Моя хатка » Дім » Ламіновані вікна в інтер'єрі: кольори оформлення пластикових виробів, відео і фото
Ламіновані вікна в інтер'єрі: кольори оформлення пластикових виробів, відео і фото
Ламіновані вікна в інтер'єрі виглядають набагато виграшніше стандартних білих моделей. Але стоять конструкції з ламінацією дорожче, тому і вибирати їх потрібно більш ретельно. У статті я розповім про ключові особливості вікон з імітацією натурального дерева, а також наведу кілька порад щодо самостійного ламінування ПВХ.
Звичайно, така конструкція виглядає привабливіше білої
Огляд вікон з ламінацією
Технології обробки
Ламінація пластикових вікон являє собою технологію декорування профілю з ПВХ. При цьому на поверхню виробу наноситься еластична полімерна плівка, що імітує поверхню натурального дерева, шкіри або іншого матеріалу.
Декорування шляхом обклеювання поверхонь плівкою може проводитися за двома методиками:
Ламінування білого ПВХ.
Ламінування ПВХ, пофарбованого в масі.
Перший спосіб - найпоширеніший:
Барабан з плівкою
Спочатку проводиться плівкою ламінації ПВХ-плівка. Її роблять досить тонкою, міцною та еластичною, що дозволяє обробляти не тільки гладкі, але і фасонні поверхні. На лицьову сторону плівки наносять малюнок (найчастіше – імітацію деревини, рідше каменю, шкіри тощо). Якісні плівки крім малюнка декоруються і тисненням, так що досягається максимально правдоподібна імітація натурального матеріалу.
Розкрій плівки на стрічки
Виворітна сторона плівки покривається клейовим складом. Для промислового ламінування застосовуються так звані термоактивні клеї, які активізуються при нагріванні, а після остигання міцно прилипають до поверхні.
Рулон плівки нарізають на смуги, ширина яких відповідає ширині оздоблюваного профілю.
Верстат для обробки профілю
Панель профілю, призначеного для ламінування, подається на верстат, який нагріває поверхню. На нагріту частина профілю наклеюється стрічка декоративної плівки.
Власне ламінація вікон ПВХ здійснюється за рахунок реакції клею: при контакті з нагрітим профілем він стає рідким і надійно фіксує декор на підставі.
Система роликів для накочення плівки
Далі стрічка плівки накочується до профілю спеціальними роликами. Конфігурація роликів відповідає типу профілю, що дозволяє щільно проклеювати не тільки плоскі, але і фасонні поверхні.
Ламіновані панелі використовують так само, як і звичайні – їх нарізають розмір використовують для виготовлення рам, стулок та інших елементів вікна.
Вироби, готові до роботи
У даної методики є один недолік – бокові поверхні профілю зберігають свій початковий білий колір. Так що при відкритті вікна (навіть на провітрювання) стає помітно, що декор знаходиться тільки на поверхні.
Для вирішення цієї проблеми перед ламінацією виконується фарбування профілю «в масі»:
сировина для виробництва пластику додають пігмент, колір якого відповідає кольору ламінації.
Як правило, палітра ламінаційних плівок значно ширше, ніж асортимент використовуваних пігментів. Тому в цілях економії профіль фарбують в «усереднений коричневий», який більш-менш гармонує з основними варіантами ламінації «під дерево».
Фото виробу, виготовленого на базі пофарбованого в масі профілю
З кольорового пластику виробляють профіль.
Після екструзії профіль подається на ділянку ламінації, де його поверхня обклеюється декоративною плівкою за методикою, описаною вище.
Переваги та недоліки
Вікна з ламінацією мають цілям рядом позитивних якостей.
Їх більша частина відноситься, звичайно, до зовнішнього вигляду конструкцій:
Завдяки обробці ПВХ панелей декоративною плівкою вони стають дуже схожими на дерев'яні бруси, які використовуються для виробництва дорогою «столярки». А якщо плівка була ще і з тисненням, що імітує деревину, то відрізнити пластик від дерева, не торкаючись до поверхні, стає майже неможливо.
На вигляд – натуральне дерево, причому дорогих порід
Найбільш поширені варіанти декору
Велика палітра відкриває майже безмежні можливості для дизайну приміщень. Як правило, компанії-виробники у своїх лінійках використовують досить стандартні кольори ламінації пластикових вікон (бежевий, світла деревина, темна деревина тощо). Але при бажанні профіль можна обробити взагалі будь плівкою. Вийде, звичайно, трохи дорожче – як і у випадку з будь-якої нестандартної завданням.
Палітра для нестандартної обробки під замовлення
При дотриманні технології виробництва стики плівки виходять майже непомітними
Технологія нанесення декору з використанням термоактивного клею забезпечує підвищену міцність обробки. Плівка міцно тримається на пластики, не відшаровується при перепадах температури і вологості, не задирається в місцях стиків. Загалом, при дотриманні технології та належному догляді термін служби ламінованого вікна буде таким же, як і звичайного.
Зовнішня ламінація рано чи пізно втрачає привабливість в першу чергу через вигоряння квітів на сонце і через руйнування плівки під впливом ультрафіолету. Тому частіше використовується одностороння ламінація, а зовні профіль залишають або білим або коричневим.
Зовнішня ламінація більш схильна до зносу
Є у таких виробів і мінуси:
Самий очевидний недолік – висока ціна. Подорожчання конструкції в порівнянні зі стандартним вікном білим складе від 25% (стандартний варіант) до 40 – 50% (нестандартна ламінація у вибраний вами колір). Якщо міняти вікна у всьому будинку, сума виходить досить суттєвою.
Використання маркера для маскування білого заснування
Другий мінус – менша міцність плівки. Так, вона тримається міцно, але її саму пошкодити легше, ніж пластик. Крім того, при порушенні цілісності плівки стає видно основа, і якщо був ламінований білий профіль, то виходить зовсім негарно.
Для усунення подряпин на профілі і маскування стиків плівки на кутах варто при покупці вікна відразу ж придбати маскувальний олівець-маркер. Такі пристрої випускаються в досить широкій палітрі, і тому можна підібрати колір, максимально відповідний кольору ламінації.
Для темних рам великого розміру фактор температурної деформації - один з найважливіших
Нарешті, ламіновані пластикові вікна з-за більш темного забарвлення значно сильніше схильні до температурних деформацій. Профіль сильніше нагрівається на сонці, і якщо не врахувати цю особливість при монтажі, то може «порвати» зварний шов на розі, або вигнути раму. В результаті виникнуть проблеми з відкриванням/закриванням стулки, а може і тріснути склопакет.
Втім, для тих, хто хоче перетворити приміщення, встановивши в нього більш підходящі по відтінку вікна, ці недоліки не будуть фатальними. Тим більше, якщо при монтажі конструкцій врахувати рекомендації, які я наведу в наступному розділі.
Що потрібно знати при установці
Вибираючи кольорові вікна для установки в будинок або квартиру, варто дотримуватися низки простих рекомендацій:
Оптимальний колір плівки – трохи темніше, ніж той, який вам потрібен. Вся справа в тому, що навіть якісні пігменти з часом тьмяніють на яскравому сонці. Цей процес особливо активно йде в перші місяці після установки. Тому, якщо виберете темнішу – приблизно через півроку отримаєте те, що потрібно!
Захисну плівку знімаємо тільки після завершення монтажу
Плівка - найбільш вразлива частина вікна, тому при монтажі її не варто піддавати ніяким впливам. Якщо при виготовленні вікон на ламінацію не наклеїли захисну стрічку (так роблять дуже часто, щоб не залишати слідів), то при монтажі і обробці бажано заклеїти поверхні малярським скотчем.
Якщо плівка присутня, то знімати її потрібно відразу після завершення всіх «брудних» робіт. Інакше є ризик, що клей присохнет до декоративного шару, або залишить сліди, або відірветься разом з ламінацією.
Декоративні підвіконня
Для кольорового вікна не підійдуть стандартні комплектуючі. Щоб дрібниці не псували всю картину, доведеться купувати більш дорогі вироби – підвіконня «під дерево» або «під камінь», кольорові або металізовані накладки на петлі, декоративні ручки і т. д.
Замість дешевих білих бажано встановити більш дорогі декоративні накладки
Нарешті, головна порада стосується монтажу. Щоб компенсувати температурні деформації, кольорові профілі кріпляться в отворі за особливою схемою. Для фіксації конструкції анкера або монтажні пластини ставляться з кроком не 600 - 700 мм (стандарт), а 450 - 500 мм. Це робить кріплення куди більш жорстким.
Правильне кріплення ламінованої рами
Методика самостійного ламінування
Що потрібно?
Якщо у вас вже встановлені білі вікна ПВХ, а міняти їх на кольорові ви не хочете, (дорого!), то можна спробувати заламінувати конструкції самостійно. Звичайно, надійність такої обробки буде значно нижче, ніж при фабричному виготовленні, але в якості тимчасової міри ця методика має право на існування.
Плівка, що імітує забарвлення горіховою дошки
Що ж нам знадобиться?
Хороша самоклеюча плівка потрібного відтінку. Раджу брати оригінальну продукцію від компанії ORACAL – вона хоч і дорожче, але має значно кращими експлуатаційними властивостями.
Розчинник для знежирення профілю.
В принципі, підійде будь-який склад, лише б він не розчиняв пластик.
Дуже зручно обезжиривать профіль серветками з розчинником
Розчин рідкого мила в розпилювачі.
Гострий канцелярський або макетний ніж.
Металева лінійка. Чим довше, тим краще.
Ракель.
Ракель для розрівнювання плівки
Фен.
Рулетка.
Як робити?
Обклеювання вікна декоративною плівкою своїми руками виконується так:
Знімаємо з вікна ручку і інші деталі, які можуть заважати ламінації. По можливості демонтуємо стулку – працювати буде в рази зручніше.
зручніше Працювати зі знятою стулкою
Знежирюємо всі поверхні, після чого ретельно протираємо їх безворсовими серветками. З цього моменту не торкаємося пластику голими руками.
Плівку для декорування розмічаємо і нарізаємо на смуги потрібної ширини. Бажано залишати припуск по 15 – 20 мм з кожної сторони для підрізування вже після наклеювання.
При розкрої зручно орієнтуватися на розмірну сітку
Далі беремо плівку, прикладаємо до профілю і поступово приклеюємо, відокремлюючи основу і притискаючи полімерне покриття до основи. Працювати зручніше вдвох.
Для більш якісної фіксації бажано змочити і профіль, і клейову поверхню плівки мильним розчином.
Прогріваючи поверхні феном, ми забезпечуємо більш щільне наклеювання
Після завершення обклеювання беремо ракель і розгладжуємо покриття, зганяючи до країв бульбашка повітря і надлишки мильного розчину.
Надлишки матеріалу підрізаємо гострим ножем, загинаємо і приклеюємо.
На згинах і фасонних частинах обов'язково прогріваємо плівку феном, інакше рано чи пізно вона відстане від основи.
можна Обклеювати не тільки рами, але і підвіконня, та інші елементи
Як я вже говорив, вийде не так красиво, як при промисловому ламінуванні, але все одно зовнішній вигляд вікна радикально зміниться в кращу сторону.
Конструкція після реставрації
Висновок
Ламіновані вікна куди краще стандартних білих підходять до більшості інтер'єрів. Слідуючи радам, наведеним у тексті і на відео в цій статті, ви зможете вибрати конструкції з урахуванням всіх нюансів. Крім того, описана технологія допоможе вам самостійно задекорувати пластикове вікно. Тим більше що в складних випадках ви завжди можете задати питання в коментарях.