Кожен з нас хоча б один раз у житті садив в землю кісточку лимона або апельсина. З неї виростав росток, давав кілька листочків і в більшості випадків через кілька місяців або млявий, або розростався в кущ повний листя, але не плодоносить.
А чи пробували ви виростити з кісточки абрикоса в домашніх умовах? Посадити в горщик на підвіконні, дочекатися перших листків, висадити в грунт і дочекатися плодів?
Якщо так, але у вас нічого не вийшло, то ця стаття для вас. Якщо ні, то ця стаття для вас, тому що ви дізнаєтеся, як це зробити правильно, щоб виростити абрикосове дерево.
Абрикосова долина Йили, Китай
Росія — велика країна, де розрізняються температурні режими. На півдні абрикос справа звична, тоді як у середній смузі його вирощування вимагає певних зусиль.
Завезли абрикос з Китаю. Мігрувавши через Іран і Середню Азію, він потрапив до Вірменії. 20 століть тому абрикос потрапляє у Стародавню Грецію під назвою «вірменське яблуко», а в Стародавньому Римі його називають «вірменська слива». На півдні нашої країни його називають жердель.
Це цікаво: абрикос — це рослина, а точніше дерево, яке відноситься до сімейства Рожевих рослин і роду Слив.Щоб абрикосове дерево пристосувати до наших погодних умов, слід виростити його з кісточки. Вибираючи потрібний плід для добування кісточки, зверніть увагу на місцеві сорти, не великих плодів. Рекомендується звернутися до садівникам або спеціалізованих розплідників
«среднерусским» сортів відносять:
Як краще посадити абрикосові кісточки? Відкривши будь-який підручник Мічуріна, зробимо, як він велить «з рота в землю». Тільки діставши кісточку, відразу відправляємо її в грунт, не допускаючи надмірного пересушування на глибину до 6см. Даний спосіб гарантує практично 100% схожість.
Можливо Вас зацікавить стаття про те, в чому користь і шкоду абрикосів організму людини.Про те, які є елітні сорти груш читайте в цій статті.
Пропонуємо почитати статтю про те, як правильно садити малину навесні.
Якщо відразу кісточка не посаджена, закладіть на стратифікацію — укладаєте в постійно вологий пісок і відправляєте в холодне місце (до 0 градусів). Навесні варто вибрати найбільш зрілі екземпляри. Для цього візьміть кілька кісточок, опустіть їх в ємність з водою.
Варто залишити тільки ті, які потонули. Через 3 місяці з'являться перші паростки, які потрібно буде висадити. При більш тривалому перебуванні при низькій температурі, абрикоси витягнуться, і згодом можуть не вижити.
Цікаво знати: з точки зору хімічного складу фрукта і його користі його складно назвати самим корисним плодом інших фруктів. Насправді людський організм по суті не потребує вживанні його в їжу, абрикоси не містять велику кількість вітамінів і мікроелементів. Саме з цієї причини більшість народів світу навіть не прагнуть культивувати у себе це дерево.Посадка кісточки відрізняється від посадки насіння тим, що в останніх всі паростки стають дикими. У першій групі поділ відбувається 50/50, тобто як «породисті», так і дички. У деяких випадках плодючість і якість нового покоління перевершує батьків.
Абрикос являє собою дерево з розгалуженим стовбуром і великою кількістю зелені. Тому, вибираючи місце в саду для висадки, знайдіть саме світле і тепле.
Найкращий час для посадки квітень, коли ще не з'явилися бруньки. Рекомендована відстань між дерев 5м з-за великої довжини кореневої системи. З осені викопайте яму 70см на 70см на 70см.
Грунт варто підготувати заздалегідь. У перший шар укладаємо дренаж з гравію (щебінь), зверху перегній і мінеральні добрива, посипаємо золою і селітрою з аміаку. Для запобігання опіку біля коренів подбаємо про вапна за кілька днів.
Змішуємо добрива, накриваємо їх землею. Контакт коренів дерева абрикоса з ними небажаний. Розташувати висаджений росток слід як би на горбочку, підносячись над рівнем землі. Коріння присипте до шийки рослини.
Навколо пагорба робимо рів для поливу і заповнюємо його 2 відрами води (після посадки). Деякі розглядають горизонтальну посадку абрикоса, щоб він отримував тепло від землі. Для цього закріплюємо гілки під гострим кутом менше 45 градусів.
Дерево абрикоса стійке до посухи, але, не дивлячись на це, їх слід добре поливати і підгодовувати. Підгодівлею особливо слід займатися при цвітінні і плодоношенні. Особливо шкідлива для абрикоса попелиця. Посадіть навколо дерева настурцію, яку не переносить шкідник.
При правильному догляді абрикос порадує великою кількістю фруктів. Це може згубно позначитися на молодих гілках, тому слід велику кількість зав'язей зняти, щоб не призводити до поломки дерева. Стандартне співвідношення плодів на гілці дорівнює 20.
Є цікава стаття про особливості виведення карликових груш.Якщо Вас цікавлять найпопулярніші європейські сорти груш, тоді детальніше про це Ви зможете прочитати тут.
Висадивши дерево в землю, обріжте зайві гілки і стовбур. Схема крони разрежено-ярусна. Скелетні гілки відносять до штамбу. Найбільший урожай принесуть пагони продовження.
При настанні тепла обріжте плодоносні гілки. Це призведе до зміцнення і розвитку нирок з квітами. Для омолодження дерева обріжте дерево влітку, зібравши плоди.
У зв'язку з тим, що велика частина Росії знаходиться в середній смузі і 3 місяці в році у нас зима і ще півроку низька температура в зимовий період дерева страждають від пошкодження кори.
До них відносяться поява тріщин, спека, поразка у кореневої шийки. У зв'язку з цим багато хто не прагнуть виростити рослину з кісточки, а прищеплюють живці до вишні або сливи. Такі відростки можна купити в розплідниках або взяти у друзів на дачі.
На замітку: абрикоси в деяких країнах називають просто сливами або ж вірменськими яблуками.При правильному догляді урожай не змусить себе чекати. Вже на 5 рік з'являться перші плоди. Для кращого перезапилення садити слід більше двох дерев. Садимо 15 кісточок і вибираємо з них 3-4 найсильніших саджанця.
Пропонуємо Вам подивитися відео про те, як виростити абрикосове дерево з кісточок: