Полиць є неодмінним атрибутом будь-якої лазні. Він являє собою спеціальну двох - або триярусну дерев'яну лавку забезпечує комфорт від прийняття банних процедур.
На такому лежаку можна повноцінно розслабитися і зняти втому. Єдиний недолік споруди — ймовірність гниття.
Від вибору деревини і подальшого догляду за нею буде залежати термін експлуатації банної лави.
З цієї статті Ви дізнаєтеся, як правильно зробити полог своїми руками, де краще всього його розташувати, дерево якої породи вибрати для будівництва. Для Вас ми наведемо готові креслення з розмірами пологів і фото їх можливих конструкцій.
полога підійдуть листяні породи дерев, що володіють міцними показниками деревини:
Полог можна побудувати і з екзотичного дерева абаш, не піддається загниванню від води. При потраплянні великої кількості вологи показники деревини тільки поліпшуються. Не утворюється цвіль і грибок.
Не рекомендується вибирати хвойні породи дерев, оскільки з часом вони почнуть виділяти смолу.
Існує кілька варіантів виготовлення крамниць у парильні:
Найчастіше в просторій парної полог знаходиться вздовж двох «глухих» стін без вікон і витяжок, навпаки банної печі. Таке розташування найбільш безпечно і зручно для відвідувачів лазні. На лавці помістяться відразу кілька людей, а віддаленість від печі, виключить ймовірність обпектися.
При будівництві полога рекомендується залишати під ним невеликий вільний простір: це потрібно для забезпечення циркуляції повітря в разі провітрювання і зручності прибирання.
Процес будівництва полога в баню включає в себе кілька етапів:
Зберіть з 10 брусків 5 стійок. З'єднайте їх між собою невеликими кріпильними брусками за допомогою саморізів. Для однієї стійки досить одного бруска і саморізи. Просвердлите отвори для нагелів і забийте клини до упору. Нагелі краще виготовляти з деревини дуба, оскільки вона володіє міцністю і зносостійкістю.
Порада! Забиваючи цвяхи, злегка «утапливайте» їх в деревині, щоб під час банних процедур не отримати термічного опіку. Якщо ви хочете встановити кілька ярусів, виконайте таку процедуру для кожного з них. Але тоді, починайте з верхнього ярусу.Можливо Вам буде цікава стаття про види каменів для лазні.
А в цій статті читайте про облицювання банної печі і каміна.
Зробіть просочення полога спеціальним маслом, наприклад, лляною. Це необхідно для захисту дерева від перегрівання.
Перед нанесенням масла ретельно промийте дошки і витріть їх насухо. Змащувати полог потрібно за допомогою пензлика або губки. Залиште в такому стані полог на добу, а потім видаліть надлишки масла тканиною.
Так Ви забезпечите деревину від можливого утворення різних плям. Ніколи не чистіть полку жорсткою щіткою, щоб не пошкодити структуру дерева.
Якщо Ви не хочете витрачати свій час на власноручне будівництво полога для лазні, можна купити готовий варіант.
Ціна готового виробу буде залежати від матеріалу та розмірів. найдешевше варто вільха і осика, а дорожче – африканський дуб.
Самі довговічні пологи виготовляються з деревини вищого сорту. В такій деревині немає сучків і суттєвих змін по кольору з двох видимих сторін.
Розмір покупних пологів у лазню може бути різним: від 0,5 1,7 м. Коротка лава, як правило, в 1,5 рази дешевше довгою. З неї зазвичай виготовляють щаблі і спинки.
Від конструкції полога і його розташування залежить комфорт перебування в лазні. Якщо в парній незручно, то і Вам навряд чи вдасться повноцінно відпочити. Створити сприятливі умови для відвідування парної можна з допомогою крамниць та лежаків, побудувати які ви легко зможете самі.
Дивіться детальний відео про складання полока для парній: