Підлогове покриття з пробки – відмінна альтернатива традиційним різновидам матеріалу для покриття підлоги. Воно зносостійке, водостійке і досить дешеве, хоча і недооцінене покупцями. Але останнім часом господарі будинків стали уважніше придивлятися до новинок серед будівельних матеріалів, так що пробкова підлога швидко завойовує популярність.
Пробка – відносно новий матеріал серед підлогових покриттів, який коштує не дорожче традиційних, але володіє багатьма перевагами в порівнянні з ними. Для укладання коркового статі не потрібна ні незвичайного обладнання, ні спеціального навчених фахівців. Укладання коркового покриття проводиться з допомогою клею і виконується так само швидко, як і будь-який інший вид підлогового покриття. (див. також «Укладання лінолеуму своїми руками» і «Укладання паркету«)
Широко використовується два види коркового матеріалу для підлоги: плитка та листи. Плитка являє собою квадрати товщиною 0,5 см і шириною 30 см, які укладаються на підлогу поверх базового матеріалу. Другий тип коркового покриття називається «корковий ламінат» і складається з шарів корка і іноді іншого матеріалу у формі листів, які з'єднуються один з одним за допомогою пазів по краях.
Оскільки пори пробки закриті від природи, коркове покриття може укладатись в тих місцях, які не рекомендуються для деревних матеріалів. Приміром, з пробки вийде відмінний підлогове покриття для ванної кімнати, тому що це теплий матеріал з досить високою водостійкістю. Добре підходить він і для дитячої кімнати (див. «Дизайн дитячої кімнати«) теж з-за водостійкості, але також і з-за зносостійкості. Знаходять пробкові підлоги застосування і в кухні по тим же самим причинам, але і ще і тому, що пробка менш слизька, ніж дерево, так що ходити по ній з гарячими стравами і напоями безпечніше.
Крім натуральних водонепроникних властивостей і стійкості до зношування, до переваг пробкового покриття можна віднести красивий елегантний вигляд і стійкість перед комахами і мікробами. Цей матеріал поглинає звуки, відчувається теплим на дотик, володіє високою теплоізоляцією, еластичністю і не викликає алергію. Ще це екологічно чистий продукт, оскільки його роблять із кори коркового дуба. Кору з цього дерева можна знімати багаторазово, так як через 9 років вона знову наростає.
Підіб'ємо підсумок. Оскільки коркове покриття не можна віднести до традиційних будівельних матеріалів, про нього часто забувають, розглядаючи варіанти матеріалів для підлоги. Але останнім часом, коли люди все більше замислюються про захист навколишнього середовища, пробка вийшла з підпілля і впевнено рухається у напрямку до вершин рейтингу серед підлогових матеріалів.