Багато статей вже написано і багато слів сказано про користь затіняючої сітки. Причому не тільки для рослин, адже цей матеріал також добре себе зарекомендував і в побуті, під час відпочинку, на дачі, під час будівництва. Загалом, де тільки не застосовують цей чудо-матеріал.
Захисна затіняюча сітка складається з безлічі осередків. І чим ці отвори більші, тим більше світла матеріал здатен пропустити відповідно. Розміри осередків визначаються ступенем затінення - тобто чим цей показник більший, тим менше сонця пропустить сітка. Насправді все дуже просто - далі розберемо цей момент більш детально. Матеріал виготовлення сітки містить захист від ультрафіолету, а також - від негативного впливу навколишнього середовища.
З одного боку матеріал відбиває сонячне світло, а з іншого - розсіює. Таким чином, для рослин створюється справжнісінький рай - таких сприятливих умов для розвитку іншими способами не відтворити. Сітка робить ідеальний мікроклімат для зелених. Але і це ще не все. Адже полотно не дає волозі випаруватися, завдяки чому рослини завжди отримують достатньо вологи навіть при рідкісних поливах. Економія сил і часу очевидна.
Якою буває затіняюча сітка:
Затіняюча сітка 45% пропускає багато сонячних променів, а тому підходить для сонцелюбних рослин, наприклад, для кавунів і динь. Також огірки люблять багато тепла - матеріал можна сміливо застосовувати і для цих овочів.
Сітка 55% ненабагато більше затінює, ніж попередня позиція. Тому такий варіант також підходить для рослин, які обожнюють сонце, але вже в меншій кількості. Наприклад, помідори.
Стане ідеальним варіантом для теплиць, особливо якщо використовувати її зовні.
Також можна застосовувати в теплиці, парнику, оранжереї.
Сітку 85% купують для спорудження укриттів для авто або обладнання паркани, адже такий відсоток затінення здатний створити досить хорошу тінь.
Можна використовувати для паркану, для різних цілей на дачі, на кортах для тенісу. Ще така сітка вирізняється різноманітністю кольорів, а тому може бути застосована в декоративних цілях.
Застосовуючи захисну сітку в теплиці, можна нарешті уникнути нерівномірного розподілу світла всередині приміщення. Разом отримуємо ідеальний урожай. Адже при недотриманні цих умов одна частина рослин гине від надмірного потрапляння сонячних променів, а ось друга - страждає від недоотримання сонця. Знайома ситуація? А з затіняючою сіткою така ситуація ніколи не повториться. Тепер урожай буде дозрівати в однаковий період. Також дуже добре матеріал себе зарекомендував і при використанні в парниках.
До речі, доведений факт. Якщо помідори вирощувати під захисною сіткою, кількість врожаю зростає на 10%. Тут також все гранично просто - збільшується процес фотосинтезу, що поглинає світло, яке рівномірно розсіюється.
Як саме використовують сітку в теплиці? Хто як хоче - залежно від потреб - матеріал можна натягувати як усередині, так і зовні конструкції.
Якщо застосувати полотно зовні, то можна домогтися не тільки ідеального розподілу сонячних променів, а й забезпечити теплицю захистом від негоди, наприклад, граду або вітру (адже пам'ятаємо, що сітка відмінно тримає оборону від згубної дії навколишнього середовища на рослини).
Використовувати матеріал можна в будь-якій теплиці або парнику - з поліетилену, агроволокна, полікарбонату, скла. Тут взагалі немає будь-яких обмежень - захисна сітка спрацює в будь-якій ситуації і покаже найвищі результати ефективності. Купіть затіняючу сітку і переконайтеся в цьому самі!
Але не теплицями і парниками єдиними. Полотно також широко застосовують в оранжереях і на відкритих ґрунтах. Тоді рослини отримають ідеальну порцію світла, будуть захищені від надмірної спеки, сильного вітру, злив, граду і навіть від пернатих шкідників - птахів.