що Збирається будувати будинок власник повинен мати хоч якесь подання, з чого починати будівництво.
А найголовніше, потрібно знати, з чого і як починати робити стрічковий фундамент.
Капітальні будинки повинні стояти на міцному підставі, що може вистояти десятки років і витримувати при цьому все навантаження.
Армування – це прокладання прутів з міцної сталі вздовж стрічки фундаменту. Бетонний камінь має великі показники міцності у разі стиснення, але при навантаженні на розриви він не настільки міцний.
Різні структури грунту та особливості будівлі можуть викликати нерівномірні навантаження, що призводить до різних деформацій, в тому числі і розривів.
В результаті розривів фундамент може покритися тріщинами. А будь-яка з них може призвести до руйнування будинку.
Для зміцнення конструкції і компенсації цього недоліку і потрібно армувати фундамент стрічкового типу. Сталева арматура, яку розміщують всередині бетону, допомагає усунути його розтягнення, роблячи його міцним і стійким до температурних перепадів і великим вагою.
Для каркаса зазвичай використовують наступні типи арматури:
Використовувати допоміжну арматуру потрібно обов'язково, якщо бетонується фундамент висотою понад 15 див. Вертикальні стержні призначені для з'єднання вертикальних частин його конструкції і рівномірного розподілу навантажень уздовж фундаменту всього будови.
Рекомендація! Зверніть увагу і на склопластикові прути. Вони володіють більш високою міцністю в порівнянні з металевими аналогами.
При розрахунках арматури стрічкового фундаменту враховують такі параметри:
Максимум навантаження припадає на поздовжні частини каркаса. Тому оптимальним варіантом буде використання ребристих штирів для каркасної арматури. Завдяки цьому буде досягнуто саме якісне зчеплення з бетоном.
Укладка каркаса виконується з урахуванням різниці показників грунту. Чим вона більше, тим товщі стрижні арматури потрібно використовувати у каркасі.
Сталеві прути, що укладаються по периметру фундаменту повинні розташовуватися на відстані більше 50 мм від верхнього краю підстави, опалубки і дна. Поміщається в бетон арматура повинна отримати захист від корозії.
Відстань між прутами визначається, наприклад, так. Нехай ширина фундаменту дорівнює 0,4 м, тоді відстань між стрижнями, що розташовуються уздовж, має бути дорівнює:
Гладкі стрижні, що витримують менші навантаження, використовують для вертикальних і поперечних елементів каркаса. Розташовують їх на відстані 1-3 дм один від одного. Іноді можна розташовувати стрижні на відстані до 5 дм.
Важливо! За будівельним правилам, каркас стрічкового фундаменту необхідно робити по ширині 2 рази меншим висоти. Після всіх проведених розрахунків, можна починати монтажні роботи.
Існують стандартні технологічні операції армування фундаменту, які передбачають укладання чотирьох стрижнів, покладених горизонтально: два — у верхнього краю; два — у нижнього. Між собою стрижні з'єднують хомутами.
Слід зазначити, що виступають арматурні прути краще зчіплюються з бетонною. Саме тому краще всього нарізати кілька довше фундаменту.
Монтаж передбачає наступні кроки:
Після монтування опалубки проводиться монтаж опорних прутів арматури. Їх розташовують по всій довжині траншеї. Правильно встановлені стрежни, можна перевірити, використовуючи схил.
Шар битої цегли на дні фасадної траншеї призначений для так званої подушки. Силікатна цегла для цієї мети неприпустимий.
Поперечну арматуру можна загнути, щоб вона як би йшла по траншеї. На прути надівається труба, і з її допомогою прути згинаються так, як це потрібно.
Обв'язка необхідна для того, щоб армування фундаменту було точним і якісним. Вона надійно фіксує розташування арматури. На практиці застосовують для цієї мети пластикові хомути, зварювання або в'язальний дріт.
Найбільш надійної є фіксація арматури в'язальним дротом.
Після того, як було зроблено армування, необхідно залити фундамент бетоном. А який бетон використовувати для цих цілей, Ви можете дізнатися з нашої статті.
Її різні варіанти можна знайти в інтернеті. Часом навіть всі необхідні розрахунки виконані. Ось приклад такої схеми:
Як правильно армувати стрічковий фундамент, Ви можете дізнатися з відео нижче: