» » Робимо купіль для лазні своїми руками

Робимо купіль для лазні своїми руками



Лазня і Сауна

Купіль – це велика чашевидних ємність з холодною водою, яка дозволить насолодитися контрастними процедурами. Єдиний недолік готових рішень – дорога вартість купелі. Тому оптимальне рішення – вибрати один з варіантів конструктивного виконання і створити чашоподібну ємність своїми руками.

Сучасна купіль – це вдосконалений варіант просторій чашоподібній ємкості, яка традиційно застосовувалася для обрядів хрещення. Крім того, купіль своїми руками – якісна альтернатива водохресній ополонці, а також єдина можливість насолодитися контрастними процедурами, якщо озеро, ставок або берег річки знаходяться на значному видаленні від лазні. Головне при самостійному виготовленні банної ємності з холодною водою – правильно визначити спосіб розміщення купелі і вибрати той варіант конструктивного виконання, який підійде і за вартістю, і за складністю робіт.

Види купелей за способом монтажу

Класифікація чашоподібних ємностей на види здійснюється за способом монтажу:

  1. Поглиблені в землю ємності виготовляють з дотриманням усіх технічних регламентів, передбачених для облаштування басейнів: земляні роботи (риття котловану), влаштування огородження, гідроізоляція, облицювання. До додаткових робіт відносяться організація зливу і водопостачання.
купіль заглиблений в землю фото
  1. Відкрита купіль виконується з деревини або пластику, а процес монтажу полягає в установці ємності, підключенні до каналізації і зовнішньої обробки. До додаткових робіт відноситься організація водно-оздоровчих процедур, облицювання декоративним покриттям і монтаж «седушек» всередині купелі.
Відкритий купіль фото
  1. Обливного типу у вигляді вбудованої конструкції, яку можна перекинути і облити себе ушатом води, виготовляється зі спеціальним поплавковим механізмом і є самим простим і недорогим видом купелі. Процес виготовлення такої купелі «своїми руками» полягає в монтажі на стіну спеціальної конструкції для перекидання та встановлення цебра.

Поглиблені в землю купелі виготовляють на бетонній основі. Тому цей вид чашоподібній ємкості вважається самим витратним і трудомістким. «Золота середина» – відкрита купіль із пластику: встановити готовий виріб на попередньо вирівняну майданчик на землі, зробити злив, підключити до водопостачання і задекорувати на свій смак. Більш складний варіант відкритої купелі – монтаж чашоподібній ємкості на фундамент.

Як вибрати спосіб розміщення купелі?

Спосіб розміщення купелі залежить від кількох факторів: наявності вільного місця на земельній ділянці або в лазні, індивідуальних уподобань, на якому етапі зведення споруди прийнято рішення виготовити ємність і як розташовані комунікації. Головне при виборі способу – врахувати етап зведення споруди:

  • якщо купіль планується на етапі проектування (до зведення лазні), спосіб розміщення може бути будь-яким;
  • при виготовленні чашоподібній ємкості у побудована споруда оптимальним варіантом визнано розміщення купелі поблизу лазні на відкритому повітрі.

При виборі способу розміщення необхідно врахувати розмір чашоподібній ємкості та забезпечити вільний простір для монтажу або всередині приміщення або зовні. Якщо планується установка ємності усередині лазні, то бажано вибрати мийне відділення з готовим стоком для води і приділити увагу стійкості купелі – поставити днищем на підлогу, попередньо знявши ніжки.

Купіль своїми руками: корисні поради

Теоретично існують 3 варіанти конструктивних виготовлення купелі: з бетону, дерева і пластика. Однак на практиці процес виготовлення чаші з деревини трудомісткий, а для досягнення успішного результату від виконавця потрібні певні навички роботи зі столярними інструментами. Людині, не знайомому з професією бондаря, виготовити купіль з дерева своїми руками проблематично. Тому при виборі конструктивного варіанту рекомендується розглянути два:

  1. Поглиблена купіль з бетону – дорогий і трудомісткий спосіб облаштування лазні з переліком переваг: довговічність, надійність, красивий зовнішній вигляд. Порядок робіт:
  • підготувати креслення;
  • вирити котлован;
копають котлован фото
  • виготовити опалубку;
виготовляємо опалубку фото
  • встановити арматуру;
встановлюємо арматуру фото
  • залити бетоном;
заливка опалубки бетоном фото
  • виконати гідроізоляцію;
гідроізоляція
  • облицювати стіни;
облицювання стін купеля фото
  • підвести комунікації.

Головне при виготовленні купелі – виконати заливку бетоном за один раз і якісно укласти гідроізоляційний матеріал. Варіанти облицювання можна вибрати на свій смак – плитка, мозаїка, плівка, тощо.

  1. Відкрита купіль з пластику – недорогий, простий і практичний варіант облаштування лазні. Порядок робіт:
пластикова купіль фото
  • вирівняти поверхню;
  • влаштувати неглибокий фундамент (не обов'язково);
  • підключити злив і підведення води;
  • встановити готову ємність.

Останній етап монтажу відкритої купелі – декорування та монтаж різноманітних пристроїв, які підвищать комфортність прийому водних процедур (аератор, гідромасаж, інше). Популярним варіантом зовнішньої обробки є обшивка дерев'яною вагонкою: спочатку спорудити каркас обв'язки з бруса, потім виконати обробку і встановити аксесуари (сходи, подіум). Для зручності користування можна додатково розмістити всередині ємності лавки і лавки.



Похожие предложения
Дата добавления: 8-05-2017, 20:13
Статьи по теме
Особливості вирощування гіркого перцю у відкритому грунті: вибір насіння, час посадки і догляд за розсадою
Поряд з солодким болгарським перцем, багато садівники люблять вирощувати на своїх...
Идеи дизайна интерьера детской комнаты
Дизайн детской может потребовать ничуть не меньше сил и вложений, чем обустройство...
Варіанти поклейки шпалер: модна креативна поклейка двох видів, цікаві варіанти обклеювання у спальні, дитячої
Для початку, клеяться монотонні фонові полотна світлого відтінку. Потім шматки товстих...
Робимо купіль для лазні своїми руками
Лазня і Сауна Купіль – це велика чашевидних ємність з холодною водою, яка дозволить...
Інфрачервоні обігрівачі для сауни
Лазня і Сауна Інфрачервоні обігрівачі – геніальний винахід доктора Тадаші Ішикава, так...
Опис сорту черешні з красивою назвою Джерело: вибір саджанців та їх посадка
Черешню по праву можна назвати улюбленицею садівників. Це дерево – справжня прикраса...
Компостер садовий з кришкою: огляд різновидів і способи виготовлення своїми руками
Незалежно від того, наскільки хороша і родючий грунт на присадибній ділянці, вона...
Правила работы с монтажной пеной
Для герметизации строительных швов, заполнения трещин и склеивания поверхностей...
Оздоблення будинку: види застосовуваних матеріалів для внутрішньої і зовнішньої облицювання, відео і фото
Зовнішня і внутрішня обробка будинку можуть виконуватися по-різному. У цій статті...