» » Як зробити полиць в лазню своїми руками: етапи будівництва, креслення з розмірами, покрокова відео-інструкція

Як зробити полиць в лазню своїми руками: етапи будівництва, креслення з розмірами, покрокова відео-інструкція



Полиць є неодмінним атрибутом будь-якої лазні. Він являє собою спеціальну двох - або триярусну дерев'яну лавку забезпечує комфорт від прийняття банних процедур.

На такому лежаку можна повноцінно розслабитися і зняти втому. Єдиний недолік споруди — ймовірність гниття.

Від вибору деревини і подальшого догляду за нею буде залежати термін експлуатації банної лави.

З цієї статті Ви дізнаєтеся, як правильно зробити полог своїми руками, де краще всього його розташувати, дерево якої породи вибрати для будівництва. Для Вас ми наведемо готові креслення з розмірами пологів і фото їх можливих конструкцій.

Яке дерево вибрати для полока

дерево для полога1полога підійдуть листяні породи дерев, що володіють міцними показниками деревини:

  • Липа;
  • Береза;
  • Вільха;
  • Кедр;
  • Дуб;
  • Осика.

Полог можна побудувати і з екзотичного дерева абаш, не піддається загниванню від води. При потраплянні великої кількості вологи показники деревини тільки поліпшуються. Не утворюється цвіль і грибок.

Не рекомендується вибирати хвойні породи дерев, оскільки з часом вони почнуть виділяти смолу.

Як і де розмістити полог в лазні

ступінчастий полог1Існує кілька варіантів виготовлення крамниць у парильні:

  1. Ступінчастий. Ступінчастий метод передбачає встановлення лавок 2-3 яруси уздовж самої довгої стіни в парній. На нижній полиці буде прохолодніше. Цей варіант ідеально підійде для великих приміщень. Для зручності парильників верхній ярус повинен розташовуватися на відстані, що перевищує 120 см від стелі;
  2. Двох'ярусний. Дві полиці встановлюються біля однієї стіни, навпроти них монтується середня полку;
  3. «Купе». Пристрій полока передбачає тільки два полки, що примикають до одній стіні. Їх встановлюють зразок сидінь в поїзді. Верхня полиця надійно фіксується у стіни.

Найчастіше в просторій парної полог знаходиться вздовж двох «глухих» стін без вікон і витяжок, навпаки банної печі. Таке розташування найбільш безпечно і зручно для відвідувачів лазні. На лавці помістяться відразу кілька людей, а віддаленість від печі, виключить ймовірність обпектися.

При будівництві полога рекомендується залишати під ним невеликий вільний простір: це потрібно для забезпечення циркуляції повітря в разі провітрювання і зручності прибирання.

Будуємо полиць в лазню своїми руками

Процес будівництва полога в баню включає в себе кілька етапів:

  1. Складаємо креслення. Перед початком будівництва виміряйте приміщення лазні і зробіть її креслення. На ньому позначте піч, вікна, віддушини і нагрівальний котел. Схематично накидайте розташування полоков і місця їх кріплення до підлоги і стіни. Щоб максимально полегшити процес прибирання в лазні, нижню полицю потрібно кріпити безпосередньо до підлоги. Верхню полицю зазвичай розташовують на відстані приблизно 120 см від стелі. Відстань між опорними брусами має становити не менше 60 см. Оптимальна довжина лави – 180 см. Така довжина дозволяє зручно розташуватися навіть високій людині. При проектуванні Ви можете залишити додаткове місце, щоб і більш високим людям було зручно паритися. Ширина лавки – від 40 60 см; Зверніть увагу! Каркас лави виготовити нескладно. Головне – забезпечити надійність всієї конструкції. Для цього ретельно продумайте і складіть креслення.
  2. Збираємо каркас лави. Для виготовлення каркаса Вам потрібно:
    • 10 брусків 5х5х109 см для стійок;
    • кріпильні бруски;
    • саморізи;
    • дерев'яні нагелі (цвяхи).

    Каркас-полок1

    Зберіть з 10 брусків 5 стійок. З'єднайте їх між собою невеликими кріпильними брусками за допомогою саморізів. Для однієї стійки досить одного бруска і саморізи. Просвердлите отвори для нагелів і забийте клини до упору. Нагелі краще виготовляти з деревини дуба, оскільки вона володіє міцністю і зносостійкістю.

    Порада! Забиваючи цвяхи, злегка «утапливайте» їх в деревині, щоб під час банних процедур не отримати термічного опіку. Якщо ви хочете встановити кілька ярусів, виконайте таку процедуру для кожного з них. Але тоді, починайте з верхнього ярусу.
  3. Монтуємо настил. Настил спорудити з тонких відшліфованих дощечок товщиною приблизно 2 см. Такі тонкі дощечки дозволять настилу швидко просихати від води. Для нижньої лавки вам потрібно 3 дошки завдовжки 2960 мм, а для верхнього 7 дощок такої ж довжини. Дошки набивайте з деяким пропуском. Це необхідно для зливу води. Пропуски повинні складати від 1 2 см. Зверху і знизу повинні бути вентиляційні щілини (читайте про пристрій вентиляції в бані тут). Ви можете не закріплювати настил до каркаса. Влітку можна буде виносити його на повітря для провітрювання. Уклавши настил на каркас, заокруглюйте гострі кути. Уважно перегляньте поверхню і зашліфуйте її.

настил8

Можливо Вам буде цікава стаття про види каменів для лазні.

А в цій статті читайте про облицювання банної печі і каміна.

Догляд за пологом

пропитка1Зробіть просочення полога спеціальним маслом, наприклад, лляною. Це необхідно для захисту дерева від перегрівання.

Перед нанесенням масла ретельно промийте дошки і витріть їх насухо. Змащувати полог потрібно за допомогою пензлика або губки. Залиште в такому стані полог на добу, а потім видаліть надлишки масла тканиною.

Так Ви забезпечите деревину від можливого утворення різних плям. Ніколи не чистіть полку жорсткою щіткою, щоб не пошкодити структуру дерева.

Скільки коштує полиць для лазні «під ключ»

конструкция1Якщо Ви не хочете витрачати свій час на власноручне будівництво полога для лазні, можна купити готовий варіант.

Ціна готового виробу буде залежати від матеріалу та розмірів. найдешевше варто вільха і осика, а дорожче – африканський дуб.

Самі довговічні пологи виготовляються з деревини вищого сорту. В такій деревині немає сучків і суттєвих змін по кольору з двох видимих сторін.

Розмір покупних пологів у лазню може бути різним: від 0,5 1,7 м. Коротка лава, як правило, в 1,5 рази дешевше довгою. З неї зазвичай виготовляють щаблі і спинки.

Від конструкції полога і його розташування залежить комфорт перебування в лазні. Якщо в парній незручно, то і Вам навряд чи вдасться повноцінно відпочити. Створити сприятливі умови для відвідування парної можна з допомогою крамниць та лежаків, побудувати які ви легко зможете самі.

Дивіться детальний відео про складання полока для парній:



Похожие предложения
Дата добавления: 15-06-2017, 15:52
Статьи по теме
Види стекол для міжкімнатних дверей
Двері і вікна Одним з головних елементів житлового приміщення є міжкімнатні двері. З їх...
Як вибрати ламінат для кухні та стильно оформити приміщення
Ламінат - це сучасне підлогове покриття, що характеризується практичністю і іншими...
Які багаторічні квіти садять під зиму: правила посадки, особливості вибору та рекомендований догляд
Квіткові культури прикрашають парки, площі і вулиці міст. Але найулюбленішими є квіти,...
Причины появления конденсата на пластиковых окнах
Большое количество конденсата на стёклах, профиле и откосах пластикового окна - явный...
Виды современных тепловых насосов и их главные отличия
Отдельные виды тепловых насосов сильно различаются в зависимости от того, откуда...
Опис кращих сортів гострого перцю: характерні особливості та основні правила догляду
Гострий перець — одна з найбільш корисних і поживних приправ. Хороший урожай такої...
Як посадити гіркий перець з насіння будинку - посів на розсаду
При вирощуванні гіркого перцю потрібно враховувати деякі нюанси. Це теплолюбна,...
Будуємо намет для дачі своїми руками: покроковий майстер-клас і відео
У прекрасний літній день на дачі сонце просто не дає вийти на вулицю. Тільки з...
Декорирование потолка потолочной плиткой
Продолжаем тему оформления потолков. Сегодня мы рассмотрим декорирование потолка...