» » Особливості вирощування гіркого перцю у відкритому грунті: вибір насіння, час посадки і догляд за розсадою

Особливості вирощування гіркого перцю у відкритому грунті: вибір насіння, час посадки і догляд за розсадою



Поряд з солодким болгарським перцем, багато садівники люблять вирощувати на своїх ділянках сорту гіркого перцю. Варто зазначити, що особливої різниці у вирощуванні цих двох видів перцю трохи. Необхідно тільки вибрати для себе сорт, який відповідає вашій кліматичній зоні.

Для отримання хорошого врожаю гострого перцю для сім'ї з 4 чоловік досить 4-5 міцних кущів рослини, так як цей перець використовується, в основному, як приправа до основних страв.

Вибір насіння

semenaГіркий перець — культура теплолюбна, різних строків дозрівання. В основному для гарного плодоносіння їй потрібно не менше 100 - 120 днів, тому вирощування в усіх кліматичних зонах Росії можливо тільки розсадним способом.

Вибираючи насіння гострого перцю необхідно врахувати регіон вирощування. При покупці прочитати анотацію на пакетику і взяти ті, які підходять для вашого клімату.

Це можуть бути скоростиглі сорти — Єрошка, Фунтик, гібрид Петрович та інші. Їх можна спробувати виростити, в південних районах, прямим посівом в теплицю, з подальшою распикировкой і пересадкою у відкритий грунт.

Середньостиглі сорти підійдуть для більш північних районів, їх вирощують тільки розсадним методом. Це гібридні сорти Мастодонт, Корнет, Змій Горинич.

Коли садити насіння

sagaem semenaДля того щоб отримати добре визрілі плоди гіркого перцю, насіння необхідно посадити у середині лютого-на початку березня.

Якщо ви хочете отримати плоди як можна раніше, то посів насіння гіркого перцю необхідно провести в кінці січня-на початку лютого, за умови вирощування на постійному місці в теплиці (спосіб вирощування в районах на північ від Москви), або з більш пізніми термінами висадки у відкритий грунт.

Але варто врахувати той момент, що в цей час світловий день короткий і розсаду доведеться досвічувати спеціальними лампами. Інакше вона протягнеться, буде слабкою, і її складно буде пересадити, не зламавши і не пошкоджуючи кореневу систему.

Необхідна підготовка насіння перцю перед посівом. Потрібно аросмотреть і відібрати всі некондиційні і пересохлі.

Розвести розчин марганцівки, і витримати в ньому 20-30 хвилин підготовлені насіння, промити в теплій проточній воді і злегка підсушити. Після цього можна сіяти у підготовлену землю.

Візьміть на замітку: земля для розсади повинна бути родюча. Можна купити спеціальний почвогрунт для перцю в магазині.

При можливості його краще приготувати самим. Склад: перегній, промитий річковий пісок і торф. Все добре перемішується в співвідношенні: 2:1:2. Суміш рекомендується прогріти в мікрохвильовій печі, пароварці або звичайній духовці.

Це запобіжить грибкові захворювання розсади і позбавить від проростання бур'янів. За бажанням, для покращення складу Грунту, після прожарювання субстрату, можна додати повне комплексне мінеральне добриво.

Необхідно, щоб розсадні ящики мали отвори для стоку води, після поливу. Інакше можуть загнити коріння або захворіти «чорною ніжкою» від надлишку вологи.

Вирощування і догляд

paprika_oleoresinПісля того як насіння висаджені в землю, їх накривають склом або прозорою плівкою і залишають для прокльовування.

Температура весь період проростання насіння повинна бути близько 25 градусів. Стежити за тим, щоб верхній шар землі не пересихав. При необхідності — збризнути субстрат теплою водою з пульверизатора.

Після появи кількох проростків укриття прибирають і ставлять у світле місце. При появі сім'ядольних листочків на всіх проростках температуру знижують до 17-19 градусів, щоб рослини не витягувалися.

При появі 2-3 справжніх листочків, виробляють пікіровку розсади перцю в окремі горщики. Склад землі залишають таким же, як і при посадці насіння.

Рада садівників: на час адаптації розсади, після пікірування, на два-три дні її краще притінити.

Поливати рослини потрібно тільки теплою, добре відстояною водою, під корінь, намагаючись не мочити листя. Поливи проводити не часто, але рясно, намагаючись не пересушувати землю з розсадою.

Під час росту перець необхідно 2-3 рази підживити. Можна скористатися купівельними комплексним добривом. Якщо є можливість, то настояти 3-4 столові ложки золи в 1 літрі води, протягом 4-6 днів. Потім розвести і полити рослини. Можна просто щіпку золи підсипати в горщик з рослиною і полити водою.

За два тижні до пересадки на постійне місце необхідно почати загартовування рослин. Починати можна з 2-3 годин виставленням на веранду або балкон.

надалі час загартовування збільшується. Перед самою висадкою розсади перець можна залишати на загартовуванні на цілий день, за умови гарної теплої погоди.

Висаджування і догляд у відкритому грунті

chilliВисадка розсади перцю у відкритий грунт можлива після загрози зниження температури або поворотних заморозків.

Варто врахувати те, що солодкий і гіркий перець висаджують в різних кінцях садової ділянки. Вони можуть переопылиться, і смачний солодкий болгарський перець зросте з гірчинкою.

Подальше зростання гіркого перцю полягає в періодичному поливі, підгодівлі і прополюванні. Поливати необхідно регулярно. Раз на тиждень до плодоношення і два рази під час плодоношення.

Полив перцю повинен бути рясним, теплою відстояною водою. Бажано під корінь, не зачіпаючи листя. Підживлення можна поєднувати з поливами. Їх проводять раз в 10-15 днів.

Зверніть увагу: при плодоношенні частоту підгодівлі також збільшують до разу на тиждень.

Береться повне комплексне добриво, розводиться у воді в необхідних пропорціях. Спочатку рослину поливають трохи водою, потім добривом і знову водою.

Це позбавить коріння рослини від опіку, якщо ви не розрахували кількість добрива. Відмінний урожай гострого перцю можна отримати при дотриманні повного комплексу агротехнічних заходів.

Про особливості вирощування гострого перцю у відкритому грунті дивіться наступне відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 9-06-2017, 16:13
Статьи по теме
Современные ковровые покрытия, ковры и паласы для нашего дома
Мы стремимся сделать свой дом тёплым и уютным. Это во многом зависит от внутреннего...
Обрізка абрикоса навесні - схема і відео для початківців
Абрикос – світлолюбна, теплолюбна і раннецветущее дерево. Незважаючи на високі вимоги...
Стандартные размеры матрасов для кроватей
Самым высоким спросом на современном рынке пользуются стандартные размеры матрасов для...
Ріпа: посадка і догляд у відритому грунті
Ріпа, турнепс та різні варіанти редьки — це продукти, які широко застосовується в...
Вирощування болгарського перцю з насіння в домашніх умовах: як посадити і доглядати
Цей овоч з-за свого просто фантастичного корисного складу повинен бути присутнім в...
Глибина свердловини для питної води: методи визначення оптимальної величини майбутнього колодязя
Підключитися (під'єднатися) до централізованого міського водопостачання власникам...
Будівельна плівка: види, особливості, застосування
Більше, ніж просто поліетилен: будівельна плівка – це по-справжньому універсальний...
Как выбрать деревянную чердачную лестницу
Казалось бы, риторический вопрос - если материал уже известен, осталось лишь выбрать...
Водонагреватели с пультом дистанционного управления: советы по выбору от Vse.ua
Наличие пульта ДУ у водонагревателя позволит вам изменять настройки работы техники не...