Мало хто замислюється про те, як грамотно утеплити дерев'яні двері в приватному будинку, адже величезна частина тепла йде через щілини і порожнечі. У міських квартирах цей факт не сильно помітний, зважаючи на підтримання постійної температури, а ось в заміському або сільському будинку втрата тепла вельми відчутна.
Для того щоб перевірити наявність «містків», через які тепло тікає, можна придбати пристрій — тепловізор. Він має невеликі розміри і прийнятну ціну. Таким чином, ви точно будете знати ті місця, через які у вас проходить видування.
Причини, за яких можуть з'являтися щілини і порожнечі у вхідних дверях і вікнах, можуть бути наступні:
Існують наступні профілактичні заходи, які дозволять дерев'яним конструкціям служити набагато довше:
В основному, вуличні вхідні двері для приватних будинків зроблені з цілісного масиву дерева. Вони довше служать і мають красиву фактуру.
Утеплення дверей своїми руками обійдеться вам набагато дешевше, ніж покупка нової двері. Слід враховувати ще й демонтаж старої, транспортування і установку нової – це витрати, яких можна уникнути.
Розглянемо конструкцію стандартної двері:
Проста монтажна піна дозволить вам закрити будь-які щілини між коробкою і стіною. Після того, як піна застигне, необхідно поштукатурити поверхню, а якщо Ви плануєте поклеїти шпалери або пофарбувати, то слід затерти місце дрібним наждачним папером. Іноді, для утеплення використовують мінвату або інший «дихаючий» матеріал.
Для того щоб щільно загерметизувати двері, необхідно зняти полотно з петель, потім покласти його на кілька табуретів або на підлогу. Далі, слід повністю зняти старий утеплювач і демонтувати дверну фурнітуру.
Валики з утеплювачем можна придбати у магазині або зробити самому: для цього вам знадобиться утеплювач, шириною не менше 3 см, оббивний матеріал, дверні гвоздики.
Акуратно згорніть утеплювач в трубочку і закріпіть його вздовж дверного полотна таким чином, щоб валик повністю закривав щілину між дверима і коробкою. Таких валиків Вам знадобиться 4 штуки, а по центру двері можна оббити металевим листом або дерев'яними рейками.
як рулонного утеплювача слід брати поролон або подібний матеріал – він гнучкий і добре тримає тепло. Для зовнішньої оббивки підійде галантерейний дерматин, має високу щільність і зносостійкість.
Хід роботи:
Пінопласт має властивість зменшуватися, змінювати свою форму і структуру з часом, під впливом перепаду температур.
Але, незважаючи на це, пінопласт має ряд переваг:
Для того, щоб утеплити дерев'яні двері пінопластом, необхідно сформувати новий каркас (прямо на старому дерев'яному полотні) з невеликих брусів, в клітинку якого буде розміщено пінопласт.
Вікна – дуже важлива частина в конструкції будинку. Від якості монтажу вікон безпосередньо залежить вологість у приміщенні, наявність або відсутність протягів і температура в кімнатах.
Звичайно, в сільському будинку зазвичай дерев'яні вікна – це екологічно і красиво. Але, що ж робити, якщо дерев'яні вікна пропускають занадто багато тепла?
Розглянемо деякі ситуації та можливість виходу з них:
Як правило, на балкони встановлюють вікна з пластиковим або алюмінієвим профілем. Сам по собі пластик може деформуватися під впливом сонячних променів або різких стрибків температури.
В цьому випадку, щоб підлатати щілини, потрібно використовувати монтажну піну. Але вона має суттєвий мінус: при відкритті нового балончика з піною, ви не зможете його тривалого зберігання – необхідно використовувати відразу ж, так як піна швидко застигає.
Це дуже економічно, якщо у вас невелика тріщина або зазор. Так само, монтажна піна з часом руйнується і жовтіє, що не дуже красиво виглядає на тлі білого кольору.
Ущільнювач, порівняно з піною, має ряд переваг:
Інструкція з монтажу ущільнювача з поліпропілену для вікон і дверей:
Правильний догляд за вікнами і дверима, надовго збереже гарний зовнішній вигляд і заощадить ваші гроші. Щоб краще уявити процес утеплення, можна подивитися спеціальне відео: