних систем. Переваги водяної підлоги – економічність, рівномірний розподіл тепла, відсутність електромагнітних випромінювань. Однак тим, хто вирішив виконати монтаж своїми руками, необхідно не тільки правильно вибрати систему, але й точно дотримуватися технологію монтажу.
Водяна тепла підлога – це енергоефективна система обігріву, в якій гаряча вода, що циркулює під підлогою, служить джерелом тепла. В залежності від розташування джерела тепла – газовий котел або центральне опалення розрізняються технічні регламенти монтажу. Оптимальний варіант – газовий котел, робота якого не залежить від комунальних «правил». Власникам житла з центральним опаленням перед монтажем теплої підлоги обов'язково уточнити можливість благоустрою приміщень в керуючої компанії.
Пам'ятаєте! Більшість багатоповерхових будинків для пристрою водяної підлоги не пристосоване! Тому власникам міських квартир до початку робіт обов'язково отримати дозвіл ЖКО або керуючої компанії.
Фахівці рекомендують монтаж водяної підлоги в заміських будинках, що більш доцільно, ніж у міських умовах. Однак, якщо монтаж водяної підлоги технічно можливий в межах міста, можна скористатися енергоефективної і економною системою, подолавши труднощі з підключення труб до центрального опалення.
Технічні регламенти монтажу залежать від обраної системи. Класифікація систем водяного статі на види здійснюється за типом монтажу:
Настильних система – універсальне рішення для благоустрою житла в міських умовах, хоча для підключення до централізованої системи опалення потрібно узгодити проект з теплопостачальними організаціями та ЖКГ. Самий популярний тип монтажу в приватному будинку – бетонна система, завдяки якій можна створити комфортні умови при скромному бюджеті.
Для якісного монтажу водяної підлоги важливо дотримуватися кілька умов: суворо дотримуватися проекту укладання труб, ретельно перевіряти систему на міцність і герметичність, не включати тепла підлога до повного висихання стяжки.
Порядок робіт:
Останній етап робіт – укладання поверх стяжки підлогового покриття: керамічна плитка, паркет, лінолеум, ламінат, інші еластичні і килимові. Головне – вибрати покриття, яке допускається використовувати в комплексі з системами підлогового опалення.